*
Dodane 2010-11-07 12.07 , komentarzy 69

W Świebodzinie stanął największy na świecie pomnik Jezusa Chrystusa [wideo]

Pomnik Chrystusa Króla ma 33 metry wysokości i jest wyższy od Chrystusa Zbawiciela z Rio de Janeiro o 3 metry.


Budowę pomnika zakończono dokładnie o godzinie 15.57 w sobotę, 6 listopada.

Budowniczy pomnika ksiądz Sylwester Zawadzki nie kryje wzruszenia. - Jestem bardzo szczęśliwy. To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu - powiedział.

Gdy stojący obok nas mieszkańcy to usłyszeli, rozległy się gromkie brawa. Wcześniej ksiądz prałat podziękował za precyzyjną pracę Stanisławowi Bandurze z firmy, która stawiała dwie ostatnie części pomnika.

- Operacja była dość skomplikowana, nietypowa, jedyna. Doświadczeń nie będzie można przekazać - powiedział nam Stanisław Bandura.

Ks. Sylwester Zawadzki zapytany, skąd pomysł na wybudowanie pomnika powiedział: - Pomysł miał Pan Jezus. Ja ten pomnik miałem zbudować.


Źródło: Największy na świecie pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie już stoi! (wideo, zdjęcia, relacja), gazetalubuska.pl

X

Miejsce
w rankingu
Spoza miasta

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Campanelli Campanelli
... 2010-11-07 12.30

...ale wstyd przed Ryśkiem...

Weronika Weronika
... 2010-11-07 20.00

Żałosne, i to ma pokazywać wiarę ? Wstyd mi szczerze, wstyd mi. Przecież tu nie chodzi o wiarę i o Boga, ale o jakąś chorą rywalizację .
Szczyty .

Zielkq Zielkq
... 2010-11-07 21.41

Mi to kojarzy się z wieżą Babel...

mirek mirek
... 2010-11-07 22.27

ciekawe czy nazwą pomnik imieniem Lecha...

jaro Gość
~jaro
marudy 2010-11-07 23.54

a później marudzicie ze w Polsce niema nic ciekawego !! jak by tam myśleli dawniej jak wy ! to by nie było nic ciekawego w Polsce do oglądania !! Ja jestem za pomnikiem ! Jak by ludzie wszyscy mieli opinie wasze to by nie było Jezusa w Rio ,Wersalu ,i innych cennych zabytków na świecie ...
Ludzie dawali na pomnik. wiec co was boli to nie szło z kasy państwa .

Boniface Boniface
.. 2010-11-08 07.50

Można było zrobić największy na świecie posąg Matki Boskiej albo Ducha Swiętego. Taniej by na pewno wyszło - 10 metrów pewnie załatwiło by sprawę;-)

ttbb Gość
~ttbb
;) 2010-11-08 08.14

Polska mnie już niczym nie zaskoczy. w XXI wieku stawiać takie códo . tylko patrzeć jak ludzie będą się do niego modlić . hehehehehe... coś na wzór "cielaka" z biblii. Pomijam fakt, że ludzie któży uwarzają sie za wierzących nie przestrzegają dekalogu czyli głównych praw. " nie będziesz miał bogów cudzych przedemną" a tu jest pomnik - super..

ja Gość
~ja
bogactwo czy głupota 2010-11-08 11.42

Tak sobie myślę że nareszcie widać jak Polacy są głupi i bogaci! a może wciąż nie mamy nic lepszego do roboty!?
Przykre!
Wstyd mi za Rodaków-głupaków!
Kto za to zapłacił?

asia Gość
~asia
... 2010-11-08 19.06

widać nie mają co robić z pieniędzmi ..
to niech chociaż dla biednych dadzą lub Bóg wie co..

PRZEMYKO Gość
~PRZEMYKO
Kojarzenie z polityką i prostactwo w komentarzach 2010-11-08 19.12

Nie jest to może pomnik moich marzeń ustawiony w złym miejscu ale komentarze to żenada i za to się wstydzę .........

ryszard Gość
~ryszard
Pycha 2010-11-08 23.47

Pycha księdza zawadzkiego, koronowanie obrazów stawianie gigantycznych pomników to zaspokojenie swoich potrzeb zaistnienia a nie objawy wiary.
Lepiej uczynić coś dla tych maluczkich niż budować zlotye cielce i "fabryki pobożności" typu Licheń, gdzie siętylko kupczy przed i w świątyni.

Teresa Gość
~Teresa
Pomyśl... 2010-11-09 06.52

Pomyśl i zastanłów się dlaczego hitlerowcy na początki II wojny światowj zburzyli pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poznaniu

Teresa Gość
~Teresa
Do mlodzieży polskiej... 2010-11-09 07.28

"Tu na tym miejscu, na Placu Adama Mickiewicza stał kiedyś pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa - widomy znak zwycięstwa Polaków odniesionego dzięki wierze i nadziei. Pomnik był wzniasiony w 1932 r. ze składek całego spoleczeństwa, jako wotum wdzięcznmości za odzyskanie wolności". - Jan Paweł II do młodzieży

Teresa Izworska Gość
~Teresa Izworska
Do młodzieży polskiej... 2010-11-09 07.41

"Odrodzona Polska skupiła się przy Sercu Jezusa,
aby z tego źródła miłości ofiarnej czerpać siłę do budowania przyszłości Ojczyzny na fundamencie Bożej prawdy, w jedności
i zgodzie. Po wybuchu drugiej wojny światowej pomnik ten okazał się tak niebezpiecznym symbolem chrześcijańskiego i polskiego ducha, że został zburzony, przez najeźdźcę na początku okupacji".
- Jan Paweł II do młodzieży

katol Gość
~katol
Brawo! 2010-11-09 09.12

Miast rąk mogli wstawić skrzydła z Tupolewa, byłoby symbolicznie. Ciekawe, czy będzie świecił w nocy. Takie migające lampki byłyby piękne. Cudo!

marekamc marekamc
... 2010-11-09 09.34

...no i gdzie te lampki ?

kis Gość
~kis
... 2010-11-09 13.51

kurcze ten pomnik powinien stanąć w jakims ciekawym miejscu. a nie w świebodzinie. w rio ten pomnik jest zaje****e ulokowany. z calego miasta jest widoczny. szkoda ze nie postawili go w środku lasu albo przed palacem prezuydenckim

karo Gość
~karo
Prawda Cie wyzwoli :) 2010-11-09 23.28

:):)Kochani jeśli chcecie znac Bożą opinie w tym Jezusa Chrystusa:) najlepiej sami ją przeczytajcie w Słowie Bożym !!!!!!! 2Księga Mojżeszowa 20rozdział 4werset-- Nie czyń sobie podobizny rzeżbionej czegokolwiek,co jest na niebie w górze,i na ziemi w dole(...)5Mojżeowa 4 -15 Strzeżcie usilnie dusz waszych,gdysz nie widzieliście żadnej postaci,gdy Pan mówił do was na Horebie z pośród ognia,Abyście nie popełnili grzechu i nie sporządzili sobie podobizny rzeżbionej,czy to w krztałcie mężczyzny,czy kobiety...

Teresa Izworska Gość
~Teresa Izworska
Przeciw manipulacji... 2010-11-10 09.50

"Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"; uczyni was wolnymi, z Ewangelii św. Jana (J 8,32).
W słowach tych, jak mówi Jan Paweł II: "zawiera się podstawowe wymaganie i przestroga zarazem. Jest to wymaganie rzetelnego stosunku do prawdy, jako warunek prawdziwej wolności. Jest to równocześnie przestroga przed jakąkolwiek pozorną wolnością, przed wolnością rozumianą powierzchownie, jednostronnie, bez wniknięcia w cała prawdę
o człowieku i świecie". Chrystus również dziś - przynosi człowiekowi wolność opartą na prawdzie. zob. Redemptor Hominis nr 12 .

jarooo Gość
~jarooo
dla marud 2010-11-11 13.15

http://staticrps.komixxy.pl/uimages/201011/1289148710_by_CJonson234_500.jpg

ania Gość
~ania
glupoty 2010-11-11 18.03

glupoty takie ze wstyd czytac

Krzyś Gość
~Krzyś
Tygrysek Królem Polski 2010-11-11 22.16

Fajny link w temacie:
http://img121.imageshack.us/f/tygrysekkrolempolski.jpg/

macharras2 macharras2
pomnik 2010-11-12 17.25

Ciekawe kiedy się przewróci .

Michał Gość
~Michał
dla krytyków 2010-11-12 17.47

Wielka rzecz zawsze przynosi chlubę inicjatorom, darczyńcom i wykonawcom i zostanie na długo w pamięci nawet tych maluczkich z których nie jeden się dorzucił swój grosz do budowy, a słowa krytyki świadczą o zainteresowaniu i o tym, że czasami krytykujemy z późności i niezrozumienia.

Kulka Gość
~Kulka
:))))) 2010-11-15 00.11

nie, fajny kolo - troche jak dla mnie do Jagiełły podobny :))). to teraz czekam kto przebije kolosa z Rodos, piramidy egipskie, albo wiszace ogrody Semiramidy.