*
Dodane 2011-09-14 16.00 , komentarzy 44

Dlaczego ja? i Trudne sprawy kręcą we Wrocławiu. Zgłoś się na casting [wideo]

Tadeusz przetrzymywał w piwnicy doradcę finansowego, Henryk ma nieletniego syna, który zakochał się w tancerce go-go...

Kadr z serialu Dlaczego ja?

Kadr z serialu Dlaczego ja?

Autor: Tako Media Tomasz Żukowski

Anna jest rozczarowana zawartością sejfu ojca, a Jadwiga ma po prostu dość... - to tylko niektóre z problemów, które pojawiły się w popularnych serialach paradokumentalnych Polsatu, kręconych we Wrocławiu. "Dlaczego ja?" i "Trudne sprawy" opowiadają historie z życia wzięte. Możesz w nich zobaczyć swojego sąsiada, ulicę albo osobiście zgłosić się na casting. Głównym reżyserem obu produkcji jest Okił Khamidow, znany m.in. "Fali zbrodni" czy "Świata według Kiepskich".

W "Trudnych sprawach" i "Dlaczego ja?" aktorzy nie mają szans

Seriale są oparte na niemieckim formacie, a scenariusze tłumaczone na język polski. W polsatowskich produkcjach nie zobaczymy twarzy znanych z pierwszych stron gazet. Jest większe prawdopodobieństwo, że spotkamy tam swojego sąsiada, bo w obu serialach grają wyłącznie naturszczycy.

Tako Media, firma produkująca oba tytuły, organizuje we Wrocławiu castingi dla chętnych. Przesłuchania odbywają się w kamienicy przy ul. Czystej 7/3. Warunek jest jeden: aktor-amator nie może mieć już na swoim koncie castingu do innej polsatowskiej produkcji.

- Na castingi przychodzi ok. 30 osób dziennie. Każda z nich musi odegrać scenkę przed kamerą - mówi Katarzyna Kasperek z Tako Media. - Wielu kandydatów pierwszy raz mierzy się z takim zdaniem. Jeśli osoba się sprawdzi, może zagrać nawet w kilku odcinkach, oczywiście po pewnej przerwie. Zdarzało się, że na castingi przychodzili aktorzy, ale my stawiamy na amatorów, taki jest charakter seriali paradokumentalnych - dodaje.

Panowie się wstydzą albo chcą grać przestępców


Mimo że przez castingi przewijają się setki osób, do seriali i tak brakuje ludzi, a dokładniej panów w przedziale wiekowym od 30 do 60 lat. Zdaniem Kasperek, mężczyźni są bardziej wstydliwi i trudniej im zagrać przed kamerą. Trzeba ich długo namawiać, ale kiedy się już odważą, pokazują, na co ich stać. Z drugiej strony panowie, którzy zdecydują się przyjść na casting, często mają już upatrzoną rolę i chcą grać czarne charaktery, zwłaszcza przestępców.

Mimo że na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że obydwa programy są o tym samym, to jednak zajmują się odmiennymi problemami.



- W "Trudnych sprawach" opisywane są wątki rodzinne, a w "Dlaczego ja?" często pojawiają się sprawy kryminalne - wyjaśnia Kasperek. - Seriale cieszą się dużą popularnością, myślę, że ludzie po prostu lubią oglądać "nieprzelukrowane" historie o życiu, identyfikują się z bohaterami - dodaje.

Problemy bohaterów: od kradzieży karmy po brzydkie napisy na czole


Paradokumentalne seriale robią też furorę w sieci. Internauci tworzą np. zestawienia najśmieszniejszych podpisów pojawiających się przy sylwetkach bohaterów na ekranie, tworzą kompilacje wideo najlepszych momentów czy szukają językowych smaczków.

Oto kilka przykładów:

  • "Pewnego dnia Maksymilian dostaje z matematyki piątkę, zamiast stale otrzymywanych szóstek. Ilona wpada w szał." - opis jednego z odcinków "Trudnych spraw"
  • "Daria 16 lat. Przyłapała matkę na kradzieży karmy" - podpis pod sylwetką jednej z bohaterek w "Trudnych sprawach".
  • "Anita 52 lata jej mąż smarował sobie łokcie krem za 1000 zł" - podpis z "Trudnych spraw"
  • "Laura 26 lat Ktoś na jej czole napisał dziwka" - podpis przy sylwetce jednej z bohaterek w "Dlaczego ja?".

Komentarze w internecie pokazują, że opinie na temat wrocławskich produkcji są podzielone:

"Warto :) od paru miesięcy to oglądam i naprawdę czasem lepsze to niż kolejna kompilacja wpadek :D Tym bardziej jak masz kogoś, z kim możesz to na żywo komentować :) Np. wczoraj było o 15-letniej matce i problemach z testem na ojca :D" - pisze Konrad.

"Czekamy na nowe odcinki! Nie zdejmujcie "Trudnych spraw" z anteny!" - pisze rubik.

Innego zdania jest Ania: "Czy Państwo, emitując tak "AMBITNE KINO", zastanowili się nad tym, jaką krzywdę robią społeczeństwu? Programy jest poniżej poziomu kogokolwiek - uważa. - Mam wrażenie że scenariusz wymyśla osoba o bardzo słabym poczuciu humoru".

A Wy co myślicie o serialach "Dlaczego ja?" i "Trudne sprawy"?


Czytaj też:



Monster Jam 2011
we Wrocławiu


George Michael - koncert na stadionie


Wystawa Photo Day w Browarze Mieszczańskim


ZOO Wrocław: cennik, dojazd

Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!

X

Miejsce
w rankingu

Komentarze

jj Gość
~jj
Fajny serial 2011-09-14 16.36

Serial jest nawet interesujący, bo jest nieprzewidywalny, nie ma oklepanego scenariusza jak inne polskie seriale, gdzie po kilku kadrach można przewidzieć, co się wydarzy :) jednak gra aktorska często pozostawia wiele do życzenia, bo ludzie grają dość sztucznie (choć oczywiście zdarzają się wyjątki :)). A najbardziej szkoda mi tych, którzy zgłosili się na casting, dostali kiepską rolę i przez to stają się rozpoznawalni, ale z zupełnie innej strony (tu mam na myśli chociażby przypadek pewnego pana, który zagrał w serialu Dariusza, który uganiał się za pewną kobietą i nie przyjmował do wiadomości, że ona go nie chce), to może przynieść odwrotny skutek. Ludzie często nie rozumieją, że serial serialem a życie życiem - i w ten oto sposób odtwórca roli Dariusza stał się "gwiazdą" stron typu FB czy kwejk, gdzie wyśmiewana jest głównie scena z wanną z tego odcinka i wykorzystywana do tworzenia nowych żartów. To z pewnością nie jest dla niego miłe.

A jeszcze z innej strony - serial czasami potrafi podnieść ciśnienie, bo oglądając go, siłą rzeczy wczuwamy się w sytuacje bohaterów, którzy zwykle toczą wojny między sobą ;)

Allah Gość
~Allah
LOL 2011-09-15 12.34

Swietny serial komediowy

TenTypOn Gość
~TenTypOn
Ambitne kino dla debili 2011-09-15 13.14

A potem babcie i całe to Nasze chore starsze pokolenie ogląda takie pierdoły wychodzi na ulicę i w głowie się pierdzieli ...
godziny emisji programów są mi nieznane ale z tego co wiem, większość społeczeństwa o tej porze siedzi w pracy a programy trafiają w widzów w wieku emerytalnym ...
Decydując się na 5minutową sławę aktorzy "amatorzy" wystawiają siębie na publiczne kpiny ... proszę się potem nie dziwić, że społeczeństwo z każdym dniem kretynieje ...

Co musi ćpać reżyser ? Po co kręcić gagi rodem z życia wzięte ? po co trafiać w publikę mniej ogarniętą ?
Czemu np nie zwiększyć emisji programów takich jak 1 z 10 ? Albo chociaż Randka w Ciemno ? takich programów rozrywkowych przy których w latach 90-tych siadała cała rodzina przez tv i oglądała z ciekawością ?

Mniej ambitne "kino" trafi w większość ? Gratuluje ...

Ja Gość
~Ja
"Trudne Sprawy" "Dlaczego Ja" 2011-09-15 18.48

Każdy ma swoje zdanie na ten temat i ma do tego prawo! Ja osobiście oglądam warto się pośmiać z "AKTORÓW" i tych różnych historii :D

Dunmer Gość
~Dunmer
NIEEEE 2011-09-16 01.58

Ale, że jak to, to nie jest na prawde?! Moje życie nie ma już sensu, przecież to wyglądało tak realnie, dlaczego, DLACZEGO SIE PYTAM?!

Anty-kretyn Gość
~Anty-kretyn
Do ~Ja 2011-09-16 11.59

A czy zdarzyło ci się oglądać coś nieosobiście? W języku polskim orzeczenie "oglądam" jednoznacznie określa osobę, więc wiadomo, że chodzi o ciebie, nie musisz dodawać już "ja", ani tym bardziej "osobiście"

Joanna i Kinga Gość
~Joanna i Kinga
Chetne do programu 2011-09-29 08.56

witamy. bardzo chciałybyśmy wystapic w którymś z tych seriali. mamy zdolności aktorskie które chcemy wykorzystać. i dlatego na poczatek chciałybysmy spróbować naszych sił w tych programach z nadzieją ze ktoś moze nas zauwazyć. prosimy o kontakt. kinga_b92@o2.pl

wiktoria & klaudia Gość
~wiktoria & klaudia
chętne 2011-11-20 20.09

bardzo chcialabysmy wystąpić w ktoryms z seriali mamy 15 lat.jestesmy otwarte i mieszkamy nie daleko Wrocławia. chcialybysmy spelnic swoje marzenia, chodz nie mamy doswiadczenia w aktorstwie stawiamy jednak na to ze pojdzie nam dobrze .prosze o szybki kontakt wiktoriaklaudia@op.pl

martisan Gość
~martisan
gramyrazem 2011-12-12 17.43

witam ! ; DD ja wraz z moją przyjaciółką mamy po 15 lat i bardzo chciałybyśmy wystąpić w którymś z seriali, bardzo lubie i śledzę praktycznie każdy na polsacie ; DD bardzo prosze o kontakt. gramyrazem97@wp.pl

proszę o kontakt .!! Gość
~proszę o kontakt .!!
bardzo mi na tym zależy . 2012-01-14 14.34

bardzo chciałabym wystąpić w jednym z odcinków dlaczego ja lub trudnych spraw .. mam 13 lat i na pewno sprawdziłabym się w jednej z ról . proszę o kontakt : ulciaa12342@wp.pl

Daniel Mro.. Gość
~Daniel Mro..
Daniel M 2012-01-17 22.38

Chętnie przyjmę taką pracę.Jestem chłopakiem i mam 14 lat.Lubie grać odważne role.Byłbym zaszczycony.Lubię aktorstwo i wasz serial! Kontakt na e-mail danonek2451@wp.pl

kaja Gość
~kaja
a ja widziałam 2x tą samą.. 2012-01-23 11.48

znajomą osobę w dwóch produkcjach: w pamiętnikach z wakacji i trudnych sprawach..a niby nie można:-)

karolina Gość
~karolina
karolcia 2012-01-30 21.44

Moim zdaniem są to fajnie i troszke zabawne seriale, oglądam codziennie :) Chciałabym wystąpić w jenym z odzcinków.

Kathyyyy;) Gość
~Kathyyyy;)
pomocy 2012-02-06 18.08

Kto wcielil sie w postac Konrada? prosze o pomoc... odc 46, 06.02.2012.

Milena Gość
~Milena
jak najbardziej 2012-02-15 16.12

Mi to się podoba dlatego że mnie to kręci to nie jest dla mnie koszmar ani nic poprostu sie tym fastynuje

malinowy cwel Gość
~malinowy cwel
fajny ten casting 2012-02-18 18.36

hahaha byłem na tym nie zapomne tego

Jarek47 Gość
~Jarek47
Beznadziejny ten serial.... 2012-03-11 19.57

....po tym jak zobaczylem najwiekszego sprzedawczyka ktory siedzi na paltlku w odcinku 247 to juz tego nie ogladam bo to zenada

ewkaneska Gość
~ewkaneska
serial jest OK 2012-03-18 15.25

...a jak się komuś nie podoba , to niech nie ogląda

Klaudia 16 Klaudia 16
Świetny casting;) 2012-03-18 21.11

Chciałabym wystąpić w tych serialach ponieważ są bardzo interesujące;) I zawsze mażę o zawodzie aktorki.
Dlatego proszę o kontakt pucca13@o2.pl

pop Gość
~pop
... 2012-03-20 15.21

odc 140... babcia zdemoralizowanej dziewuchy miala 12 lat jak zaszla w ciaze +D

matejo Gość
~matejo
691784940 2012-03-23 22.49

dajcie namiar jak sie dostac tam 691784940

Kasia Gość
~Kasia
Długo 2012-03-29 20.07

Ja się zgłosiłam na ten casting pod koniec czerwca 2011 roku i powiedzieli mi że to może trwać max 3 msc- 6 msc i nie długo minie już prawie rok,a oni dalej do mnie nie zadzwonoili. Wkurza mnie to,bo słowa się dotrzymuje. Chciałam bardzo zagrać wtedy,ciągle czekałam na telefon!!! Naprawdę nie było takiego dnia- od pójścia na casting,żebym miała 1 kreskę baterii w telefonie- zawsze miałam pełną! Odechciewa mi się już tam iść,chociaż marzę o tym,żeby zotać aktorką,no ale cóż.....

Natalia Gość
~Natalia
Dlaczego Ja ? , Trudne Sprawy 2012-04-21 11.02

Witam . Tu Natalia . Oglądam każdy odcinek Trudnych Spraw i Dlaczego Ja . Nie przegapiłam ani jednego odcinka. Mimo , że mam dopiero 12 ( w Grudniu 13 ) lat. : )) Rodzice się zgodzili . Zależy mi bym wystąpiła w tych serialach . Od małego mam zdolności aktorskie . Chodzę nw kółko aktorskie w szkole . Mieszkam w Lubinie. Nie daleko Wrocławia ( koło Polkowic ) . Czekam na odpowiedź pod adresem : metaxa1999@spoko.pl

Marek Gość
~Marek
Świetne seriale, prawdziwe życie :) 2012-04-24 22.47

Te odcinki ukazują co się może tak na prawdę każdemu z nas przydarzyć. Jakbyście się WY zachowali, jakbyście się dowiedzieli że wasza 14 letnia córka jest w ciąży, albo syn który kradnie, Matka, która nie interesuje się losem rodziny, Ojciec, który bije...
Oglądam wszystkie odcinki na bieżąco i mam nadzieje że Twórcom Tych 2 seriali nie zabraknie pomysłów :)
Pozdrawiam

Somebody Gość
~Somebody
super serial 2012-05-03 13.54

(Mięsny jeż rządzi)