*
Dodane 2011-04-18 13.00 , komentarzy 8

Wrocław: Ruszyła rekrutacja do przedszkoli, żłobków i szkół podstawowych

Sprawdź, jak zapisać dziecko do przedszkola, żłobka czy szkoły podstawowej. Zobacz warunki i terminy rekrutacji we Wrocławiu.

Karta zgłoszenia dziecka do żłobka na  rok 2011/2012

Karta zgłoszenia dziecka do żłobka na ro...

Autor: Materiały UM Wrocław


Rekrutacja do przedszkoli: Punkty za PIT-y we Wrocławiu [zasady, terminy]

18 kwietnia ruszyła elektroniczna rekrutacja do wrocławskich przedszkoli 2011. Jak zapisać naszą pociechę do wybranej placówki? Należy wejść na stronę internetową Informatora edukacyjnego i wypełnić podanie o przyjęcie dziecka do wybranego przedszkola - maksymalnie można wybrać trzy przedszkola. Dokument trzeba wydrukować i złożyć w tzw. przedszkolu pierwszego wyboru w terminie do 6 maja do godz. 16.

Rewolucja we wrocławskich przedszkolach

Większą szansę na miejsce w wybranym przedszkolu mają m.in. dzieci, których rodzice złożyli oświadczenie podatkowe 2010 we Wrocławiu lub ich rodzeństwo chodzi do tego samego przedszkola.

- Mamy rewolucję, jeżeli chodzi o zmiany w systemie edukacji - mówi Jarosław Obremski, wiceprezydent Wrocławia, odpowiedzialny za edukację. – 1 września 2012 roku sześciolatki obowiązkowo będą musiały pójść do pierwszej klasy podstawówki, razem z siedmiolatkami. Dlatego chcemy, żeby w tym roku jak najwięcej pięciolatków rozpoczęło naukę w zerówkach szkolnych. Przypominam też o tzw. obowiązku przedszkolnym dla pięciolatków, które wcześniej nie chodziły do przedszkola.

Wyniki kwalifikacji zostaną podane 27 maja, a do końca tego miesiąca rodzice będą mieli czas na potwierdzenie wyboru przedszkola. Miejsca w placówkach są przeznaczone wyłącznie dla dzieci zameldowanych we Wrocławiu. Dzieci spoza stolicy Dolnego Śląska będą przyjmowane od września 2011 tylko i wyłącznie wtedy, jeżeli okaże się, że będą wolne miejsca.

Jak dostać się do szkoły podstawowej i żłobka we Wrocławiu?

W poniedziałek ruszyła również internetowa rekrutacja do szkół podstawowych. Rodzice do 6 maja muszą wybrać trzy placówki i wypełnić elektroniczne podanie przyjęcia do szkoły.

18 kwietnia rozpoczęła się także  rekrutacja do wrocławskich żłobków. Od poniedziałku można pobierać ze strony Wrocławskiego Centrum Zdrowia "Kartę zgłoszenia dziecka do żłobka na  rok 2011/2012", formularz jest również dostępny w wybranych żłobkach, możecie go też znaleźć pod artykułem. Od 19 do 27 maja karty będą przyjmowane w wybranych żłobkach, w następujących godzinach: poniedziałek  – środa: od 8.00 do 15.00; czwartek – piątek:od 10.00 do 17.00.

O tym, czy dzieci zostaną przyjęte do żłobka, zadecyduje liczba zdobytych punktów, które można otrzymać m.in. za miejsce zameldowania, udział dziecka w poprzedniej rekrutacji do miejskich żłobków czy posiadanie przez dziecko rodzeństwa. 20 czerwca o godz. 10 w żłobkach zostaną wywieszone listy z dziećmi przyjętymi do placówki.


Czytaj też:

Matura 2011 - serwis specjalny3-majówka Wrocław 2011Wrocław: Koncerty i festiwale 2011
Rekrutacja do przedszkoli 2011Rozkład jazdy MPK WrocławDzieje się we Wrocławiu


X

Miejsce
w rankingu

Komentarze

miszka Gość
~miszka
zajęcia adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków 2011-04-18 16.48

Zanim do przedszkola najpierw dobrze zacząć od zajęć adaptacyjnych, takich jak tu: http://urodziny.info.pl/site/html/nr/176/abc-przedszkolaka.html

Marcin Serkies Gość
~Marcin Serkies
zameldowanie nie zamieszkanie 2011-04-18 17.17

Pani Lucyno, proszę sprawdzić swoje wiadomości. Miejsce zamieszkania nie ma ŻADNEGO znaczenia, liczy się miejsce zameldowania i tylko za nie otrzymuje się punkty. Do tego system liczy odległość w linii prostej, co nie raz może być przyczyną komplikacji :)

Magda Gość
~Magda
!!!!!!!!!!!!!ODMOWA 2011-05-22 21.15

Udałam się do Żłobka nr 2 ..Pani kierownik nie przyjęła mojej karty tłumacząc się, że dla 2 latków od września nie ma miejsca........

Magda Gość
~Magda
!!!!ODMOwa 2011-05-22 22.39

Dodam, że oboje z mężem pracujemy i mieszkamy 10 metrów od żłobka nr 2...więc jak dla Nas byłoby idealnie się tam dostać..niestety....od września nie mam gdzie posłać dziecka

gosia Gość
~gosia
brak miejsc dla 2latków 2011-09-21 15.59

my tez z mężem pracujemy na pełen etat we Wrocławiu, tu jestesmy zameldowani i płacimy podatki. Mimo to w przedszkolu na Drukarskiej odmówiono przyjęcia aplikacji z powodu braku miejsc dla dwulatków w tym roku i odesłano na Hubską. tam z kolei było miejsc 8 i dostały się same dzieci samotnych matek lub z rodzin zastępczych. Wrocław południe nie zapewnia żadnych miesjc w żłóbkach. Było nie legalizować związku!

Akademia Maluszka Gość
~Akademia Maluszka
Dni otwarte w Akademii Maluszka! 2012-04-10 11.31

Zapraszamy rodziców i dzieci do Akademii Maluszka (dwujęzycznego żłobka i przedszkola) na dni otwarte od 12 do 14 kwietnia, ul. Tarnogajska 18 w godzinach 11-17!

www.akademiamaluszka.com.pl

ZAPRASZAMY!!!

mama 6 latka Gość
~mama 6 latka
potwierdzenie adresu zamieszkania 2012-05-18 11.26

Witam, czy ktoś wie jaki dokument złożyć w szkole chodzi o potwierdzenie adresu zamieszkania

rycerskizamek.pl Gość
~rycerskizamek.pl
Dni otwarte Zapraszamy do Rycerskiego Zamku dzieci od 2 do 5 lat! 2012-05-25 19.43

Drodzy Rodzice
serdecznie zapraszamy Was wraz z dziećmi na dni otwarte połączone z piknikiem rodzinnym, które odbędą się dnia 3.06.2012r od godz. 11:00 do 18:00. W programie między innymi: loteria, w której każdy los wygrywa, zabawy chustą animacyjną typu klanza, konkurencje sportowe rodziców wraz z dziećmi, wykonywanie latawców, prace plastyczne, zabawy na dmuchanym placu zabaw, wspólne grillowanie, malowanie twarzy i wiele, wiele innych atrakcji. Dla zmęczonych licznymi rozrywkami znajdzie się kocyk na trawce, na którym można poleniuchować.Festyn odbędzie się w naszym zielonym ogrodzie.

Nie może was zabraknąć!

Zapraszamy

rycerskizamek.pl

Dodaj swój komentarz: