*
Coraz więcej wrocławian wychodzi na spacery, co moga na nich zobaczyć? Dodane 2010-04-05 17.30 , komentarzy 1

Z wiosną przyroda budzi się do życia

zobacz na mapie 51.1509780883789,16.9656372070312

Święta mamy już prawie za sobą, o kulturze Lanego Poniedziałku szkoda pisać, a zatem może parę zdań i zdjęć z wczorajszych spojrzeń na otaczającą nas przyrodę.

Widać, że wraz z wiosną ruch zaczął się nie tylko w przydomowych ogródkach i zagrodach, ale i na otwartej przestrzeni. Idzie nowe. Na pobliskiej łące widać już parę bażantów i o ile kura tradycyjnie jest ubarwiona skromnie, szaro, to kogut jest o tej porze roku w pełni wybarwiony, pióra nosi nastroszone, by oko narzeczonej przyciągać.

Na stawie dziki kaczor, też piękny i kolorowy kusi swym wyglądem do wspólnego gniazdowania partnerkę. Niestety, tak jak i u bażantów, bardzo skromnie ubarwioną. A czarnym nurkom tylko nurkowanie w głowie, ale one również zbudują gniazda i wyprowadzą z nich młode kaczęta.


Na polu, szczególnie pod ścianami lasu, spotyka się już ludzi z miasta, spragnionych świeżego powietrza i przestrzeni. Ich nieodłącznym, prawie zawsze, towarzyszem jest domowy pupil - pies, który także po okresie zimowych, krótkich i nieregularnych spacerów, pragnie się wybiegać. Nie zawsze szczęście psa idzie w parze z przekonaniami dziko żyjącej zwierzyny.

Ptaki i zwierzęta zaczynają okres lęgowy i wykotów, a zatem zostawmy je w tym czasie, na terenach będących ich ostoją, w spokoju, dając im poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli zrozumiemy ich potrzeby, to za dwa miesiące będziemy cieszyć oczy przychówkiem, wyprowadzanym przez zwierzęce mamy na łąki i zbiorniki wodne.Czytaj również:

X

Miejsce
w rankingu
nawand

tyle żyjesz, ile cię pamiętają

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

tajemniczyjogurt tajemniczyjogurt
Wrocławska fauna 2010-04-05 18.39

We Wrocławiu jest pełno zwierząt, rok temu, na parkingu przy magnolii park widziałem zająca, w Parku Zachodnim jest pełno wiewiórek.

W spokojniejszych częściach miasta jest jeszcze więcej zwierząt, na Maślicach i w okolicach Jagodna widziałem sarny i zające, na Pilczycach i w Parku Zachodnim widziałem gołębie leśne i dzięcioła zielonego.

Na wszystkich zbiornikach wodnych jest pełno kaczek i łabędzi, a na poręczy mojego balkonu właśnie siedzą dwa szpaki i wróble.

Dodaj swój komentarz: