*
Dodane 2010-10-26 16.30 , komentarzy 10

Multimedialna zjeżdżalnia we wrocławskim aquaparku [wideo]

Przy muzyce i efektach świetlnych w 20 s wpada się do truskawki.

Zjeżdżalnia ma sto metrów i zbudowana jest z rury o średnicy metra. Zjeżdża się z niej z prędkością 4-7 m/s zależności od techniki. Po wyjściu z lądowiska wchodzi się do leniwej rzeki. Do końca listopada pierwszy zjazd jest darmowy, kolejne kosztują 1,5 zł.

- Nowa zjeżdżalnia jest bardzo fajna, są w niej lampy i muzyka - mówi Adrian Westfal, jeden z pierwszych użytkowników multimedialnej zjeżdżalni. - Prędkość zjazdu nie jest duża. W porównaniu z innymi zjeżdżalniami we wrocławskim aquaparku ta jest najfajniejsza - dodaje.

Duże znaczenie przy zjeżdżaniu ma odpowiednie ułożenie ciała. Jeśli ułożymy się tak, by zmniejszyć opór, osiągniemy większą prędkość. Często stosowana technika trzech punktów (pięta i łopatki) pozwala na szybszy zjazd. Przeciętny ślizg trwa 18 sekund.

Z zewnątrz zjeżdżalnia nie wydaje się szczególna, może prócz wielkiej truskawki, do której wpada się po opuszczeniu rury. Truskawkowa czapka jest zamontowana na hydraulicznych podnośnikach. Gdy temperatura powietrza będzie niska, owoc zostanie zamknięty.

- Wchodziłem do tej mutlimedialnej zjeżdżalni z dużą dozą nieśmiałości, ale później się rozkręciłem. To jest taka zjeżdżalnia, w której rożne rzeczy zaskakują - opowiada Bartłomiej Andrusiewicz, prezes zarządu Wrocławskiego Parku Wodnego. - Zaczynamy z pasa startowego, potem doświadczamy efektów w technologi LED, które nadają wrażenie obracania się zjeżdżalni w koło. Jest też efekt, który wywołuje wrażenie pustki, a potem wpadamy do truskawy - wyjaśnia.

Zjężdżalnia multimedialna aquapark wrocławZjeżdżalnia multimedialna aquapark wrocław

Nie zawsze przejazd multimedialną rurą musi być taki sam. Diody mogą być programowane na efekt spirali kręcącej się w lewo lub w prawo, a także obręczy poruszających się do przodu lub do tyłu z różną prędkością.

- Testowaliśmy tę zjeżdżalnię pod kątem różnych zachowań naszych klientów - mówi Adam Warchał, szef ratowników Wrocławskiego Parku Wodnego. - Obowiązuje tu zakaz jazdy głową w dół. Zjeżdżający nie powinni również mieć przy sobie okularów. Podczas zjazdu należy zachowywać się swobodnie i nie napinać ciała - dodaje.

Zjazd inicjowany jest przejściem przez kołowrót. Potem przecinamy wiązkę fotokomórki i dopiero wtedy jest możliwość uruchomienia kołowrotu przez kolejną osobę. Zjeżdżalnia możne zostać również zablokowana jednym awaryjnym przełącznikiem przez ratownika.Czytaj również:
Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!
X

Miejsce
w rankingu
Michał Potocki

Masz newsa a brakuje Ci odwagi, żeby pokazać go światu? Chcesz przeczytać na MM-ce jakiś konkretny artykuł? Brakuje Ci określonej tematyki w portalu? Pisz śmiało na e-mail, gg lub dzwoń. ------------------------------------------------------ michal.potocki@mmwroclaw.pl ------------------------------------------------------ gg 13337055 ------------------------------------------------------ tel. +48 510 026 915

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

pływak Gość
~pływak
ja chcę 2010-10-26 18.36

uwielbiam zjeżdżać na rurach, nawet kiedyś próbowałem na rynnie od szopy, ale mi się nie udało;) 18 sekund? hmm myślę, że wyrobię 12.

ehrid ehrid
... 2010-10-26 19.00

Ale fajna zjeżdżalnia... xD

eee a że tak zapytam "Do końca listopada pierwszy zjazd jest darmowy, kolejne kosztują 1,5 zł" Ale oczywiście trzeba mieć bilet do aquaparku? Pewnie tak... Lipa xD

W zasadzie im się nie dziwię, powinni tak zrobić w ZOO, wybudowali ten Madagaskar, czy co to było i bilety w górę... że hoho, a studentów wykiwali... A co mnie tam ta nowa atrakcja obchodzi. Ej ZOO kosztowało 6zł za wejście teraz w środy dla studentów 15zł... I pójdź to sobie na spacerek odwiedzając ZOO. Wielu z moich znajomych często tam chodziło. Teraz? Nikt...

Arnold Gość
~Arnold
byłem, zjechałem... 2010-10-26 20.29

Właśnie wróciłem z aqua parku! Pierwsze wrażenie nowej zjeżdżalni?! EXTRA! Po wejściu na 3 piętro natknąłem się na kolejkę (ok.25metrową). Cierpliwie (45min) oczekiwałem na swoją kolej... Gdy już ta przyszła, wszedłem i się rzuciłem do środka... Wrażenia? "ładnie tu". Gdy już byłem na dole, żałowałem stania 45minut w kolejce... zjeżdża się bardzo krótko, natomiast efekty specjalne, którymi media zachwalają nową atrakcję wydają się wręcz banalne. Często bywam w aqua parku, dlatego ta zjeżdżalnie nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Dla osób, które pewnie przyjdą tam pierwszy raz zrobi furorę...

Zielkq Zielkq
@up 2010-10-26 22.13

Może i zrobi furorę, ale stanie 45 minut w kolejce? Gdyby jeszcze takie postoje były odliczane od czasu przebywania w aquaparku, za który płacimy, to byłoby dobrze, ale tak to nie ma raczej sensu...

dawidA dawidA
czas na próbe 2010-10-27 08.01

Nie pozostaje nic innego jak ja wyprobowac w najblizszym czasie! :)

BasiaM - Barbara Maliszewska BasiaM - Barbara Maliszewska
najdroższa 2010-11-02 16.44

ślizgawka swiata :)

Hmm Gość
~Hmm
??? 2011-04-22 21.46

ja mam pytanko, po zjeździe już jak się wpadnie z truskawki do wody to ile tam jest metrów?? głęboko tam jest?

matrus Gość
~matrus
No proszę was 2011-05-19 13.28

Nie mogę wprost wytrzymać tego zachwytu.... Miałem okazję zjechać na tej zjeżdżalni i stwierdzam, że zbudowali ją dla 10-latków - ZERO prędkości - ZERO frajdy. Na szczęście nie musiałem za to płacić. 1,50zł??????? Żenada.
Byłem na wielu basenach szczególnie zagranicą i widziałem wiele wiele lepiej rozwiązane takie truskawki. Moim zdaniem błąd konstrukcyjny, którego juz nikt nie naprawi.
Dodam jeszcze, ze w czasie kiedy bylem na basenie ludzie chetniej korzystali z innych zjezdzalni....

Tobi Gość
~Tobi
super zjezdzalnia 2011-07-10 22.10

gdy pierwszy raz zjechalem bylo świetnie
W ogóle super są te wszystkie zjezdzalnie

Gabi Gość
~Gabi
wiek 2012-06-07 12.32

od ilu lat jest ta zjeżdżalnia? Bo moja córa chciałaby zjechać a ma 12 lat

Dodaj swój komentarz: