*
Dodane 2011-03-09 07.46 , komentarzy 31

Zakaz wjazdu tirów do Wrocławia. Kierowcy: To chore

Tiry stoją na rogatkach, wnioski o wjazd spływają, straż miejska kontroluje. Tak wygląda w praktyce zakaz wjazdu ciężarówek powyżej 18 ton.

Radek czeka aż minie godz. 9

Radek czeka aż minie godz. 9

Autor: Michał Potocki

7 marca wszedł w życie zakaz wjazdu do Wrocławia dla ciężarówek powyżej 18 ton w godz. 6-9, 13-19 i 22-4 (czytaj: Wrocław broni się przed ciężarówkami). 8 marca z samego rana sprawdziliśmy, jak to wygląda w praktyce. Odwiedziliśmy parking przy al. Jana III Sobieskiego, gdzie zrobiło się bardzo tłoczno.

-  Jestem zdziwiony tym zakazem. Godziny są bardzo dziwne. Przecież o 6 rano prawie nikt nie rusza do pracy - mówi Jacek, kierowca tira z Warszawy. - W stolicy zakaz jest od godz. 7. Tutaj brak możliwości wjazdu od godz. 13 do 19 jest totalną porażką. Przejechałem ciężarówką ponad 4 mln km, takie ograniczenia są tylko u nas i Moskwie. Dziś rozładuję towar i nie podejmę już ładunku powrotnego, bo nie zdążę wyjechać. Jeśli samochód stoi, wszyscy tracą, a kierowca jako pierwszy - dodaje.

Tajna misja straży miejskiej

Parking na Psim Polu patrolowała straż miejska. Strażniczki nie chciały nam zdradzić, jakie mają zadanie. Tak samo jak kierowcy stały przy drodze, obserwują ciężarówki. Jeśli któryś z tirów wjechał do miasta przed godz. 9., skrupulatnie odnotowywały to w notatnikach.

- Prowadzimy rutynowe działania wspólnie z policją. Sprawdzamy, czy kierowcy przestrzegają przepisów, również korzystając z parkingu - wyjaśnia Sławomir Chełchowski, rzecznik wrocławskiej straży miejskiej.

O patrolu policji za wiaduktem przy al. Jana III Sobieskiego kierowcy informowali się przez CB-radio.


Wrocławskie firmy i kierowcy, mający tu rozładunek, mogą dostać pozwolenie na wjazd w Wydziale Inżynierii Miejskiej po złożeniu odpowiedniego wniosku.

- Do tej pory wpłynęło ponad 200 wniosków, są rozpatrywane na bieżąco w ciągu jednego dnia. Pozwolenia na wjazd wydawane są również droga elektroniczną - mówi Julia Wach z biura prasowego Urzędu Miasta we Wrocławiu.

A co jak zabraknie chipsów?

Kierowcy mają jednak problemy z uzyskaniem pozwolenia na wjeżdżanie do Wrocławia.

- Zakaz jest beznadziejny. Mamy dwa miejsca docelowe we Wrocławiu, gdzie dowozimy chipsy i nikt konkretnie nie potrafi dać odpowiedzi, czy można między godzinami zakazu wjeżdżać czy nie - mówi Radosław Grałek z Tomaszowa Mazowieckiego. - Czekamy na zezwolenie już ponad tydzień, bo zrobiła się jakaś dziwna kolejka. To jest chore, bo jak tak urzędnicy zaczną wymyślać, to sołtys jakiejś wioski zabroni wjeżdżać w godz. 14-16, bo akurat wtedy je obiad i będziemy tak wszyscy stali.

Zakaz wjazdu ciężarówek do Wrocławia w wybranych godzinach miał pomóc rozładować korki w mieście. Tuż po godz. 9. przy wlocie do miasta robi się tłoczno. Kierowcy boją się, że przez to ich czas przejazdu przez miasto wydłuży się.

- Zostało mi 15 minut z mojego postoju i muszę jeszcze czekać. Taki zakaz nie powstrzyma korków, tłok i tak będzie, jak wszystkie ciężarówki pójdą w miasto - uważa Stanisław Tronina, kierowca z Bystrzycy Kłodzkiej. - Kiedyś jechałem ponad 3 godziny przez Wrocław na Poznań, gdy nie było zakazu, a teraz może być gorzej. Myślę, że w Polsce jak urzędnicy zobaczą parę złotych z mandatu, to nie odwołają tego głupiego zakazu.

A czy dziś zauważyliście taką samą nawałnicę ciężarówek na obrzeżach miasta?



Czytaj również:
Matura 2011 - serwis specjalnyZmień swoje drogowe miasto Photo Day - serwis
Kąpieliska i baseny we WrocławiuRozkład jazdy MPK WrocławDzieje się we Wrocławiu



X

Miejsce
w rankingu
Michał Potocki

Masz newsa a brakuje Ci odwagi, żeby pokazać go światu? Chcesz przeczytać na MM-ce jakiś konkretny artykuł? Brakuje Ci określonej tematyki w portalu? Pisz śmiało na e-mail, gg lub dzwoń. ------------------------------------------------------ michal.potocki@mmwroclaw.pl ------------------------------------------------------ gg 13337055 ------------------------------------------------------ tel. +48 510 026 915

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

sop Gość
~sop
ZAKAZ JEST BARDZO DOBRY 2011-03-09 08.20

W MIESCIE ZROBILO SIE SPOKOJNIE. NIE MA TYCH PANOSZACYCH SIE TIROWEK. POZA TYM ZE KORKUJA MIASTO TO MAJA SOBIE ZA NIC SWIATLA I INNYCH, BO TO WIELKIE PANICHA. POPIERAM ZAKAZ I PEWNIE NIE TYLKO JA!:)

cyc Gość
~cyc
Co tam robi Stachursky za kierownicą Tir-a ? 2011-03-09 10.36

Pozdro dla kierowcy ;-)

Kacper Gość
~Kacper
Jes o wiele lepiej jak nie ma tirów. 2011-03-09 12.14

Nie ma wo gole korków, posłuchajcie radia.

lolek Gość
~lolek
to prawda poprawiło się 2011-03-09 12.26

Tiry wypad z miasta
Tiry na tory i będzie lepiej w całym kraju

:) Gość
~:)
tiry na tory !!! 2011-03-09 15.05

tiry na tory ... won z wroclawia

aaa Gość
~aaa
Pomyśl 2011-03-09 15.18

"tiry na tory".......POMYŚL najpierw czy Polske na to stać.

T.M.red Gość
~T.M.red
GOOOOOO becco 2011-03-09 18.55

Bardzo ładnie wyszedłeś na zdjęciu Radzio, przystojniak z ciebie:-)

przewoznik Gość
~przewoznik
wrocław zakazy 2011-03-09 19.51

transport jest taka branza jak wiele innych,tylko ze ja za jazde po drogach place 10000 tys na rok i jezeli jakies urzedasy rzadza drogami i narazaja firmy na straty ,oraz utrudniaja nam kierowcom wykonanie pracy ciezkiej trudnej i wymagajacej duzo poswiecenia to ja sie pytam ??? gdzie ta demokracja,panstwo prawa,przeciez to dyktatura,a PL to sitwy, krawaty, cwaniacy za biurkami ale to do czasu.

mk Gość
~mk
Słuszna decyzja! 2011-03-09 21.03

Bardzo dobra i wyważona decyzja!

Gość Strailisa Gość
~Gość Strailisa
Urzędasy z Wrocławia 2011-03-09 22.17

Głupota urzędasów nie zna granic. Ale to długo nie potrwa

ŻYGAĆ się chce na ten zakaz w Wrocławiu. Poza tym płacimy duże pieniądze za użytkowanie dróg.
Pytam co to za Naród aby Polak Polaka tak gnębił.
Musi być rozróba .

żyrardówa Gość
~żyrardówa
Pisze się "rzygać" 2011-03-09 22.33

Mnie gnębią cięzarówki,które jeżdżą po mieście. Niech gnębią ludzi gdzie indziej. W końcu demokracja. Niech gnębią w podwrocławskich miejscowościach.NA POZWOLENIE NIKT NIE MÓGŁ CZEKAĆ PONAD TYDZIEŃ, BO ONE NIE SĄ WYDAWANE NAWET OD TYGODNIA, TYLKO OD 5 DNIU!! KŁAMCA!!!!

cośktośgdzieś Gość
~cośktośgdzieś
beznadzieja 2011-03-10 08.59

loool, może najpierw skończcie tą obwodnice a potem wymyślajcie zakazy?? : /
ehh Polska, u nas to wszystko jest na odwrót i od d***y strony.

Wszyscy którzy twierdzą jaka to słuszna dedycja i krzyczą przy tym, won z wrocka, chyba nie są do końca obiektywni i nie wiedzą jaka to nędzna praca jest i ile wyrzeczeń aby zarobić na ten chleb, no i jasne, bo skąd mają wiedzieć, pewnie tu same urzędasy i przydupasy piszą..

Derwin Gość
~Derwin
jest wyjscie, niech wszyscy spedytorzy ominą Wrocław 2011-03-10 09.45

wtedy mieszkańcy, którzy utyskują na tiry zmienią zdanie, jak w sklepach nie będzie mineralki, piwa, kawy czy masła. Ale łatwo po komentarzach zauważyć, że Polak Polakowi wilkiem.

Tomek Gość
~Tomek
a czemu tylko WROCŁAW ???????????????? 2011-03-10 22.50

może wprowadzić zakaz we wszystkich większych miastach?
Ale tak na serio to rozumiem zakazy dzienne (bo są korki), ale z jazdą w nocy to przegięcie. Ile domów stoi przy głównych drogach 5 i 8? Duże osiedla są na uboczu, więc można się wyspać. Pozdrawiam

czlowiek Gość
~czlowiek
moja opinia 2011-03-12 02.47

Powiem tak...czy bedzie zakaz czy nie i tak beda korki wniosek?Ten zakaz tylko przyspozy wiecej klopotow driverom i innym ludziom takich jak spedytorzy i szefowie firm transportowych.Jest jeszcze jedna opcja jaka?ZROBIC OBWODNICE MIAST!!!!pozdrawiam

mieszkaniec Gość
~mieszkaniec
mam więcej czasu dla mieszkańców. 2011-03-24 09.19

Korki zancznie zmniejszyły się w godzinach, gdy jadę do i z pracy (czas dojazdu mam o ok. 1/3 któtszy tj. ok. 20 min).

Dzięki temu ja mam szansę więcej czasu pracować.

Zauważcie, że te ograniczenia mają zadanie nie tylko zwiększyć nasza wygodę, ale i wydajność.

kierowca dostawca Gość
~kierowca dostawca
Wrocław -Parszywe miasto 2011-03-25 14.14

Nagonka na kierowców ciężarówek sięga zenitu.Służby miejskie jak bure suki uganiają się za Tirami żeby tylko wlepić mandat a osobówki rozbijają się gdzie tylko można i przez to niby nie tworzą się korki.To jakaś paranoja.Pozamykać kierowców ciężarówek w kryminale za to że żarcie do tego zasranego miasta dowożą.Przyjdzie czas że zgnijecie tam z głodu i brudu .Będziecie osobówkami sobie markety zaopatrywać i skończy się narzekanie na Tiry.Pozdrowienia dla Wrocławian

Obywatel22 Gość
~Obywatel22
Miasto jest bezpieczniejsze 2011-03-31 08.23

Dzięki zakazowi czas jaki spędzam w korkach skrócił się o godzinę dziennie. Mogę poświęcić go rodzinie. Dziękuję władzom miasta za tę decyzję.
Nie dajmy sobie wmówić, że to taka pełna poświęceń i ciężka praca- gdyby się nie opłacało, ci ludzie dawno zmieniliby pracę.
I to NIE jest prawda ze bez TIRów miasto zginie. W Europie Tiry nie wjeżdżają do miast (Szwajcaria, Austria, nawet Czechy)
i w miastach żyje się super!
Tylko u nas i na wschodzie mają się jeszcze za królów dróg. Pora z tym skonczyć.

batmanek Gość
~batmanek
wiesniaki z wroclawia !!! 2011-04-05 20.01

jak by nie tiry miemieli byscie nic bo wszystki oparte jest na transporcie !!!

magnum 460dxi Gość
~magnum 460dxi
czytam i płacze 2011-05-02 22.12

godzine wiecej poswiecasz na dom? a my myslisz kmiocie rodzin nie mamy? posiedz 3tygodnie w trasie i na powrocie trafia sie wroclaw i wtedy pogadamy o zakazie-ps akurat bylem teraz w centrum wiednia z meblami wiec o czym ty piszesz? w szwajcari masz co prawda zakaz nocny ale czechy i austria? super zycie bez ciezarowek? haha krolowie drog? pora z tym skonczyc?-lecz sie

kierowca ciężarówki Gość
~kierowca ciężarówki
zakaz 2011-05-18 22.15

polska to porąbany kraj, żygać się chce od tych wszystkich absurdów w tym chorym kraju, a wszystkim zmotoryzowanym i nie tylko wrocławianom, którzy twierdzą, że to dobrze, powinno zabraknąć filmu do dupy i ciekawe co wtedy powiedzą, jeśli będą tyłki wycierać palcami,to może zmienią zdanie

cddddd Gość
~cddddd
zakaz 2011-06-03 12.34

ludzie ten kto wymyslil ten zakaz to chyba logicznie nie myslal po godz 9 sa wieksze korki jak nie bylo zakazu

tojatoja Gość
~tojatoja
pozdr dla kometujących urzędników 2011-06-20 14.39

witam , tak sobie myśle , że opinie pochwalające ten zakaz (głupi jak jego twórcy) musza byc dawane przez urzędników, a jak wiemy urzędznków(straż miejska,policja,wojsko,zus,UM,UW itp) jest duzo i wciąz przybywa, maja czas na pisamie pochwał swego działania

daf xf 480 Gość
~daf xf 480
ten zakas to poraszka 2011-06-26 10.24

gdy by nie kierowcy tirów to byście zdechli z głodu i w sklepach nie było by nic na półkach.ten zakaz to jest wielkie dno. komuś sie w głowie pokręciło.

marekamc marekamc
@daf xf 480 2011-06-26 10.50

Coś mi się zdaje Panie kierowco, że jedyną rzeczą,którą całe życie trzymasz w rękach to kierownica. Bo książki i zeszytu oraz pióra nie trzymałeś.Skoro dobrze Ci to wychodzi to rób to najlepiej jak potrafisz i trzymaj się od pisania z daleka;)

Co do Tirów to również byłem tego zdania, że przepis jest absurdalny. Jednakże minęło trochę czasu od kiedy zakaz obowiązuje i muszę przyznać, że jest on jak najbardziej słuszny z punktu widzenia miasta i kierowców. Nie ma nad czym deliberować, wystarczy zajrzeć do innych miast, gdzie zakaz nie obowiązuje, różnica jest og4romnana korzyść Wrocławia.