*
Dodane 2011-12-21 07.28 , komentarzy 1

Humanitarium - multimedialne centrum nauki otwarte na Praczach [foto]

20 grudnia na terenie kampusu EIT Plus we Wrocławiu otwarto Humanitarium - pierwszą część Ogrodów Doświadczeń, multimedialną ekspozycję poświęconą człowiekowi.

popsuł ząb

Autor: Jerzy Dudzik

Artykuł bierze udział w konkursie "Tym żyje miasto" dla dziennikarzy obywatelskich. Wy też możecie sprawdzić swoje siły i wygrać pieniądze.
Na razie mogą zwiedzać je tylko wycieczki ze szkół, od 27 grudnia dostępne będzie dla wszystkich. Bilety kupimy po 20 zł normalny, 15 zł ulgowy w weekendy. W dni powszednie za normalny zapłacimy 15 zł, a za ulgowy 13 zł.  

Multimedialne eksponaty Humanitarium pokazują człowieka i jego otoczenie. 20 grudnia byłem na otwarciu, zwiedzałem, oglądałem i podobało mi się coraz bardziej.

To nie jest muzeum, tego nie da się zwiedzać bez pomocy wykwalifikowanego personelu. W pierwszym momencie zobaczyłem wielką gębę z białymi zębami, później różne zabawki do pomiaru wagi ciała, utrzymania równowagi, sprawdzania słuchu, były też krzywe lustra.Szkielety są pokazywane inaczej, za szybką i dodano im trochę ruchu, dzięki czemu jest to bardziej interaktywne. Oczywiście są też dwie pracownie, w których można zamknąć dzieci. Nie było rurek, płynów zabarwionych na kolor krwi. Podobno docelowo grupa pobierająca edukację może liczyć do 150 dzieci, którymi ma opiekować się i przekazywać wiedzę do 15 pracowników.

Humanitarium będzie czynne od wtorku do piątku od godz. 15 do 19, a w weekend od 12 do 19.


czytaj też:


X

Miejsce
w rankingu
smerfek

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

DoroteK DoroteK
super :-) 2011-12-21 14.27

mam nadzieję, że niebawem będzie można zwiedzać bez ograniczeń

Dodaj swój komentarz: