*
Dodane 2014-03-31 10.30 , komentarzy 1

Ogród Botaniczny we Wrocławiu [bilety, godziny otwarcia, cennik]

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego już otwarty. Sprawdźcie ceny biletów.

Ogród Botaniczny

Ogród Botaniczny

Autor: wwldi

Ogród Botaniczny we Wrocławiu, istniejący od 1811 roku, jest jednym z najstarszych tego typu obiektów w Polsce. Pod tym względem ustępuje tylko ogrodowi w Krakowie.

Niewątpliwie jest to miejsce inspirujące. Dowodzą tego malarze, siedzący przy sztalugach z pędzlami w dłoni. Można ich tam spotkać tak często, że wydają się być mieszkańcami ogrodu. Jeśli szukacie natchnienia, to miejsce jest w sam raz dla Was!

zobacz też: Ogród Botaniczny we Wrocławiu [galeria zdjęć]

Ogród Botaniczny we Wrocławiu. Godziny otwarcia


Ogród jest otwarty dla zwiedzających od 29 marca do 30 listopada w godz. 8-18.


Ogród Botaniczny we Wrocławiu [bilety, cennik]


Bilet normalny — 15 zł
Bilet ulgowy — 5 zł
Sezonowy bilet wstępu (imienny) —200zł
Profesjonalne sesje zdjęciowe — 200 zł (np. sesje zdjęciowe nowożeńców)

Wstęp wolny: Honorowi Goście Ogrodu Botanicznego, dzieci w wieku przedszkolnym, przewodnicy PTTK i nauczyciele oprowadzający grupę (na 15 osób jeden wstęp wolny), nowożeńcy w strojach ślubnych, osoby niepełnosprawne z orzeczonym znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (za okazaniem stosownych dokumentów) oraz osobom sprawującym opiekę nad nimi, psy przewodnicy, studenci w roku akademickim (z wyjątkiem niedziel i świąt). 

Arboretum w Wojsławicach [bilety, godziny otwarcia]


Filia Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach będzie otwarta dla zwiedzających od 27 kwietnia do 5 października.

Godziny otwarcia: 9.00–18.00 (teren można opuścić do godz. 20 przez furtę-kołowrót).

Bilety można zakupić w cenie 15 zł (normalny) oraz 5 zł (ulgowy).X

Miejsce
w rankingu
Kinga Czernichowska

Jestem absolwentką socjologii oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Lubię dobrą literaturę oraz kino, które wciąga. Wolny czas staram się spędzać aktywnie - uwielbiam różne formy fitnessu, w szczególności zumbę. Moje hobby to gra na pianinie. Przede wszystkim jednak lubię pisać, dzięki czemu praca jest moją pasją. Jeżeli wiesz, że coś ciekawego dzieje się w mieście, chcesz się podzielić ciekawym tematem, zrobić zdjęcia na koncercie, odezwij się. Mój mail to: kinga.czernichowska@mediaregionalne.pl

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

lolo523 Gość
~lolo523
Pro 2012-06-17 12.50

najlepszy

Dodaj swój komentarz: