*
Wrocław miastem frików! Dodane 2010-03-09 11.10 , komentarzy 17

Konkurs: mamy dla Was bilety na WrocLove Frik Muzik Festival

zobacz na mapie 51.1080207824707,17.0757141113281

W ramach Frik Muzik Festival 13 marca w WFF wystąpią Eläkeläiset, Dick4Dick, Łąki Łan i Planet L.U.C. Mamy dla was pięć podwójnych wejściówek!

WrocLove Frik Muzik Festival to pozytywnie zakręcony festiwal we Wrocławiu. Wybuchowa mieszanka muzyczna nawiedzi stolicę Dolnego Śląska już 12 marca.

Szczęśliwi posiadacze wejściówek będą mogli zobaczyć Eläkeläiset (po polsku emeryci), fiński zespół, który jest gwiazdą stylu Humppa. Będzie to jedyny koncert skandynawskiego zespołu w Polsce. Krąży plotka, że grupa występuje i nagrywa wszystkie płyty w stanie wskazującym. Podobno muzycy tylko jeden krążek nagrali bez pomocy napojów wyskokowych i, zdaniem fanów, była to najgorsza z płyt "Emerytów"...

13 marca na scenie wytwórni nie zabraknie też rodzimych gwiazd. Wystąpi nagrodzony Paszportem Polityki L.U.C, gdański Dick4Dick i grający "Łąki Fun" Łąki Łan.

Mamy dla Was pięć podwójnych biletów na WrocLove Frik Muzik Festival 13 marca.
Żeby wygrać w konkursie, wystarczy zalogować się do serwisu i w komentarzu pod tym tekstem napisać, dlaczego Wrocław jest miastem frików? Na komentarze zarejestrowanych użytkowników czekamy do godz. 15, w czwartek, 11 marca. Nicki zwycięzców podamy pod konkursem. Zwycięzców prosimy o szybkie przesłanie swoich nazwisk i nazwisk osób towarzyszących na adres redakcja@mmwroclaw.pl, w tytule e-maila wpisując WrocLove.


X

Miejsce
w rankingu

Komentarze

nie skromny Gość
~nie skromny
mim zdaniem dla tego 2010-03-09 11.25

że friki są wyimaginowani

myszko myszko
gdyż ponieważ iż 2010-03-09 12.08

coś w tej wodzie mamy. cholera wie czy to bakteria czy jakiś inny zaraz.

maryl92 maryl92
odpowiedź 2010-03-09 13.29

Dlaczego Wrocław jest miastem frików?
Bo nie można się tu nudzić. Wrocław jest miastem młodych ludzi. Sprzyja im organizując mnóstwo imprez, na których ogłoszenia natykamy się na każdym kroku. Dużo uwagi miasto poświęca muzyce, której nietypową część stanowi Brave Festival, w którym uczestniczyłam. Klimat i nowoczesna architektura miasta w zderzeniu z dorobkiem kulturowym miasta sprzyja koncertom rockowym i elektrycznym, jak i zarówno koncertom muzyki klasycznej, czy jazzu.odpowie

Oliphant Oliphant
dlaczego Wrocław jest miastem frików? 2010-03-09 14.55

A kto inny jak nie friki chciałby słuchać, a przede wszystkim oglądać takich ochlejusów i brzydali jak Eläkeläiset - w ogóle jak to się czyta?!

Hdorlok Hdorlok
Dlaczego frików? 2010-03-09 22.14

Bo niecodziennie wchodzi się do cudzego mieszkania, zabiera się laptopa, komórkę i wychodzi... Tak, złodzieje są. Mnie dziś okradziono xD. Ale też wariaci. No bo nie jest to normalne :-P
A tak właśnie.
Wrocław nie jest normalnym, przeciętnym miastem. To miasto ludzi, którzy stają pod ratuszem i potrafią wołać, krzyczeć, śpiewać, tańczyć, płakać z zachwytu... To ludzie otwarci na świat, którzy nie boją się wyzwań, którzy kochają teatr, muzykę, scenę, widownię... Którzy kochają to, co jest obok nas.
Frików, bo przecież nie każdy potrafi się zachwycać pięknem bazi na gałązce i pąkiem, który chciałby już szybko stać się liściem, ale nie może, bo śnieg jeszcze na ziemię opada.
A Wrocławianie to potrafią.
Nie, nie wszyscy. Ale wielu.
Bądźmy szczerzy!
Jakie miasto, jak nie WROCŁAW, to miasto frików? Nawet Rzym nie jest tak bardzo frikowaty jak nasz WrocLOVE! ;-)

P.S. A tak ku przestrodze. Zamykajcie drzwi. Nas już dziś okradli, Was nie muszą.

yazagaku yazagaku
F.R.I.K. 2010-03-09 22.42

Zgodnie ze stroną Banku Gospodarstwa Krajowego FRIK oznacza Fundusz Rozwoju Inwestycji Komunalnych. Czyżby o taki FRIK chodziło? Widocznie Wrocław udziela wiele kredytów dla gmin i finansuje inwestycje komunalne :P

A tak serio to uważam, że Wrocław pełen jest freaków/frików, zwał jak zwał. Pełen jest dziwactw, dziwadeł, wybryków, kaprysów, chimer, pokrak. Trudno o bardziej kuriozalne miejsce po tej stronie Nilu. Nie pochodzę stąd, znam wiele miast, ale żadne inne mnie tak nie pochłonęło. Niemal połknęło. Wrocław to miasto z którym czujesz się związany bardziej, głębiej. To po prostu TO miasto. Otwarte na ludzi, tolerancyjne. Będące tak kolorową mozaiką różnych charakterów, kultur. W tym wszystkim całe szczęście nie do końca normalne i poważne, ale właśnie takie puszczające do nas oczko i "frukowate" ;-)

sz2804 sz2804
Dlaczego Wrocław miastem frików ? 2010-03-10 08.50

Niewtajemniczeni: widzą samych frików wiecznie grających w klasy na chodnikach,
Frikowie: w podskokach i slalomem przemykają między psimi kupami przemierzając codzienne szlaki ;).

kfas kfas
a ja myślę... 2010-03-10 11.54

...że to te krasnale :]
Dodają wszędzie lekko baśniowej aury, uwalniając bezczelnie często skrywanego (lub u niektórych lekko wystającego spod skóry) frika i wariata ;) To musi być to!

gruba ryba gruba ryba
rymowanka friqa 2010-03-10 15.17


Wrocław dla friqow jest doskonaly
Bo daje dopływ endorfin stały :p
Tu szaleństwa się dzieją tak w dzień jak i w nocy
A friqi w posiadaniu są tajemnej mocy :)
która pozwala im hasać do rana
I ciągle na gębie mieć banana :P
Więc wszystkie friqi na całej planecie
Zapraszamy do wrocka - tu się wam dobrze powiedzie:p

Jupi jupi :p

lewleon lewleon
frik 2010-03-10 20.58

czemu wrocław jest miastem frików? Bo jest tu mnóstwo pozytywnie zakręconych świrów! Ludzie sa otwarci i mili :)
No i oczywiście...w tym mieście nie da sie nudzić!
Co chwila organizowane są koncerty, imprezy, wystawy.. w tym mieście KAŻDY znajdzie coś dla siebie :)

cellar_door cellar_door
Banany na twarzy,żadnych warzyw.. 2010-03-10 22.03

Wrocław jest miastem frików, co oznacza,że ma w sobie pełno trików, które sprawiają,iż każdy,przynajmniej raz w swoim Życiu chce go ujrzeć na własne oczy;-) Jest miastem frików,ponieważ:
-To właśnie we Wrocławiu powstała grupa"Digit All Love"ukojenie dla duszy,balsam dla ciała, wartościowy przekaz nadziei ,wiary,dobra i marzeń;
- Towłaśnie z Wrocławia jest Marysia Peszek, w której twórczości zawsze jest muzyka i coś poza nią;
- Z Wrocławiem związany jest także"Mikromusic"-niebanalny zespół, pełny brzmienia z ciepłym,przenikliwym i energicznym przekazem, muzyczny majstersztyk,arkadia dla duszy;
-Tylko tutaj został po raz pierwszy pobity gitarowe rekord Guinnessa na festiwalu Thanks Jimi Festival;
-Stare Miasto ,plac Solny,Park Szczytnicki, jakbym mogła zapomnieć - Wyspa Słodowa,Ostrów Tumski - takie wrażenia- tylko we Wrocławiu;-)
-Jazz nad Odrą, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Wratislavia Cantans, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty, Międzynarodowy Festiwal Dialog- dla każdego coś miłego..
- Juwenalia- tylko tutaj jest to dzień największego rozmachu,żywiołowości którego żadne inne miasto w Polsce nie jest w stanie przybliżyć;-)
-Może i Szanghai wygrał z Wrocławiem o EXPO 2012 , ale na pewno to tylko z Wrocławiem może być powiązana Osoba, która twierdzi,że "Chudzi kosmici z krainy wodorostów porwali ludzi z miasta stu mostów" ,która piętnuje inteligentnie dzisiejszą głupotę popkultury i którą ,mam ogromną nadzieję - usłyszę już w sobotę ! ;-) I może sama stanę się wówczas takim"frikiem"? Kto wie.

SokDrewna SokDrewna
A wokol same friki 2010-03-11 12.44

Za najwiekszego frika uwazam L.U.C'a, chociazby ze wzgledu na jego nazewnictwo utworów. A co do samego Wrocławia, to jego najwieksza dziwnosc polega na tym, ze zbudowali tutaj takie koscioly i katedry ze nawet ateisci przy nich padaja na kolana. Ta architektura i monumentalnosc budza podziw nie tlyko bzyczacych nieopodal insektow, a takze wprawiaja w zdumienie przelatujace ptaki czy pterodaktyle, podobno takze komety. Jak tez wiadomo we wrocławiu jest mase zachwycajacych miejsc w podobnym stopniu od dawna, co mozna wydedukowac na podstawie krasnali. Oni kiedys zyli, tylko skamieniali z wrazenia. Sa najbardziej znana grupa frikow, ktorzy poswiecili swoje zycie na wieczne podziwiani miasta. Obecne pokolenie frikow mozna dostrzec przede wszystkim na 2 sposoby. 1 sposob to spojrzec na ludzi wychodzacych z imprez nad ranem (najblizsze spotkanie w nocy 13/14 marca przy wyjsciu budynku WFF ) , a takze na placu solnym 16/9, bo podobno bilety na koncerty rozdaja za darmo.

starosta starosta
FRIK 2010-03-11 13.31

[F] lagę frików podnoszę w górę,
[R] ozbudzam swoją prawdziwę naturę.
[I] idę w miasto, moją stolicę
[K] olorów pełne, wrocławskie ulice.

[M] iasto to zawsze pełne dziwaków,
[U] mysłów wolnych, świrów, maniaków.
[Z] wykle coś niezwykłego się dzieje
[I] jazz, i rock,i film, i turnieje
[K] oncert trzynastego będzie naszym zlotem,
na pewno skończy się niezłym ODLOTEM!

BaronVonLuften BaronVonLuften
Frikowe rarytasy. 2010-03-11 14.20

Wrocław jest miastem frików, bo…
Ma prezydenta nie do zdarcia, aktywnego do bólu – wystarczy spojrzeć choćby na Jego osiągnięcia – jest między innymi laureatem Nagrody im. Ks. Józefa Tischnera za opublikowaną w 2006 roku książkę „Nowe horyzonty”(co może niektórym kojarzyć się z festiwalem „Era Nowe Horyzonty”, kolejnym frikowym wydarzeniem wrocławskim:P).
Bo Wrocław jest miastem „stumostów” – dzięki czemu każdy fan przechodzenia przez mosty tudzież inne kładkopodobne budowle może dostać mocny wycisk, a Jego nogi będą długo pamiętać długie wycieczki ;).
Bo jest piękny Rynek – na którym to można spotkać najwięcej i najczęściej różnej maści frików – od Pana śpiewającego i pstrykającego palcami, zarabiającego sobie na życie, cieszącego się non stop (nie widziałem Go jeszcze szczerze, z inną miną) po mimów, z których wszyscy się naśmiewają – ale jak przyjdzie co do czego, mim taki jest w stanie pokazać stosowny palec prześmiewcom ;)
Ponieważ Wrocław „wychował” (aktualnie nieobecnego na miejscu) świetnego byłego prezydenta miasta, aktualnego Ministra Kultury – Bogdana Zdrojewskiego, absolwenta filozofii oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim (pochodzące nota bene z Kłodzka – miasta mi dość bliskiego;))
Miasto frików, gdyż…. Istnieje coś takiego jak Instytut Pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie chodzą słuchy, że gdyby owy budynek miał otwierany dach, to śmiało można by go nazwać cyrkiem :P
Ponieważ tylko takie miasto jest w stanie wydać przewodnik Krasnali Wrocławskich, które można obejrzeć w określonych miejscach miejscach w mieście;)
Ponieważ zdarza się, że odbywa się impreza o nazwie White Sensation – na której to pojawiają się naprawdę wszelkiej możliwej maści friki – białe stroje, rękawiczki, gwizdki oraz popularne odkurzacze na plecach – to już wyższa forma abstrakcyjnego sfrikowania;)
Bo są ciekawe, frikowe spektakle – szczególnie polecam abstrakcyjny „Powrót do Domu” grany w Teatrze Współczesnym;)

Tenk Ju.
Danke szyn
Gracje
Mersi
Spasiba
Szokran

Kasia08204 Kasia08204
Wrocław 2010-03-11 14.43

Idziesz ulicą, czeka Cię kolejny zwykły,normalny dzień. Niby normalny, ale wiesz że będzie inaczej niż wszędzie indziej,bo tutaj normalność jest definiowana inaczej. Dostrzegasz to zaraz za zakrętem, kiedy widzisz grupę ludzi z transparentem na ktorym informują że rozdają darmowe uściski, spoko, bierzesz jeden i idziesz dalej. Wchodzisz do przejścia świdnickiego, jacyś pozytywni ludzie grają na bębnach, jeden z nich jest z chin, inny pewnie gdzieś z hiszpanii, każdy inny a wszyscy śmieją się i bawią tak samo. Wynurzasz się na powierzchnie po schodach które same w sobie są sfrikowane bo nijak nie idzie dobrać do nich wielkości kroku. Śmiejesz się bo właśnie potknąłeś się o jakiego.ś kurdupla(chyba krasnal) bo zapatrzyłes się na buddyjskiego mnicha wychodzącego z galerii, idziesz dalej patrzysz w lewo a tam tłum ludzi gra Hey Joe na gitarach myślisz - fajnie. Idziesz dalej, mijasz masę teatrów ulicznych i plakaty jakiegoś festiwaly fimowego na których jest napisane że wieczorami wyświetlane są darmowe seanse,ciekawe, i to na rynku hm,myślisz sobie może się wybiore? Wsiadasz do tramwaju, spotykasz kumpla, opowiada że założyli się z wykładowcą o zaliczenie i teraz Pan doktor chodzi z rózowymi wlosami, właśnie mijacie urząd wojewódzki nie wierzysz własnym oczom,ale zza okna dostrzegasz Chucka Norrisa goniącego jakiegoś gościa w czerwonym dresie krzyczącego że przeprasza że tak pędzi. dzwoni mama- pyta czy dziś przyjedziesz- odpowiadasz że nie ma szans bo na wieczór zaplanowałeś grę w tetrisa na oknach akademika. Mamę już nie dziwi nic, w końcu mieszkasz w mieście Frików, nie dziwią ją odważne spektakle, przedsięwzięcia opery, festiwale, gromady fotografów w dziwnych miejscach, odważne konstrukcje architektoniczne, flash-moby a nawet juwenaliowe szaleństwa. Bo to Wrocław. Miasto spotkań, Wszystko tu jest możliwe.

Lucyna Jadowska Lucyna Jadowska
rozwiązanie konkursu 2010-03-11 15.22

Najchętniej nagrodzilibyśmy wszystkich frików, ale niestety nie możemy :(
Bilety otrzymują gruba ryba, cellar_door, SokDrewna, starosta i Kasia08204. Zwycięzcom gratulujemy i prosimy o JAK NAJSZYBSZE przesłanie nazwisk swoich i osób towarzyszących w e-mailu na adres redakcja@mmwroclaw.pl

Karey Gość
~Karey
zdjęciówy 2010-03-15 16.46

http://filipgluch.wordpress.com/2010/03/15/frik-muzik-festival-zdjecia/

Dodaj swój komentarz: