*
Dodane 2012-01-10 16.15 , komentarzy 6

Mieszkańcy Biskupina chcą taniego marketu, ale nie wszyscy [sonda]

- Każdy powinien mieć wybór gdzie, za ile i jakiej jakości towar chce kupować - piszą w petycji mieszkańcy Wielkiej Wyspy.

Mieszkańcy Biskupina mówią o dyskoncie s...

Autor: Michał Potocki

Bielany Trade Center: Pod Wrocławiem powstaje nowe centrum handlowe [wizualizacje]

Grupa mieszkańców Wielkiej Wyspy wystosowała pismo do rady osiedla, w którym apeluje o postawienie marketu na swoim osiedlu. Sklepy PSS Społem i Chata Polska, które już tam działają, zdaniem mieszkańców są dla nich za drogie.

Przeczytajcie fragment petycji:

"Dyskont byłby świetną alternatywą dla tych, których nie stać na zakupy w sklepach prywatnych, które często mają bardzo wysokie marże a jakość towarów w wielu przypadkach daje dużo do myślenia. Markety spożywcze nie są niczym złym, każdy powinien mieć wybór gdzie, za ile i jakiej jakości towar chce kupować."

Tak, bo studenci chcą tanio kupować

Co sadzą o tym mieszkańcy Biskupina? Iwonie Wawrukiewicz, studentce Politechniki Wrocławskiej pomysł się podoba.

- W okolicy nie ma takiego taniego sklepu - mówi.- Najbliżej trzeba jechać na Grunwald. Taki dyskont miałby tu na pewno wysokie obroty.

Nie, ponieważ jest tu dużo sklepów

Jednak nie wszystkim podoba się idea powstania marketu na Biskupinie.

- Wydaje mi się, że jest tu wystarczająco dużo sklepów - ocenia Agata Łobażewska. - Nie tak daleko jest przecież Pasaż Grunwaldzki. Połączenie jest dobre, więc po co coś takiego budować, zresztą nie ma tu aż tyle miejsca - dodaje wrocławianka.

Zobaczcie naszą sondę na temat dyskontu spożywczego na Biskupinie.

- Mieszkałam na Biskupinie ponad dwa lata, zawsze brakowało mi takiego sklepu - wspomina Agnieszka Świąć. - Są tylko małe, drogie sklepy i wszędzie jest daleko. Nie każdy ma auto, a jest to też problem dla studentów, których sporo tu mieszka. O tym problemie nie raz rozmawiałam ze znajomymi.
- Uważam, że to dobry pomysł. Mam nadzieję, że znajdzie się na Biskupinie miejsce na taki sklep - mówi Ela, studentka na Wydziale Inżynierii Środowiska PWr. - W okolicy jest w sumie jedna marka. Na większe zakupy trzeba pojechać nieco dalej.
- Taki dyskont jest bardzo potrzebny na osiedlu, gdzie jest duże skupienie studentów. Ci zwykle szukają najtańszych sklepów - twierdzi Paweł Kowalczyk. -  Myślę, że na Biskupinie znalazłoby się miejsce dla nowego sklepu.
- Taki dyskont nie jest na Biskupinie potrzebny - uważa Dorota Świętek. - Jest spokojniej, kiedy nie ma takiego dużego sklepu w okolicy. Jeśli ktoś chce zrobić większe zakupy, wystarczy, że dojedzie na pl. Grunwaldzki. Jeśli jednak ludzie się uprą, to miejsce na dyskont pewnie się znajdzie.

Czytaj również:


Kinowe premiery 2012 roku


Finał WOŚP 2012 na Dolnym Śląsku


Koncerty we Wrocławiu w 2012


Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2012

X

Miejsce
w rankingu
Michał Potocki

Masz newsa a brakuje Ci odwagi, żeby pokazać go światu? Chcesz przeczytać na MM-ce jakiś konkretny artykuł? Brakuje Ci określonej tematyki w portalu? Pisz śmiało na e-mail, gg lub dzwoń. ------------------------------------------------------ michal.potocki@mmwroclaw.pl ------------------------------------------------------ gg 13337055 ------------------------------------------------------ tel. +48 510 026 915

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

kot z obrazka Gość
~kot z obrazka
potrzebne! 2012-01-10 19.50

na biskupinie przydalaby sie biedra, ewentualnie tesco. do tych wiekszych hipermarketow trzeba jechac ze 40 minut. fakt, sa sklepy i sklepiki osiedlowe z reguly typu "spolem", gdzie wiadomo - jest drogo.

mieszkanka biskupina Gość
~mieszkanka biskupina
potrzebne!!! 2012-01-11 07.39

Biedronka bardzo by się przydała....

mieszkanka Biskupina Gość
~mieszkanka Biskupina
o tak! 2012-02-01 10.33

na Biskupinie jest bardzo potrzebny dyskont. mieszka tu wielu emerytów, którzy żyją za niewielkie pieniądze i nie mają zdrowia i możliwości aby jeździć do takich sklepów. Na Biskupinie jest b.drogo - sklepy Społem, Chata polska, małe prywatne np. Rożek- narzucają wysokie ceny- przekonajcie się sami. Jestem mieszkanką i popieram budowę takiego taniego sklepu

mieszkaniec biskupina Gość
~mieszkaniec biskupina
potrzeba!!!!!! 2012-02-01 10.37

Chcemy taniego sklepu na Biskupinie. Ludzie z miasta się z nas śmieją, że musimy tak daleko jeździć na tańsze zakupy.

Ala Gość
~Ala
Lidl lub Biedrona 2012-03-01 18.16

Wydaje mi się że najlepiej by było aby powstał jeden z tych sklepów...

Mieszkaniec Biskupina Gość
~Mieszkaniec Biskupina
Bardzo potrzebne 2012-03-13 17.57

Na Biskupinie nie da się normalnie kupować. Mały koszyk i już wydane 100 złotych. Pampersy dla dzieci w PPS Społem po 65 zł. W Rossmanie takie same koło 40. Dla Rodziców z małymi dziećmi jest zbyt drogo. Dlaczego Wielka Wyspa nie może wpuścić konkurencji? To oczywiste że są właściciele sklepów którzy to blokują. W imię prywatnego zysku.

Dodaj swój komentarz: