*
Dodane 2012-03-26 15.00 , komentarzy 48

Faceci z Wrocławia kochają kucyki pony

Mają ponad 20 lat i są "skucykowani". Namiętnie oglądają bajkę "My Little Pony", zbierają małe koniki i śpiewają o nich piosenki.

- Moja miłość do kucyków jest dla mnie zrozumiała - mówi ...

Bronies z Wrocławia kochają kucyki pony

Autor: lj

Czwórka wrocławian należy do pierwszego w naszym mieście fandomu miłośników kolorowych kuców z bajki "My Little Pony". Choć wrocławskimi fanami bajkowych koników są głownie bronies, czyli panowie, w tym gronie pojawiają się też pegasis, czyli panie. Można powiedzieć, że wrocławski klub ruszył z kopyta, bo choć istnieje dopiero kilka miesięcy, zrzesza już prawie sto osób.

Rysują kucyki, śpiewają piosenki z bajek


- Moja miłość do kucyków jest dla mnie zrozumiała. Od kiedy pamiętam zawsze lubiłem kreskówki i nie obchodziło mnie, czy są to programy dla dzieci, czy nie - mówi Stanisław "Frey" Gaski, członek klubu. - W pewnym momencie w sieci pojawiało się coraz więcej wpisów o kucykach pony, wiec i ja zacząłem oglądać tę bajkę. Tak to się zaczęło.

Fani kucyków z Wrocławia spotykają się podczas tzw. ponymeetów. Rysują kucyki, śpiewają piosenki z bajki, oglądają odcinki swojej ukochanej animacji czy po prostu rozmawiają o swoich kucykach. Wrocławskiemu fandomowi takie spotkania jednak nie wystarczają. W lipcu tego roku chcą zorganizować u nas pierwsze ogólnopolskie spotkanie dorosłych miłośników kucyków.
O Fluttershy, która stała się człowiekiem


Miłość do kucyków w wydaniu bronies nie wygląda tak, jak w przypadku kilkuletnich dziewczynek, do których pierwotnie bajka "My Little Pony" była skierowana. Na przykład Stanisław "Frey" Gacki miał tylko jednego kucyka, swoją ukochaną Fluttershy. Na początku nawet czesał regularnie jej różową grzywę, ale szybko zgubił szczotkę, a kucyka w końcu oddał znajomemu, który kolekcjonuje figurki. "Frey" zamiast zbierania koników, woli pisać opowiadania na ich temat.

- Wymyślam historie i przelewam je na papier - mówi. - Napisałem na przykład opowiadanie, w którym wyobraziłem sobie, że mój ulubiony kucyk, czyli Fluttershy, jest człowiekiem. Moja bohaterka próbuje pomóc osobie, która nie żywi głębszych uczuć do innych osób, tylko żyje z dnia na dzień. Nieskromnie powiem, że historia spodobała się polskim fanom kucyków.

Młodzi wrocławianie przyznają, że ludziom z zewnątrz ich pasja może wydać się dziwna, bo przecież kto to widział, żeby dorosły facet oglądał kreskówki dla dzieci i zbierał kucyki.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to trochę zaskakujące, ale przecież wiele rzeczy może sprawiać takie wrażenie, zanim się ich spróbuje - uważa Patryk Pietraszkiewicz. - Moi koledzy ze studiów, kiedy dowiedzieli się, że jestem fanem kucyków pony, uznali, że to dla mnie normalne, bo i tak jestem szalony - śmieje się Patryk.

Bronies to nie samotny facet, który ogląda kucyki


Bronies są "skucykowani" do szpiku kości i ich zdaniem każdego można przekonać do kolorowych koników. Najlepszym potwierdzeniem tej tezy jest Martyna Jakubczyk, dziewczyna jednego z bronies, która choć nie należy do fandomu, to kucyki ze swoim chłopakiem może oglądać godzinami.

- Okazuje się, że bronies nie są samotnymi facetami, którzy tylko siedzą przed komputerem i oglądają kucyki - podkreśla Martyna Jakubczyk. - Jak to się zaczęło? Pewnego dnia Łukasz zaproponował: "Kochanie, może obejrzymy "My Little Pony"? Od razu odpowiedziałam: "Chyba Cię pan Jezus pastuszkami przeturlał do Betlejem". Jednak szybko się okazało, że nikt nikogo nie przeturlał i obejrzeliśmy jeden odcinek, potem drugi, trzeci... Ale od razu zaznaczam, że w naszym związku są pewne priorytety, najpierw jestem ja, a potem kucyki.


Zobacz relacje z wrocławskich ponymeetówTrochę o "My Little Pony"


Wszystko zaczęło się od bajki "My Little Pony: Przyjaźń to magia", która pojawiła się w 2010 roku. Wtedy to Lauren Faust, reżyserka m.in. "Atomówek" czy "Domu dla zmyślonych przyjaciół pani Foster" wyprodukowała kolejną serię przygód o kucykach. Podobno Faust stwierdziła, ze dotychczasowe przygody kucyków były uwłaczające dla widzów i stworzyła serię, w której pojawiły się m.in. nawiązania do "Indiany Jonesa", "Odysei Kosmicznej" czy " Big Lebowskiego".

Poznajcie wrocławskich bronies:


Stanisław "Frey" Gacki: 20 lat, student geologii. Nie ma żadnego kucyka. Jego ulubiona postać z "My Little Pony" to pegaz Fluttershy. - Lubię ją, bo jej postać ma dobrze dobrany głos. Jest nieśmiała, ma problemy z asertywnością, a z drugiej strony jest altruistką. Poza tym jest tak słodka.

Patryk "Byrpheros" Pietraszkiewicz: 25 lat, student informatyki na PWr. Ma kilkanaście kucyków, jednego uszył sam i dał w prezencie znajomemu. Jego ulubiony kucyk to Pinkie Pie. - To różowy kucyk, co zresztą zawsze mnie dobijało, ale nie za kolor go lubię. Pinkie Pie jest bardzo żywiołowa i ciągle imprezuje.
Łukasz "Max" Gawroński: 29 lat, prowadzi własną firmę. Ma 7 kucyków, jego ulubionym jest najmniejszy, niebieski pegaz Rainbow Dash, który podobno jest najszybszy ze wszystkich kucyków. - Lubię go, bo jestem do niego podobny. Jak Rainbow Dash bywam przemądrzały i zarazem lojalny.
Adam Ptak: 24 lata. Ma 37 kucyków. Jego ulubiony kuc to Rarity. - To artystka i rzemieślniczka, która projektuje stroje. Zajmuje się podobnymi rzeczami, co ja.


Czytaj też:TEST TRZECIOKLASISTY


Twórz z nami MM Wrocław


Sprawdzian szóstoklasisty 2012 CKE


Hakuna matata! Konkurs na zdjęcia z zoo

X

Miejsce
w rankingu

Komentarze

Pony ? Gość
~Pony ?
teledysk Pony 2012-03-25 13.17

Tu jest teledysk Pony !!!
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LwH7Gx0OxIE

wyborca Gość
~wyborca
Bartosz Jakubiak sinolog z Warszawy na swoim gejowskim blogu "homikus pospolitus" obraża KRZYŻ a prokurator nic z tym nie robi pewnie śpi ! NIE ŚPIJ BO CIĘ OKRADNĄ !!! 2012-03-25 14.07

kk..

ptrdb ptrdb
;-) 2012-03-25 20.54

Sweetuśne! Zdecydowanie wolę miłośników "My Little Pony" od kolekcjonerów broni...

A co do pana Jakubiaka, to zawsze jestem za wolnością słowa. Samodzielne myślenie nie boli, choć początkowo nieprzyzwyczajonym szkodzi, panie "~wyborca".

Deepshallow Gość
~Deepshallow
Zrobili z nas pośmiewisko... 2012-03-26 11.39

Już widzę ten cały flejm o naszej domniemanej gejozie. Zrobiono z nas żałosne kuriozum, tekst potraktowany po macoszemu i miejscami zawiera informacje nie do końca zgodne z prawdą.

Mark W. Gość
~Mark W.
Moim zdaniem fajna pasja 2012-03-26 12.48

Nie widzę tu niczego uwłaczającego. Sympatyczni ludzie.

x Gość
~x
Wrocław przeprasza za tych Panow :( 2012-03-26 13.02

j.w

Redakcja MM Redakcja MM
@YoursBigZebra 2012-03-26 14.46

Twój komentarz został usunięty, bo obrażał bohaterów materiału.

qwerty Gość
~qwerty
To jest bajka dla małych dziewczynek.... 2012-03-26 15.15

A przekonałam się wiele razy w internecie, że bronies są z reguły natrętni, uwielbiają krzykliwe avatary z kucykami, wtrącają temat kucyków tam, gdzie to w ogóle nie pasuje i chcą zaspamować każde forum kucykami. Moja siostra, psycholog z wykształcenia i praktyki, bardzo się zdziwiła słysząc o bronies. Powiedział, że najprawdopodobniej ci mężczyźni mają jakieś kompleksy. A ja to wiem, bez wykształcenia psychologicznego :P I nic bym do nich nie miała, gdyby zachowywali się kulturalnie na forach internetowych.

Broni Gość
~Broni
Przesadzacie :P 2012-03-26 15.39

Nic złego o nas nie przeczytałem, chyba że jestem nie uważny.

Student Kucykologii Gość
~Student Kucykologii
Zwyczajni ludzie po prostu nie rozumieją... 2012-03-26 15.42

W oglądaniu kreskówki nie ma nic gejowskiego,to po prostu pasja bronies, bo muszę przyznać,serial jest naprawdę dobry i godny uwagi. Ale żeby zrozumieć,trzeba obejrzeć choć jeden odcinek.

brony Gość
~brony
Co do komentarza ~qwerty 2012-03-26 15.50

Bronies nie mają kompleksów, tylko są po prostu fanami serialu.
większość z nich jest żonata,a ich żony pewnie też lubią oglądać z nimi kuce.Prawda,może niektórzy, podkreślam NIEKTÓRZY bronies trochę spamują,ale to nie oznacza, że od razu wszyscy kucykofani tak postępują.Ja jestem brony'm i nie spamuję gdzie popadnie,również moi inni koledzy bronies.Przesadzasz i tyle.

ogarnijciesie Gość
~ogarnijciesie
Cwaniaki 2012-03-26 15.53

Chlopaki znalezli sobie sposob, zeby na swoja "slitasna" pasje podrywac laski. Niby tacy zakochani w kucykach i te sprawy, a tak naprawde to ma drugie dno. Nie wierze, zeby heteroseksualny facet zbieral kucyki dla przyjemnosci, bo to jego pasja.

draco Gość
~draco
cóż 2012-03-26 16.16

repatrianci widać tak mają

kol Gość
~kol
Po twarzach widać 2012-03-26 17.50

widać że niedorobieni. No life na twarzy się odcisnął

Tarreth Gość
~Tarreth
Haters gonna hate 2012-03-26 19.33

Im bardziej nas nienawidzicie i obrażacie, tym bardziej udowadniacie, że to wam czegoś w życiu brakuje, a co za tym idzie to my triumfujemy.

Strzała!

Warwick Gość
~Warwick
Błąd! 2012-03-26 20.20

Ogólnopolski meet był w Poznaniu 17.02

Wojsko i kucyki; tak to ja....

DxD Gość
~DxD
... 2012-03-26 20.20

Hate Detected, Firing Orbital Friendship Cannon
http://tinyurl.com/83pwfej

Anja17 Gość
~Anja17
Too much hate, too little love and tolerance :( 2012-03-26 20.40

Jak można tak hejtować, kogoś za to, że lubi oglądać kucyki? :( Przecież my bronies jesteśmy świetni :(( No, może poza paroma trollami, ale większość to naprawdę fajni ludzie. Ja siedzę co prawda na międzynarodowych stronach dla bronies, a nie na polskich, ale nikomu nie wyrządzamy krzywdy przecież. Jak można nazwać to pedalstwem albo pedofilią? Ogarnijcie się ludzie. You're making Fluttershy cry :(

CD Gość
~CD
FiM 2012-03-26 21.39

No i pięknie. Grono Bronies Polska powiększa się z każdym dniem. Resistance is futile.

JA, i już. Gość
~JA, i już.
Umarłem ze śmiechu 2012-03-26 22.08

Czytając komentarze... A najlepsze, że doskonale wiem o co chodzi bo moja niespełna trzyletnia Córeczka właśnie ma faze na te bajkę:D Staszek, no co Ty. Najlepsza jest rainbow dash, przypomina brawurkę z atomówek ale czytam, że to absolutnie nic dziwnego z powodu tej samej reżyserki. Jednak zdecydowanie wolę broń, ASG i survival, Panie Ptrdb;p
PS; Panie wyborco, TO JA OBRAŻAM kRZYŻ i wszelkich innych fantastyków religijnych, pfu. Jak komuś chcesz ściągać prokuratora to zacznij ode mnie, sasasa:D

ventilator Gość
~ventilator
Fandomie zniknij. 2012-03-27 00.05

Jestem z Wrocławia... Cieszę się że nie znam żadnego z nich.

jakiś brony Gość
~jakiś brony
jak zwykle hejt 2012-03-27 07.51

Pewnie większość z was hejterów nie zna się na serialu a od razu go oceniacie i piszecie w stylu "jak można lubić kucyki" albo "to pedofilia".Serio? I w ten oto sposób pokazujecie swoją głupotę, ale ok, my Bronies, was kochamy i tolerujemy.

kubek Gość
~kubek
każda inna bajka jest dobra 2012-03-27 08.42

oglądanie kreskówek spoko....ale na proszę... kucyki Pony serio??

Krzysztof Gość
~Krzysztof
Zdegustowany 2012-03-27 08.47

Panowie nie mylcie pojęć. Pedofilem jest ktoś, kto lubi małe dzieci, pedałem jest ktoś, kto interesuje się swoja płcią. Powyżej mamy zupełnie inny problem. Patrząc się na niektórych z tych "panów" powyżej, nie dziwię się, że podważana jest ich męskość. Gdyby jeszcze się tak z tym nie obnosili, siedzieli w domu i nie drażnili społeczeństwa swoją obecnością... Gdybym takiego spotkał na ulicy na pewno wygarnąłbym mu to i owo. Nie o taka Polskę walczyli moi przodkowie, bez wiary i szacunku do ojczyzny, a z kolorowymi konikami.

derp Gość
~derp
~kubek 2012-03-27 17.31

Każdy rodzaj bajki może być równie interesujący dla odbiorcy w każdym wieku.Pomyśl o tym

Dodaj swój komentarz: