*
Wrocław jest zapracowany Dodane 2008-04-11 21.33 , komentarzy 0

Jaka jest stopa bezrobocia we Wrocławiu?

Kategorie: Wiadomości Tagi: praca, bezrobocie, wrocław,

Podsumowując Ogólnopolski Dzień Walki z Bezrobociem warto zastanowić się, jak wygląda sytuacja we Wrocławiu.

Okazuje się, że nie ma się raczej czego wstydzić. Z różnych analiz ekonomicznych wynika, że to właśnie Wrocław i także Poznań są najlepiej rozwijającymi się metropoliami. Co ciekawe, wyprzedziliśmy nawet stolicę. Jednym z elementów, które brane są pod uwagę przy takiej ocenie jest liczba nowo powstałych mieszkań i lokali. Ich wzrastająca liczba świadczy bowiem o tym, że ludzie chcą przyjeżdżać i inwestować we Wrocławiu.

Stopa bezrobocia we Wrocławiu wynosi natomiast zaledwie 4,5%, więc jest naprawdę dobrze. Jednakże na spadek bezrobocia w naszym mieście mogą mieć także wpływ masowe wyjazdy ludzi młodych za granicę, gdzie widzą dla siebie lepszą perspektywę na przyszłość.

Czyżby Wrocław i tak miał za mało do zaoferowania młodym ludziom poszukującym pracy?

X

Miejsce
w rankingu
Kinga Czernichowska

Jestem absolwentką socjologii oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Lubię dobrą literaturę oraz kino, które wciąga. Wolny czas staram się spędzać aktywnie - uwielbiam różne formy fitnessu, w szczególności zumbę. Moje hobby to gra na pianinie. Przede wszystkim jednak lubię pisać, dzięki czemu praca jest moją pasją. Jeżeli wiesz, że coś ciekawego dzieje się w mieście, chcesz się podzielić ciekawym tematem, zrobić zdjęcia na koncercie, odezwij się. Mój mail to: kinga.czernichowska@mediaregionalne.pl

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: