*
Dodane 2012-05-01 07.40 , komentarzy 19

Bilety MPK we Wrocławiu [ceny, komunikacja miejska]

Bilet normalny, jednorazowy kosztuje 3 zł. Za linie pospieszne zapłacimy 3,20 zł. Ceny biletów MPK we Wrocławiu obowiązują od 1 maja 2012.

wrocławianie o podwyżce cen biletów

Marzenie nie podoba się pomysł podwyżki

Autor: lj


Wydział Transportu Urzędu Miejskiego we Wrocławiu w maju wprowadził podwyżki cen biletów MPK. Za bilet normalny na tramwaj czy autobus zapłacimy 3 zł, a za ulgowy 1,5 zł. Wrocławianie podróżujący liniami pośpiesznymi będą musieli skasować bilet za 3,20 zł. Za bilet miesięczny na dwie linie normalne zapłacimy 60 zł. Miasto szacuje, że rocznie na podwyżkach zarobi ok. 20 mln zł.

We Wrocławiu kupimy bilet miesięczny dla zwierzaka


Nowe taryfy zostały przegłosowane przez radę miejską oraz zaakceptowane przez prezydenta i wojewodę.

- Przez cztery ostatnie lata nie zmienialiśmy cen biletów we Wrocławiu, ale w końcu musimy to zrobić, ponieważ koszty utrzymania komunikacji miejskiej ciągle wzrastają - mówi Waldemar Smyk, prezes MPK we Wrocławiu.

W ofercie MPK pojawiły się też dwa nowe bilety. Będzie to miesięczna przejazdówka dla zwierzaka, za którą zapłacimy 50 zł. Tyle samo będzie kosztował miesięczny bilet na przewóz bagażu, którym może być np. rower. Od maja będzie też można kupić bilet tygodniowy na okaziciela na wszystkie linie. Za przejazdówkę zapłacimy 46 zł.

Zobacz: Bilety MPK Wrocław 2012, zobacz nowe ceny


W związku z podwyżką cen biletów, więcej zapłacimy za jazdę na gapę.

- Za brak biletu będziemy musieli zapłacić 150 zł - mówi Marek Czuryło, dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. - Jeśli się pospieszymy i karę zapłacimy w ciągu pierwszego tygodnia od wypisania mandatu, będzie to 120 zł.



Co na to wrocławianie?


Wrocławianie sprzeciwiają się planom MPK. Na Facebooku powstała strona "Nie dla podwyżek cen biletów MPK Wrocław". Jednym z autorów akcji jest Maciek Drzewiecki z Wrocławia. Jak sam przyznaje, podnoszenie cen biletów komunikacji miejskiej we Wrocławiu ma się nijak do warunków, w jakich wrocławianie podróżują MPK.

- Stwierdziliśmy, że jakość podróżowania jest za niska, a cena za bilet zbyt wysoka - mówi Maciej Drzewiecki. - Jeśli podwyżki MPK wejdą w życie, przerzucimy się na akcję propagowania zdrowego stylu życia i przesiądziemy się na rowery miejskie. Mam nadzieję, że one nie podrożeją.

Wyższe ceny biletów MPK we Wrocławiu? Ludzie będą jeździć na gapę


Marzena Wołkowicz z Wrocławia również uważa, że podwyżki cen biletów nie są dobrym pomysłem. Jej zdaniem wpłynie to na wzrost liczby gapowiczów w MPK.

- Tramwaje i autobusy nie przyjeżdżają we Wrocławiu na czas - uważa. - Czasami nie ma nawet sensu patrzeć na rozkład jazdy, bo kierowcy i tak jeżdżą, jak chcą. Jeśli ceny biletów wzrosną, to ludzie przestaną je kupować i zaczną jeździć na gapę.




Czytaj też:




X

Miejsce
w rankingu
Lucyna Jadowska

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

mmmm Gość
~mmmm
... 2011-12-30 14.44

Kij z tym, że nie przyjeżdzają na czas. Gorzej jak W OGÓLE nie przyjeżdzają i ani widu ani słychu, żeby coś "w zastępstwie" miało przyjechać. Rozumiem wykolejony tramwaj, różne rzeczy na drogach się dzieją... ale to chyba normalne, że od razu wypadałoby puścić autobus rezerwowy, który z niewielkim opóźnieniem nadal utrzyma komunikację.

Tymczasem we Wrocławiu pasażerów traktuje się jak idiotów - skoro i tak już zapłaciłeś za miesięczny/semestralny to sobie stój na przystanku...

Płacisz za usługę, która nie tylko nie jest wykonana należycie, ale w ogóle nie jest wykonana.

A te podwyżki, chyba ich.. za przeproszeniem... pojebało.

Agata Gość
~Agata
To jakiś koszmar! 2011-12-30 15.01

3 zł za bilet tramwajowy? 3.20 zł za pospieszny? Zgroza. Rozumiem, że MPK musi zarabiać, ale nowe ceny naprawdę mnie zszokowały.

Adrian z wrocka Gość
~Adrian z wrocka
Ceny na kieszeń urzędników 2011-12-30 15.03

Może te ceny są na kieszeń urzędników, ale na pewno nie na kieszeń studentów. Żal.pl

marekamc marekamc
... 2011-12-30 15.40

Czas na skuter i sanki.

fan Gość
~fan
Czysty sprzeciw. 2011-12-30 15.48

http://www.facebook.com/pages/Nie-dla-podwy%C5%BCek-cen-bilet%C3%B3w-w-MPK-Wroc%C5%82aw/121774427939501

Niggazzz Gość
~Niggazzz
Złodzieje.!!! 2011-12-30 16.05

ja mają podobno wprowadzić podatek za śnieg i deszcz.!!!
Jeban* złodziejski kraj.!!!
Jak najszybciej za granice.!!!

Aga Gość
~Aga
Złodzieje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2011-12-30 19.49

Jesteście złodziejami,potraficie tylko na ludzkiej pieprzonej pracy zarabiać.;/!!!!
Wszystko do cholery podwyższacie a normalnych pensji nie możecie?
Ludzie zapieprzają za marne grosze ..!
Co podniesiecie i będziecie z tego dumni,te cholerne autobusy sie spóźniają albo wcale nie przyjeżdżają.;/!!!
I całe to zasrane URBANCARD - Nie wydaje reszty,zaskarżę to bo już nie pierwszy raz mi wcieło kase, i wcale nie wydało biletu.;/!!!!!a to już gdyby tak nazbierać to z 50 zł by wyszło.!!!

agaid agaid
to od kiedy w końcu ta podwyżka?? 2011-12-31 15.53

Jedne serwisy mówią, że podwyżka ma być od marca, a inne że od maja... zastanawiające. Że będzie-w to nie wątpię, w naszym kraju wszystko wokół drożeje, a Polakowi ciągle za tą samą pensję musi wystarczyć na wszystko....

msarek69 msarek69
:))) 2012-04-30 09.18

E tam skutek i sanki, najlepiej rozpropagować spacery. :) Zdrowe to i w sumie tańsze, trzeba tylko na wstępie kupić dobre buty, a potem już za darmo, a pogoda przechadzkom sprzyja, więc zanim się popsuje, albo ceny biletów w MPK staną się bardziej przyjazne... albo człek przywyknie do spacerów i się bez autobusów obejdzie. :)))

megi1983 megi1983
:) 2012-04-30 09.45

Jak napisał msarek69 na piechotkę najlepiej, zdrowo, człowiek się nie musi denerwować gdzie do diabła ten tramwaj...powinien być 15 minut temu itp...Korzystam z naszej komunikacji miejskiej w ostateczności i zwykle po takim pojedynczym przeżyciu mam dość na najbliższy miesiąc;) no ale być może mam za słabe nerwy. Z drugiej strony wydaje mi się, że jeśli przy starej cenie biletów było tylu gapowiczów to teraz będzie już chyba tylko gorzej, taka cena raczej zniechęci przy obecnym poziomie usług...

aniaa Gość
~aniaa
mhm 2012-04-30 10.38

tak droższe bilety i zamykanie drzwi tramwaju przed nosem, mhm.

Polska tania siła robocza Gość
~Polska tania siła robocza
Najlepiej na piechotkę 2012-04-30 10.56

Na piechotkę...to możecie sobie chodzić do sklepu osiedlowego, a jak ktoś ma dojechać na Psie Pole z np Muchoboru? Najgorsze jest to, że usługi sa marne, ludzie niestety i tak muszą kupić ten bilet i jechać autobusem, bo te pensje, które ponoć średnio wynoszą 3,5 tys, nie starczają ani na zakup samochodu, ani na zalanie go. Jedyną rozsądną rzecz jaką można zrobić to zalać siebie i spier** w tego kraju. Ciekawa jestem tylko co wtedy rząd zrobi jak sami emeryci w kraju zostaną, bo jak narazie robią wszystko, żeby do tego doprowadzić.

ania Gość
~ania
przesiadam sie na rower 2012-04-30 11.15

Jak to jest?? Jeśli od jutra będą droższe bilety to skoro mam w portfelu kupionych 10 biletów czystych do skasowania to już nie będę miała możliwości ich wykorzystania bo nie ma biletów 0,3 żeby dokupić do ulgowego
???????????????

maciek Gość
~maciek
!! 2012-04-30 11.48

"Może te ceny są na kieszeń urzędników, ale na pewno nie na kieszeń studentów. Żal.p"

dlatego masz znizke 50%. zal.pl

ehrid ehrid
... 2012-04-30 12.31

ich chyba pogięło...

Rozumiem jeśli podwyżka cen wiązała by się z poprawą warunków w tramwajach i autobusach oraz ich punktualnością, ale to już przesada co oni robią...

Pewnie mówią, mamy 6,7 oaz plusy. Ale jakoś milczą o reszcie która aż błaga o naprawę...

smerfek smerfek
wodotryski i fontanny 2012-04-30 13.23

Dla poprawienia nastroju proponuje wodotryski i fontanny. Kosztują krocie, ale za to maja czystą wodę, jak z kranu. A i nie trzeba wąchać pasażerów. Z czegoś muszą się finansować, najlepiej z biletów.

Macek Gość
~Macek
pomidor 2012-05-01 10.34

30 gr na bilecie studenckim to nie majątek więc nie płacz.
Generalnie jednak ludzie, którzy jeżdżą za 3 zł, uważam, że to dość dużo. 20 dni w miesiącu do pracy*3zł=60 zł
60*2 (bo trzeba jeszcze wrócić) to 120. W zatłoczonym, tramwaju lub autobusie wśród pach i matek z wielkimi wózkami. Bo takie są prawie non stop. Nie wspominając o śmierdzących żulach, którzy zgodnie z regulaminem MPK powinni być usuwani z tramwaju, gdyż łamią punkty takie jak obrażanie innych pasażerów swoim ubiorem, brzydki zapach który odstrasza innych pasażerów, zaśmiecanie środków komunikacji publicznej. I jakoś z nimi osoby kierujące pojazdem się nie przejmują. Mimo, że jeżdżą na gapę. Prawdą jest też to, że autobusy nie przyjeżdżają często. Wiem, że paliwo drożeje i musi się to odbić na kieszeniach użytkowników. mnie te 30gr jakoś nie odstrasza. Ale ludzie którzy jeżdżą za 3zł będą mieli powody do narzekań :)
BTW. Nie narzekajcie, że za 1500 zł musicie wszystko opłacić, a pensje nie rosną, bo nikt nie bronił wam się uczyć, lub też zmienić branżę. Trzeba być elastycznym. I na fajki jakoś też większość z was stać. Mimo, iż drożeją.

ZZZ Gość
~ZZZ
;/ porażka 2012-11-10 20.11

MPK najwięcej zarabia na biletomatach, które zżerają pieniądze nie wydając biletów lub reszty

gość Gość
~gość
kara za przewóz 2012-12-19 10.28

Złapał mnie kanar i wypisał mi kare na 151,50 a czytam ze 120 zł jeśli do tygodnia zapłacę.( i zapłaciłem na drugi dzień). Chce teraz swoje 30 zł spowrotem (dla zasady, żeby nie naciągali innych). Co mam zrobić?