*
Dodane 2012-06-29 17.50 , komentarzy 18

Miłość bez ustawki. On kocha Śląsk Wrocław, ona Ruch Chorzów

Dzielą nas kluby, łączy miłość - mówią o sobie. Kamil Król nakręcił o nich film - premiera 29 czerwca w telewizji HBO.

On kocha Śląsk Wrocław, ona stawia na Ruch Chorzów. Kamil Król ...

Miłość bez ustawki. Dzielą ich kluby, łą...

Autor: materiały prasowe

Zobacz: FINAŁ EURO 2012 MECZ HISZPANIA - WŁOCHY RELACJA NA ŻYWO [transmisja, relacja online, zdjęcia, bramki]


Wszystko zaczęło się od Naszej-Klasy. Kiedy Mariola, kierowniczka sklepu z Dzierżoniowa przeczytała, że szukają ciekawych historii ludzi, którzy poznali się na portalu społecznościowym. Napisała o tym, jak trafiła na Krzysia. "Dzielą nas kluby, łączy miłość" - tak fanka Ruchu podsumowała swój kilkuletni związek z kibicem Śląska Wrocław.

Początki "Miłość bez ustawki"


Historią zainteresował się młody reżyser Kamil Król, który szukał ciekawych opowieści związanych z Naszą-Klasą (Zobacz: Robią film o Naszej-Klasie). Film dokumentalny o miłości kibiców powstawał cztery lata, 29 czerwca "Miłość bez ustawki" będzie można zobaczyć na HBO.

- Początkowo Krzysztof w ogóle nie chciał ze mną rozmawiać - mówi Król. - Zdecydowałem się kręcić tylko z Mariolą. Stopniowo po długich rozmowach i bliższym poznaniu bariery pękały. Po czasie zdobyłem zaufanie Krzyśka, ale postawił warunek, że żadnego honorarium za film nie weźmie, a należne mu pieniądze mają być przekazane na cele charytatywne.  

Czułe słówka na Naszej-Klasie


Tu nie było ustawki. Miłość zjawiła się przypadkiem, bez zapowiedzi. Krzysiek trafił na profil Marioli na Naszej-Klasie. Spodobała mu się, więc zagadywał, wysyłał serduszka. Coś między nimi zaiskrzyło, choć Mariola od samego początku wiedziała, ze Krzysiek, zwany przez kolegów "Siwym", to wierny kibic Śląska Wrocław, że chodzi na "ustawki" i kilka lat spędził w więzieniu.




Może i na początku to jej przeszkadzało, ale kiedy zaczęła go lepiej poznawać, coraz mniej zwracała na to uwagę. Między fanką Ruchu Chorzów i kibicem Śląska Wrocław szybko rodziło się uczucie.

- Krzysiu nie wiedział, jak mnie poderwać i wysłał mi na Naszej Klasie serduszko z podpisem: "Dla Ciebie i Twojego ukochanego" - opowiada Mariola. - Ja mu na to odpisałam, że za serduszko bardzo dziękuję, ale ukochanego nie mam. Wtedy już wiedział, że jestem wolna.

Zaczęli do siebie dzwonić. Mariola, jak sama przyznaje, od razu zakochała się w niskim głosie Krzyśka. A po trzech miesiącach znajomości przyszedł czas na pierwsze spotkanie twarzą w twarz.

- Spotkaliśmy się w centrum Dzierżoniowa. Pamiętam, jak Krzysiek się wtedy uśmiechnął od ucha do ucha - wspomina Mariola. - "O, Boże on nie ma zęba" - pomyślałam sobie. Ale szybko machnęłam to ręką. Bo przecież ząb można wstawić. Potem on mnie przytulił i o wszystkim zapomniałam. To była taka miłość od pierwszego przytulenia.

"Ważne, że nie Cygan"


Miłość była, ale na początku po kryjomu. Kibice Śląska Wrocław i Ruchu Chorzów nie za bardzo się lubią i zakochani bali się reakcji znajomych oraz nastoletniej córki Marioli, która też jest zapaloną fanką klubu z Chorzowa. W końcu nie wytrzymali. Mariola stwierdziła "wóz albo przewóz" i napisała swojemu znajomemu, że spotyka się z "wukaesiakiem".

- Odpisał mi, że "jak z nim jesteś, to musi to być dobry człowiek, najważniejsze, że nie jest Cyganem" (określenie kibiców GKS-u Katowice - przyp.red.) - zdradza Mariola. - Z czasem do Krzysia przekonała się też moja córka, która teraz mówi do niego "tatku". Jesteśmy już dwa lata po ślubie i pomijając problemy ze zdrowiem Krzysia, wszystko jest dobrze. Takiego mężczyznę jak on polecam każdej kobiecie.

Zobacz zapowiedź filmu




Zielono-niebieskie szczęście w nieszczęściu


Jedna połowa ich mieszkania w Dzierżoniowie jest zielona, a druga niebieska - od barw ulubionych drużyn. Trudne chwile przychodzą, kiedy grają ich kluby. Tak było w przypadku ostatniego zwycięstwa Śląska Wrocław, który został mistrzem kraju (Czytaj: Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0:1. Śląsk mistrzem Polski!). Mariola oczywiście była zawiedziona, bo Ruch też miał szansę na puchar. W domu były kłótnie, płacz i krzyki. Na szczęście krótko.

- Nie mogłam długo się gniewać. Takiego szczęśliwego Krzysia nie widziałam od dnia naszego ślubu - przyznaje Mariola.

Oficjalna premiera filmu "Miłość bez ustawki" odbyła się 21 czerwca w Warszawie.

Zobacz zapowiedź filmu

 




Czytaj też:



Rock in Wrocław. Zagra Queen z Lambertem


Euro 2012 we Wrocławiu - terminarz


Strefa Kibica we Wrocławiu [koncerty, godziny otwarcia]


Święto Wrocławia 2012 z Gentlemanem i Marley'em

X

Miejsce
w rankingu

Komentarze

ARTurrro Gość
~ARTurrro
Są pewne granice, tego filmu na pewno nie będe oglądać 2012-06-22 09.00

Ale zycze powodzenia w zyciu, jednak film zostawiam dla hardkorów ;)

hooligans85 Gość
~hooligans85
hools 2012-06-28 07.57

krzysiu i jego wały na koleżkach z otoczenia hehe dobre Krzysiu ilu łaziorów twierdzi ze sa honorowi bija sie kradna itp by zwrócic na siebie uwage uważajac ze na ulicy maja czyste serce a tak nie jest

1947Hooligans Gość
~1947Hooligans
AVE S !!! 2012-06-28 11.14

Siwy ciekawe czy w filmie opowiesz jak afere nakreciles i nie duzo braklo jak bys jescze sam w leb dostal i z najmlodszym z ekipy ktora przyjechala na solo nie chciales wyjsc... Wstyd na maxa jescze sie calej polsce pokazujesz ja rozumiem ze milosc nie wybiera ale ty sie nie masz czym chwalic. A pozatym chyba ci cos chlopaki powiedzieli po tej krzywej akcji co nakreciles... i nie wiem po co obiecywales swojej kobiecie ze nie pojedziesz na ustawke hahahahahaha jak i tak dobrze wiemy ze napewno nie pojedziesz i nie dlatego ze komus obiecales...

gix Gość
~gix
Siwy dobry ziom ! 2012-06-28 22.18

Co Wy wiecie o Siwym jak to on przez wiele lat był na tarczy i to z nim na solo nie chcieli wychodzić. Anonimowi i zazdrośni wojownicy z internetu..

sandra Gość
~sandra
po obejrzeniu filmu 2012-06-29 23.32

nie docieraja do mnie klimaty kiboli, nie znam i nie rozumiem takich ludzi...ale zycze tej parze jak najwiecej szcescia, milosci i sily, bo to na pewno nie latwy zwazek i tu sie dopiero moze okazac jak twardy jest glowny bohater...by postawic sie kumplom i wybrac to co naprawde dla niego dobre, a to co robi dla niego ta kobieta to najpiekniejsze i najwieksze poswiecenie...

ja Gość
~ja
Gdzie mogę go obejrzeć ? 2012-07-02 12.16

Nie mam HBO a bardzooo chciałabym zobaczyć ten film !!! Czy jest jakaś mozliwość tego ?

aga Gość
~aga
dla tych co chcą się zmienić 2012-07-04 23.16

Film obejrzałam,dosyć ciekawy.Rzeczywiście miłość nie wybiera,jeśli wytrwali ze sobą już 2 lata po ślubie,to faktycznie to prawdziwe,życzę im wytrwałości i przede wszystkim dużo dużo zdrówka dla Krzysia.

margoo Gość
~margoo
miłość :) 2012-07-05 01.13

Brawo za poświęcenie Marioli.. na pewno dużo ją to kosztuje, ale każdy powinien dostać szansę od losu. Wykorzystaj tą szansę Krzysztof!

AnkaxD Gość
~AnkaxD
;D 2012-07-05 07.56

Zajebisty film, wzruszający, pouczający i prawdziwy. Pokazuje że każdy może się zmienić gdyby tylko chciał. Brawo dla nich za wytrwałość i odwagę!
Krzysiu, oby tak dalej,
A wszyscy którzy twierdzą inaczej- to jest z wami coś nie tak.

też siwy, ale nie bandyta. Gość
~też siwy, ale nie bandyta.
kibole. zakała sportu. 2012-07-05 12.38

jeden koleś aby wyłudzić zawieszenie wyroku, opowiada o swoich bandyckich wypadach, jaki to jest teraz niby szlachetny ,zakochany i nawrócony, reszta melancholijnych telewidzek ze łzami w oczach, pochipuje i kibicuje tej żałosnej telenoweli , ... prawie jak Leoncjo i Isaura.
Ciekawe jakby tym przyklaskującym telewidzkom taki czy inny SIWY oklepał męża czy syna, czy w dalszym ciągu byłyby za jego zwolnieniem ?
Niezły teatr koleś wyprawia ;o)

aadolf Gość
~aadolf
sss 2012-07-05 19.01

ciekawe czy krzysiu wie ze jak siedzial to jego mariola dupila sie z grudniem kreplem i polowa ruchu.. zalosne

kate Gość
~kate
to jest prawdziwa miłość!!! 2012-07-05 20.42

A dla mnie to piękne i szczere taka miłość dzisiaj zdarza sie coraz rzadziej, takie blachary powinny sobie ogladnac ten film i zauwazyc ze nie najwazniejsze jest jaki samoch ma koleś. Super tak trzymac dalej życze zdrówka i powodzenia( i nie przejmujcie sie tymi dennymi komentarzami) jestescie dla mnie wzorem małżeństwa!

zoe Gość
~zoe
a ja trzymam kciuki 2012-07-17 13.57

widzę,że ludzie się pokochali, Ona dba o Niego bardzo, taka kobieta to skarb dla faceta.
ich uczucie nie jest łatwe tylko z powodu barw klubów, ale z wielu wielu innych.
zyczę wszytskiego dobrego!

Siwa Gość
~Siwa
Pomoc dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć film 2012-07-18 12.36

Jest cały na YT, podaje linka :
http://www.youtube.com/watch?v=rkAX7VQPpG8

Hej Śląsk!! Gość
~Hej Śląsk!!
takiej miłosci tylko pozazdroscic 2012-07-20 10.55

Ogladałam film i polecam!!!! Ta KOBIETA ma w sobie tyle siły i wiary że tylko pozadroscic! ON jest niesamowicie dobrym człowiekiem a ONA mu pokazała która droga ma iść. Jest jego SKARBEM i daj Boże żeby już tak zostało do końca ich życia. JESTEŚMY ZA WAMI!!!!!

Tina Gość
~Tina
Szacun dla Marioli 2012-07-31 15.48

Osobiście nie popieram ustawek itp. ale każdy człowiek na tym świecie grzeszy, jeden mniej drugi bardziej tak jak w przypadku Krzysztofa... Życie... tak było i będzie. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że są ludzie, którzy są dla nas oparciem, dla których warto się zmieniać, warto wejść w inne lepsze życie...
Pani Mariolu wytrwałości

gość Gość
~gość
Szacunek 2012-08-01 02.26

Powiem tak film porusza człowieka nieważne kim byśmy byli kim oni byli . Krzysztof pokazał że można się zmienić na lepsze . Mimo że Krzysztof był wiernym kibicem WKS Śląska Wrocław a Mariola Chorzowskiego Ruchu to pokazali że miłość jest najważniejsza . Krzysztof zmienił się dla Marioli dla osoby którą pokochał i dla której zrobi wszystko . Wytrwałości panie Krzysztofie i pani Mariolu . Pozdrowienia z Łodzi ( ŁKS ŁÓDŹ )

BKR Gość
~BKR
BKR 2012-08-15 12.23

Co to film ?ludzie zasad ktorzy na grabiszynskiej w 20 cieli tasakami min SP MAriego z Arki Gdynia w 2003???
Patologia z wrocka i bajkopisarz romus na czele ze swoim fanem pewnie tez krzywo teraz patrza na zwiazek ICH CZOLOWEGO Chuligana z fanka Ruchu.
Pamietaj Sivy prawdziwy Chuligan nigdy sie nie obnosi chuliganka
Siwy a gdzie barwy Wisly i Lechii G czemu nic nie mowisz jaki stosunek masz do braci z Grodu Kraka?
odbij od meczow i slaska a zwiaz sie z kobieta lepiej Ci to wyjdzie jak stsunki z laziorami i kolesiami po fachu
Opole BKR