*
Dodane 2011-11-11 14.00 , komentarzy 6

11 listopada we Wrocławiu z paradą niepodległości i marszem patriotów

11 listopada ulicami Wrocławia przejdą: Radosna Parada Niepodległości i II Marsz Patriotów. Wieczorem miasto opanują piłkarscy kibice.

Radosna Parada Niepodległości 2010

Radosna Parada Niepodległości 2010

Autor: Gabriel Szuter

Wrocławskie Porozumienie 11 listopada będzie blokować marsz NOP-u


Obchody Dnia Niepodległości organizuje w tym roku m.in. Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Tradycyjnie zaczną się one mszą w Kościele Garnizonowym o godz. 10. Potem będzie apel w Rynku, a w południe ulicami centrum przejdzie X Radosna Parada Niepodległości (trasa: Rynek - Ruska - Kazimierza Wielkiego - Szewska - Kurzy Targ - Rynek). O godz. 13. zagra natomiast wrocławska Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych. Usłyszymy takie utwory, jak: "Pierwsza Brygada", "Ułani, ułani", "Szara piechota" czy "Przybyli ułani pod okienko".

Marsz Patriotów 2011 vs. Porozumienie 11 listopada w centrum Wrocławia [relacja na żywo]


W paradzie maszerować będą głównie wrocławscy uczniowie. Zobaczymy również Wrocławski Klub VW Garbusa i Harley-Davidson Club Wrocław. WOPR zaprezentuje natomiast sprzęt ratowniczy.

Przy pomniku Aleksandra Fredry zobaczymy natomiast wystawę "Radosne Święto Niepodległości". Ekspozycja prezentuje wyniki konkursów plastycznych organizowanych od 10 lat przy okazji kolejnych rocznic odzyskania niepodległości.

Podobne obchody organizuje Centrum Kultury Agora. Tu również wydarzenia rozpocznie msza o godz. 10 w kościele przy ul. Macedońskiej 2. O godz. 11.10 trasą: Macedońska - Obornicka - Bezpieczna - Łużycka - Serbska - CK Agora przejedzie parada jeźdźców w strojach legionistów. Będą też harcerze, wojskowi i okoliczni mieszkańcy.

I Marsz Patriotów i IX Radosna Parada Niepodległości

W CK Agora między godz. 12 a 13 zagrają zespoły: Wooden Fish, Chór Aster i dziecięce Chochliki. Po występach będzie można poczęstować się wojskową grochówką.

Marsz Patriotów i kontrmanifestacja?


Tym razem trasa Marszu Patriotów, organizowanego przez Narodowe Odrodzenie Polski, jest nieco wydłużona. Uczestnicy wyruszą spod Pręgierza o godz. 17, okrążą Rynek, potem wejdą w ul. Wita Stwosza, skręcą w lewo i skierują się na ul. Oławską, dojdą do Świdnickiej, przekroczą ul. Kazimierza Wielkiego i pójdą pod pomnik Chrobrego, gdzie zakończą marsz. W manifestacji ma wziąć udział dwa razy więcej osób niż w ubiegłym roku.

- Wtedy maszerowało około sześciuset osób. Teraz przy zgłaszaniu marszu do urzędu oszacowaliśmy, że może ich być ok. 1500 - mówi Dawid Gaszyński z wrocławskiego NOP-u. - Rozdamy kilkaset pochodni i rac, będą też flagi. Marsz potrwa około półtorej godziny. Będzie można spokojnie zdążyć na mecz Polska - Włochy.

W ubiegłym roku przy okazji Marszu Patriotów przeprowadzono również kontrmanifestację. W tym roku wrocławianie, którzy chcą protestować przeciwko marszom skrajnej prawicy, wybierają się do Warszawy, by blokować tamtejszy Marsz Niepodległości. Porozumienie 11 Listopada chce pod hasłem "Faszyzm nie przejdzie" przeszkadzać maszerującym. Nie wiadomo jeszcze, czy podobna akcja zostanie zorganizowana we Wrocławiu.

11 listopada - mecz Polska - Włochy we Wrocławiu


Wieczorem, o godz. 20.45, we Wrocławiu reprezentacja Polski zagra towarzyski mecz z Włochami. Spotkanie rozegrane zostanie na Stadionie Miejskim przy al. Śląskiej. Bilety na mecz są jeszcze dostępne (Zobacz: Bilety na mecz Polska - Włochy w sprzedaży od 17 października).Czytaj również:Bilety na mecz Polska - Włochy


One Love Festival 2011 [program]


Koncerty i festiwale w 2011 roku


Mecz Polska - Włochy we Wrocławiu

X

Miejsce
w rankingu
Michał Potocki

Masz newsa a brakuje Ci odwagi, żeby pokazać go światu? Chcesz przeczytać na MM-ce jakiś konkretny artykuł? Brakuje Ci określonej tematyki w portalu? Pisz śmiało na e-mail, gg lub dzwoń. ------------------------------------------------------ michal.potocki@mmwroclaw.pl ------------------------------------------------------ gg 13337055 ------------------------------------------------------ tel. +48 510 026 915

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

PW Gość
~PW
Pójdę na marsz 2011-11-07 13.31

patriotów i nie jestem żadnym faszystom. A ci debile ze szczątkową wiedzą i swoimi tęczowymi flagami to sobie mogą... pokrzyczeć.

Polak Gość
~Polak
Marsz Patriotów. 2011-11-08 13.56

Nie jestem faszystą i gardzę wszelkimi formami faszyzmu i nazizmu ale na marszu się znajdę bo jestem Patryjotą, każdy komu leży dobro Polski na sercu powinien w takim marszu uczestniczyć, to jest nie tylko marsz niepodległościowy ale także według mnie przeciw faszystowski bo faszyzm to totalitaryzm który tłamsi niepodległość!!! WOLNA POLSKA!

emigration Gość
~emigration
patriotyzm 2011-11-10 02.44

Niechby spróbowali tylko zakłócić patriotyczną manifestację w Stanach! Policja natychmiast zakuje w kajdany, pały i wyroki sądowe! Wszędzie na świecie jest to szczególnie obchodzony dzień a u nas wmawia się ludziom, że to obciach...

uczestnik Gość
~uczestnik
na pochód trzeba iść 2011-11-10 15.26

Jest on w moim odczuciu pochodem na cześć odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r. obchodzonym na ziemiach polskich przez Polaków manifestujących chęć odzyskania niepodległości! Powinno się skończyć kłótnie, olać TV, polskojęzyczne gazety i zacząć myśleć. Pora odzyskać kraj. A jak najlepiej pokazać im, że nas jest dużo i że nas nie poskromią? Na początek pochodami

Zbyszek Gość
~Zbyszek
"kontrmanifestacja" 2011-11-10 18.08

to burda lewicowych faszystów!

lazymer Gość
~lazymer
I kto tu jest faszysta? 2011-11-11 13.37

Czy w tym roku takze POlszewickie bojowki od Tuska i Palikota beda rzucaly kamieniami w rodziny swietujace odzyskanie niepodleglosci?

Dodaj swój komentarz: