*
Dodane 2011-06-13 15.45 , komentarzy 2

PolskiBus.com przyjechał do Wrocławia [wideo]

PolskiBus, tanie linie autobusowe, z Wrocławia będą początkowo jeździły tylko do Warszawy i Pragi. Bilety można kupić już za złotówkę.

PolskiBus.com we Wrocławiu

Ewelina poleca PolskiBus.com

Autor: Michał Potocki

Planowane są również połączenia z Katowicami i Poznaniem. Pierwszy kurs autokaru firmy PolskiBus.com odjedzie z Wrocławia (z dworca PKS) do Warszawy 19 czerwca. Dwa pojazdy Altano TD92 zajechały na pl. Czysty przy Renomie już 13 czerwca, by promować nowego przewoźnika.

PolskiBus.com - tanie linie autobusowe?


Firma przenosi na ziemię rozwiązania tanich linii lotniczych. Przy rezerwacji przejazdu z dużym wyprzedzeniem bilet możemy kupić już za złotówkę (plus 1 zł za rezerwację). Im bliżej odjazdu, tym cena będzie rosnąć.

Zobacz: PolskiBus - tanie linie autobusowe. Z Wrocławia do Warszawy za złotówkę?

- Jeśli będzie większe zainteresowanie, to puścimy dwa autokary na danej trasie - mówi Tomasz Angerman, kierowca PolskiBus.com. - Pracujemy 365 w roku. Już w lipcu tego roku Wrocław powinien mieć dodatkowy, drugi kurs do Warszawy i Pragi, planowane jest też wtedy uruchomione połączenia do Berlina.

PolskimBusem z Wrocławia przez Łódź do Warszawy

Sieć PolskiegoBusa wychodzi z Warszawy, która łączy 16 polskich miast oraz Wiedeń, Bratysławę, Pragę i Berlin. Początkowo PolskiBus.com z Wrocławia będzie jeździł do Warszawy przez Łódź (odjazd o godz. 13.40, czas podróży 7 h 20 min.) i do Pragi (odjazd o godz. 15.15, czas podróży 4 h 50 min.). Za kursy 19 czerwca do Warszawy zapłacimy 15 zł, a do Pragi 70 zł (dane z 13 czerwca z godz. 15). Możliwe, że w przyszłości z Wrocławia pojedziemy również do Poznania i Katowic.


Autokary firmy PolskiBus.com produkowane są w Belgii. Mają 70 miejsc siedzących w tym trzy za kierowcą na dole pojazdu, a resztę na górze. 18 pierwszych autokarów wyposażonych jest w automatyczne skrzynie biegów, bezpłatne wi-fi, gniazdka elektryczne, klimatyzację i toaletę. Pasażerowie są zobowiązani do zapinania pasów, a dzieci poniżej 12 lat lub poniżej 150 cm wzrostu powinny siedzieć w fotelikach.

PolskiBus jak Ryanair

Zainteresowanie nowymi liniami, zwanymi przez niektórych "polskim Ryanairem", jest duże.

- Wybieram się tymi liniami do Pragi 4 lipca, a pod koniec lipca jadę też do Lublina za złotówkę - mówi Mateusz Domin, wrocławski maturzysta. - I tak bym pojechał, ale cieszę się, że zapłacę za to grosze. W podróży na pewno będę korzystał z wi-fi, tym bardziej, że jest podłączenie do gniazda sieci elektrycznej. Wiem, że w Internecie jest duże zainteresowanie firmą PolskiBus.com i myślę, że na polskim gruncie mogą się rozwinąć.

Firma zakłada, że zacznie zarabiać na liniach po 1,5 roku. Liczba autokarów ma rosnąć z początkowych 18 do 100. Dużą grupą klientów linii mają być studenci.

- Na razie nie kupiłam żadnego biletu, ale jak zapoznam się z ofertą, to może się gdzieś wybiorę w czasie wakacji - zapowiada Dominika Kwiecińska, studentka z Wrocławia. - Autobusy są ładne, czerwony to jeden z moich ulubionych kolorów. Zawsze wybieram pociąg, ale jeśli będzie taniej i czyściej, to nie będę się długo zastanawiać.

PolskiBus będzie jeździł na następujących trasach:


Warszawa - Kielce - Kraków - Katowice - Bratysława - Wiedeń
Warszawa - Częstochowa - Katowice - Bratysława - Wiedeń
Warszawa - Łódź - Wrocław - Praga
Warszawa - Łódź - Poznań - Berlin
Warszawa - Toruń - Bydgoszcz - Piła - Szczecin
Warszawa - Białystok
Warszawa - LublinCzytaj również:
Gienek Loska - serwisŚwięto Wrocławia 2011Wrocław: Koncerty i festiwale 2011
Nowe Horyzonty 2011Rozkład jazdy MPK WrocławDzieje się we Wrocławiu

Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!


X

Miejsce
w rankingu
Michał Potocki

Masz newsa a brakuje Ci odwagi, żeby pokazać go światu? Chcesz przeczytać na MM-ce jakiś konkretny artykuł? Brakuje Ci określonej tematyki w portalu? Pisz śmiało na e-mail, gg lub dzwoń. ------------------------------------------------------ michal.potocki@mmwroclaw.pl ------------------------------------------------------ gg 13337055 ------------------------------------------------------ tel. +48 510 026 915

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Cez Gość
~Cez
fajne, ale... 2011-06-13 20.26

Bilety rzeczywiście można tanio nabyć, ale połączeń Polskibus ma na razie mało, ja bym chciał z Wrocławia dostać się do Krakowa, Poznania i Nowego Sącza i na razie nici z tego. Połączenie z Warszawką jest fajne, wydaje mi się, że ludzie będą jeździć. Czekam na więcej możliwości wyjazdu z Wrocka.

marcin turysta Gość
~marcin turysta
NARESCIE KTOS DOBRZE POMYSLAŁ I CHWAŁA MU ZA TO!!!!! 2011-06-14 22.27

BUSY SLICZNE MOZE Z CZASEM BĘDA TEŻ JEZDZIC DO SKANDYNAWI KOPENHAGA,SZTOKCHOLM,OSLO.

Dodaj swój komentarz: