*
Dodane 2011-03-17 17.27 , komentarzy 6

Pasaż Niepolda we Wrocławiu: Przepraszam, czy tu biją?

Filmik, na którym ochrona bije chłopaka w Pasażu Niepolda, wywołał burzę. - To ordynarne pobicie - komentuje Jerzy Dziewulski. Czy wrocławianie czują się w klubach bezpiecznie?

Krzysztof Dudziak

Autor: Adriana Gasik

Według autora filmiku, który pojawił się na YouTube, do pobicia miało dojść w nocy, 12 marca. Widać na nim, ja trzech ochroniarzy z Pasażu Niepolda "okłada" młodego mężczyznę. Bójkę obserwowała spora grupa klubowiczów. Okoliczności sobotniego incydentu nie są znane, nagranie wideo pokazuje tylko 19 sekund z całego zajścia. Poszkodowany nie zgłosił się na policję, a firma ochroniarska odmawia komentarza. Sprawę bada policja.


Ochrona bije mężczyznę w Pasażu Niepolda. Na YouTube pojawił się kontrowersyjny film [wideo]
- Filmik dotarł do nas wczoraj, teraz musimy dotrzeć do osób, które brały udział w zdarzeniu. Z materiału wynika, że trzech mężczyzn ubranych w kurtki z napisem "ochrona" pobiło młodego mężczyznę, ale trzeba to potwierdzić - mówi Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.Pasaż Niepolda to jedno z najbardziej popularnych miejsc na klubowej mapie Wrocławia. Czy jest tam bezpiecznie?

- Kilka razy byłem w klubach w Pasażu Niepolda, ale nigdy nie spotkały mnie tam nieprzyjemności - mówi Bartosz Kozera, licealista z Wrocławia.

Według Filipa, 21-letniego studenta, w Pasażu Niepolda można łatwo oberwać.
- Wyszedłem kiedyś z kumplem z klubu ok. 4 rano. Byliśmy trochę pijani. Nagle wyskoczył jakiś facet i sprzedał koledze kopa w nos - opowiada Filip. - Rzuciłem się na niego, żeby pomóc kumplowi, kiedy podbiegł do nas drugi facet i zaczął mnie okładać pięściami, przewrócił, a potem uciekł. To nie jest bezpieczne miejsce - dodaje.Anna Wójcik (po lewej) i Katarzyna Zielińska (po prawej) we wrocławskich klubach czują się bezpiecznie


Katarzyna Zielińska czuje się we wrocławskich klubach bezpiecznie.

- Byłam świadkiem wielu bijatyk w Pasażu Niepolda, pracowałam przez dwa lata w knajpie, więc widziałam bójki między klientami, ale to normalne podczas imprez - uważa Katarzyna.

Anna Wójcik nigdy nie była świadkiem klubowej bijatyki we Wrocławiu. Nie ma też złego zdania o ochroniarzach. - Czuję się bezpiecznie w tutejszych klubach - podkreśla.

Krzysztof Dudziak jest zdania, że podczas imprez agresywne zachowania to codzienność. 

- W samych klubach jest moim zdaniem bezpiecznie, ale już pod klubem istnieje ryzyko, że ktoś cię pobije albo okradnie - mówi. - Zachowanie ochrony podczas sobotniej bójki w Pasażu Niepolda jest karygodne. Nieważne, czy ten chłopak sprowokował ochronę, czy nie, ale ochroniarze nie powinni go bić.

O komentarz w sprawie sobotniego incydentu w Pasażu Niepolda poprosiliśmy Jerzego Dziewulskiego, byłego anyterrorystę.

Użycie siły przez ochronę ma na celu przywrócenie porządku przy wykorzystaniu pewnych metod, np. przewrócenia na ziemię, odpowiednich chwytów, wykręcenia ręki itp. To, że ktoś był agresywny w klubie, nie oznacza, że ochroniarz może go okładać pięściami lub kopać. To, co się zdarzyło we Wrocławiu, to zwykłe, ordynarne pobicie. Takie zachowanie reguluje kodeks karny. Może to zostać potraktowane jako pobicie, uszodzenie ciała lub ciężkie uszkodzenie ciała. Jeżeli istnieje materiał, na którym ewidentnie widać, że mężczyznę kopano lub bito, to sprawcy nie unikną kłopotów.

Sprawdzaj codziennie: www.mmwroclaw.pl/nasygnale


Matura 2011 - serwis specjalnyZmień swoje drogowe miasto Photo Day - serwis
Kąpieliska i baseny we WrocławiuRozkład jazdy MPK WrocławDzieje się we Wrocławiu


Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!


X

Miejsce
w rankingu
Andrzej Binkiewicz

Journalism will kill you, but it will keep you alive while you're at it!

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Damian Gość
~Damian
W samych klubach wcale też nie jest bezpiecznie 2011-03-18 11.04

Nigdy nie miałem, żadnych problemów. Uważałem, że na imprezie można czuć się bezpiecznie, ale jakoś miesiąc temu jakiś koleś chciał mnie udusić z nie wiadomej przyczyny (chyba dla sportu)

Kaczey Kaczey
. 2011-03-19 09.34

Z tego miejsca zrobiło się barachło...

Evelin7230 Gość
~Evelin7230
pasaż 2011-03-23 00.03

Widziałam całą tą sytuację i gdyby osoba poszkodowana nie rzuciła się na ochronę z pięściami i wyzwiskami to by to w ogóle nie miało miejsca. Ochrona też musi się bronić ... I każdy by tak postąpił. Ludzie którzy przychodzą na pasaż by się pobawić to większa połowa z Nich to bydło, którzy szukają bójek ... Moim zdaniem chłopaki z ochrony zrobili dobrze przynajmniej następnym razem będzie umiał się zachować!!!

M. Gość
~M.
Do ~prawa... 2011-06-12 15.24

Ty chyba też nic nie zrobiłeś tylko patrzyłes, jakoś na filmiku nie widać żadnej reakcji osoby 3 więc najpierw spójrz na siebie zanim zaczniesz coś komentować i oceniac innych :)

Jakub Marszałek Gość
~Jakub Marszałek
Dno do potęgi dennej 2011-12-19 14.16

Wczoraj zostałem wyrzucony z jednego z klubów w Pasażu Niepolda (klub Munbo czy jakoś tak). Za co? Za to, że poprosiłem barmana o wyciągnięcie lodu z napoju, który zamówiłem (70% lodu, 30% napoju). Co istotne - byłem trzeźwy i kulturalny. Odmówił wyciągnięcia lodu, więc ja odmówiłem zapłacenia i usłyszałem: "to wypierdalasz z klubu". I zostałem wyrzucony siłą (najpierw barman wybiegł zza baru i zaczął mnie popychać do wyjścia, po czym "przejął" mnie jeden z wielu stojących na bramce karków-idiotów i wyprowadził z klubu).

ultra Gość
~ultra
Pasaz 2012-02-24 01.10

Powinien byc lepiej strzezony,po wyjsciu z Metropolis na zewnatrz ok 2:30 jakis pijany gosc probowal mnie kopnac i zrobil to po czy sam sie przewrocilk bo nie mogl ustac na nogach.
To jakis pijany kretyn ale niektorzy ludzie szukaja tam zaczepki bez powodu,lepiej miec oczy do okola glowy...pozdrawiam wszystkich normalnie bawiacych sie .....

Dodaj swój komentarz: