*
Pomysły na majowy weekend Dodane 2010-05-01 14.53 , komentarzy 2

Ogród Botaniczny w Wojsławicach

Od dzisiaj można przychodzić do arboretum w Wojsławicach. Rozpoczął się właśnie nowy sezon. To doskonała okazja, by wybrać się tam podczas majowego weekendu.

Arboretum znajduje się ok. 52 km od Wrocławia i jest filią Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.T. Ogród będzie otwarty do 30 września codziennie w godz. 9-18 (w maju i czerwcu: w soboty i święta w godz. 8-20).

W ogrodzie rosną wspaniałe drzewa, krzewy ozdobne i kwiaty. Zobaczymy także hortensję bukietową, jodłę nikko , buki, świerki, magnolię japońską, szydlicę japońską, kasztanowca zwyczajnego, sośnicę japońską, choinę kanadyjską, klona palmowego, graba pospolitego, cyprysika groszkowatego, winorośl japońską, daglezję zieloną, kasztanowca drobnokwiatowego, cypryśnika błotnego i wiele, wiele innych gatunków.

Arboretum w Wojsławicach

Pachnące kwiaty wprowadzają w dobry nastrój i pomagają się zrelaksować. Długi spacer wśród tylu gatunków drzew i ozdobnych krzewów stanowi doskonałe panaceum na odzyskanie humoru i poczucie przypływu energii.

Spacer alejkami biegnącymi po górzystym terenie zmusza nas do wysiłku fizycznego oraz poprawia krążenie . Na trasach turystycznych znajduje się sporo miejsc przeznaczonych do odpoczynku. Specjalne tablice przybliżają świat przyrody.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć wykonanych w 2009r.

Wstęp  do ogrodu jest płatny. Bilety kosztują 7 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy).


Czytaj też:

X

Miejsce
w rankingu
wwldi

brak opisu

Komentarze

Józek Gość
~Józek
PIĘKNY OGRÓD 2011-05-06 21.59

Jak co roku jestem pod wrażeniem jego niepowtarzalnego uroku.

Tomasz Gość
~Tomasz
Polecam 2012-05-12 19.27

Bardzo fajny ogród, cały obszar jest czysty i zadbany. Mają bardzo dużo różnych gatunków roślin. Początkowo myślałem, że jest niewielki, ale rozmiarowo robi naprawdę ogromne wrażenie (czułem zmęczenie po obejściu całego). Polecam.

Dodaj swój komentarz: