*
Dodane 2013-11-01 11.20 , komentarzy 2

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Stroiki, wiązanki, chryzantemy i znicze [ceny, zdjęcia]

Na Wszystkich Świętych pod cmentarzami kupimy m.in. kompozycje z kwiatów i znicze. Zobacz zdjęcia.

Przed cmentarzami we Wrocławiu dobrze sp...

Autor: Michał Potocki

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, a ruch przy straganach przed cmentarzami coraz większy, szczególnie w czasie weekendów. Co się najlepiej sprzedaje, jakie wiązanki i stroiki oferują sprzedawcy oraz w jakich cenach, sprawdziliśmy na cmentarzu przy ul. Osobowickiej we Wrocławiu.

Zobacz: Jakie stroiki, wiązanki i kwiaty możesz kupić na Wszystkich Świętych [zdjęcia]


Żywe kwiaty ciągle w cenieJak co roku na straganach można nabyć zarówno stroiki i wiązanki ze sztucznych kwiatów, jak również z żywych.

- Podobnie jak w ubiegłych latach sprzedają się mniej więcej po równo - mówi Anna, jedna z handlujących w okolicy cmentarza. - Żywe wymagają trochę opieki, ale klienci np. mówią, że na imieniny czy urodziny też nie wręcza się sztucznych. Z kolei ci, którzy rzadko zaglądają na groby, częściej wybierają sztuczne kompozycje

W tym roku chryzantemy w doniczce przed cmentarzem można kupić od 5 zł do 14 zł. O cenie decyduje głównie wielkość. Według sprzedawców klienci nie mają szczególnego upodobania, co do kolorów, ale na stoiskach najwięcej jest kwiatów żółtych i białych. Są również pomarańczowe, fioletowe czy różowe.

- Dobrze sprzedają się również cięte "ping-pongi", czyli chryzantemy z kwiatem w kształcie kuli - mówi Anna.

Sadzonki na groby


Ci, którzy mają przy grobach bliskich miejsce na wkopanie kwiatów chętnie wybierają małe sadzonki chryzantem czy bratków.


Z kwiatów ciętych kupowanych na sztuki, oprócz chryzantem, najpopularniejsze w tym roku są mieczyki, dostępne przed cmentarzem. W bukietach najczęściej pojawiają się za to gerbery, róże i lilie.

Gdzieniegdzie dostępne są jeszcze bukiety suszków. Tradycyjnie można kupić sosnowe i świerkowe gałązki.

Bogactwo sztucznych stroików

Oferta sztucznych kwiatów jest bardzo bogata. Na niektórych stoiskach kompozycje się powtarzają, ponieważ są kupowane w hurtowniach. Na innych sprzedawcy sami składają stroiki z pojedynczych elementów. Imitacje kwiatów w doniczkach można dostać już za 5 zł, najwięcej jednak mieści się w przedziale 10-25 zł. Najdroższe kompozycje ze sztucznych kwiatów kosztują ok. 60 zł.


Kwiaty sztuczne można oczywiście kupować w pojedynczych gałązkach.

Białe znicze wciąż popularne


Po pojawieniu się dwa lata temu zniczy na baterie tym razem nie ma podobnych nowości. Najmniejsze lampki z woskiem kupimy za złotówkę, największe osiągają cenę 40 zł. Popularniejsze są lampki z wkładem. Najlepiej sprzedają się znicze białe. W oferencie sprzedawców są również czerwone, żółte, zielone czy filetowe. Najrzadziej spotykane są lampki z niebieskiego szkła.

Warto pamiętać, że przy kupnie stroików czy większej ilości zniczy można się targować. Przy dużych zakupach sprzedawcy są skorzy spuścić kilka złotych lub dorzucić jakiś gratis.Komentarze

pol Gość
~pol
doładowania 2013-11-01 11.37

Promocja na stronie z doładowaniami telefonu!! wejdź i odbierz swoje doładowanie za np. 30zł. Wszystkie sieci.

http://doladuj-za-darmo.pl/gpuc

Adam Gość
~Adam
Lokalizowanie znajomych 2013-11-01 15.18

Chcesz wiedzieć gdzie jest w tym momencie Twoja koleżanka, dziewczyna, dziecko czy mąż? Dzięki lokalizatorowi w 10 sekund wyśledzisz telefon kogo tylko chcesz!
LINK - http://tnij.org/2ycw

Dodaj swój komentarz: