*
Dodane 2012-09-05 20.30 , komentarzy 0

Faszyn from Raszyn. Modowy kicz polskich ulic

Na facebookowym profilu "faszyn from raszyn" można obejrzeć galerię zdjęć galanteryjnego obciachu polskich ulic. Naprawdę warto.

Na faszyn from raszyn znajdziemy prawdzi...

Autor: http://www.facebook.com/#!/pages/faszyn-from-raszyn/142446535855865

Strona ma już ponad 40 tys. fanów. Fotografii jest prawie 400, więc jest co przeglądać. Są oczywiście tak wykadrowane albo zamazane komputerowo, by nie można było rozpoznać na nich konkretnych osób. Przy niemal każdej z ilustracji znajduje się krótki komentarz - najczęściej dowcipnie i celnie podsumowujący konkretny pomysł na kiepską kreację. Swoje, niekiedy bezlitosne werdykty wyrażają też użytkownicy portalu.

Pierwsze zdjęcia pojawiły się na faszyn from raszyn na początku tego roku za sprawą Marty, założycielki profilu.

- Interesuję się modą i pomysł na taką zabawną stronę pojawił się w mojej głowie już dawno temu. W końcu zdecydowałam się stworzyć profil, gdy pewnego razu znajomy powiedział o kimś, że ubrał się jak na sylwestra w Nadarzynie - opowiada ze śmiechem Marta. - Nazwa profilu nawiązuje do podwarszawskiego Raszyna. Mieszkam w stolicy, gdzie ta miejscowość często uchodzi za pewien jaskrawy przykład nienajlepszej stylistyki ubioru - podkreśla.

Skąd wzięło się na fanpage'u aż tyle osób, które miały pecha i zostały przyłapane w obiektywie "na gorącym uczynku"? To proste, Marta zachęcała od początku internautów do wysyłania zrobionych przez nich zdjęć na mailowy adres faszynfromraszyn@gmail.com lub przez Facebooka. Codziennie więc przychodzą nowe zdjęciowe propozycje z całej Polski. Założycielka profilu starannie i pracowicie je selekcjonuje, czasami tworząc ciekawe sytuacyjne kolaże.

Zobacz galerię zdjęć


- W galerii powtarza się kilka motywów, głównie z nieśmiertelnymi polskimi sandałami zakładanymi na stopy w skarpetkach. Do tego często trafiają się osoby, nie tylko panie, w panterkach lub w ciuchach o jaskrawych kolorach - komentuje Marta. - Białe kozaczki to również polska specyfika. Normą są też zupełnie do siebie niedobrane części garderoby. Można by długo wymieniać... - podsumowuje.

Mieszkańcy Raszyna kilka razy dali jej do zrozumienia, że nie są zadowoleni z takiego czarnego PR-u. Mimo tego poważniejszych reakcji nie było. Zwłaszcza, że większość zdjęć pochodzi jednak z Warszawy...

Jaki rodzaj ubioru, widocznych na polskich ulicach, jest Waszym zdaniem najbardziej kiczowaty? Czy można wymienić kilka najczęściej powtarzanych ubraniowych faux pas?


Czytaj więcej:


Mecz Japonia - Brazylia [bilety]Mecz Polska - Mołdawia [bilety]Włodarczyk vs. Palacios we Wrocławiu
Maraton Wrocław 2012

X

Miejsce
w rankingu
Arek Gołka

Osoba fizyczna, niekiedy metafizyczna. Dziennikarz, redaktor, ostatni żyjący na wolności wrocławski krasnal

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: