*
Miasto przedłużyło umowy z kupcami Dodane 2009-01-01 12.22 , komentarzy 0

Plac Zielińskiego czynny jeszcze przez rok

Wrocławscy kupcy sprzedający na placu Zielińskiego mieli podpisane umowy do końca tego roku. Jednak już wiadomo, że będą tam pracować do grudnia 2009 roku.

Przez rok kupcy "z Zielońskiego" mogą jeszcze spać spokojnie. Miasto przedłużyło im, a dokładnie Stowarzyszeniu Kupców Wrocławskich, pod które podlegają, umowy.

Co będzie potem? - Jeszcze nie wiadomo. To wszystko będzie zależeć od przebiegu prac nad nowym miejscem, gdzie sprzedawcy mają zostać przeniesieni - tłumaczy Mirosława Wisłowska urzędu miasta. Na Swobodnej ma bowiem powstać nowa hala. Zadaszona ze specjalnymi alejkami i nie wykluczone, że dwupoziomowa - dodaje M.Wisłowska. A co ważne będzie ona najprawdopodobniej powierzchniowo większa od placu przy Zielińskiego tak, że na pewno dla wszystkich kupców znajdzie się miejsce.

Teren, na którym znajduje się plac w całości należy do miasta. Nie wykluczone, że zostanie on sprzedany pod zabudowę mieszkalną.

Jednak na wybudowanie nowoczesnej hali przy ul.Swobodnej będzie trzeba poczekać. W najbliższych miesiącach ma zostać dopiero ogłoszony konkurs na projekt, potem dopiero przetarg na jej wykonawcę. To może zająć 2-3 lata - przyznaje urzędniczka.

Ale wcześniej we Wrocławiu powstać ma hala dla kupców koło pl. Słowiańskiego. Tam prace znajdą osoby sprzedające kiedyś przy wrocławskim pl.Grunwaldzkim i przy Jemiołowej. M.Wisłowska szacuje, że nowa, kryta hal powstanie na przełomie 2009/2010 roku.

X

Miejsce
w rankingu
Monika Dubec

Wydawca Online

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: