*
Dodane 2011-11-30 16.00 , komentarzy 0

Miasto wystawi na sprzedaż teren przy stadionie. Solorz nie wybuduje galerii

Miasto rozwiąże umowę ze Śląskiem Wrocław na dzierżawę terenu przy Stadionie Miejskim.

galeria śląska wrocław, stadion miejski dziura, teren stadion miejski, inwestycja zygmnut solorz żak

Tak miałą wyglądać Galeria Śląska

Autor: mat. pras.

Śląsk Wrocław, którego właścicielem jest Zygmunt Solorz-Żak, dostał od miasta w dzierżawę teren przy Stadionie Miejskim. Miała na nim powstać galeria handlowa. Właściciel działki nie dostał kredytu na sfinansowanie budowy.

- Umówiliśmy się, że do końca listopada zostaną złożone ostateczne deklaracje przez Śląsk Wrocław w sprawie budowy galerii - mówi Paweł Czuma, rzecznik urzędu miasta. - Te się nie pojawiły, więc porozumieliśmy się, żeby rozwiązać umowę na dzierżawę tego terenu. Miejsce, na którym miała powstać galeria Śląska zostanie wystawiony na sprzedaż za kilka miesięcy. Związane jest to z formalnościami, chodzi między innymi o wycenę terenu - wyjaśnia.

Przy Stadionie Miejskim planowana była galeria handlowa, z której zyski miał czerpać klub Śląsk Wrocław. Pomysł pojawił się trzy lata temu, a inwestycja miała być gotowa przed Euro 2012. Prace jednak się nie rozpoczęły. Teraz teren zagospodaruje nowy inwestor, ale już po mistrzostwach Europy. Przedstawiciele miasta zapewniają, że zadbają o to, żeby "dziura" nie szpeciła terenu przy stadionie.


Czytaj też:


Losowanie grup Euro 2012 po wrocławsku


Andrzejki we Wrocławiu 2011


Wrocław: Sylwester 2011


Konkurs na zdjęcia z wrocławskiego zoo

X

Miejsce
w rankingu

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: