*
Dodane 2012-12-13 12.14 , komentarzy 0

Jest już teledysk Big Cyca do utworu "Zomo na Legnickiej"

Z okazji 31. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego zespół Big Cyc zaplanował na dzisiaj, 13 grudnia 2012 roku, premierę swojego klipu do piosenki "Zomo na Legnickiej".

Krzysztof Skiba wcielił się milicjanta

Autor: Kinga Czernichowska


Zobacz też: Nowy klip Big Cyca. Skiba w roli milicjanta
Piosenka "Zomo na Legnickiej" to utwór z repertuaru kultowej wrocławskiej grupy Miki Mousoleum założonej przez Krzysztofa Kamana Kłosowicza. Utwór znalazł się również na płycie zespołu Big Cyc "Zadzwońcie po milicję". Album ukazał się w ubiegłym roku. Zawiera piosenki undergroundowych formacji z lat 80. Pomysł na nakręcenie teledysku do tej piosenki zrodził się 31 sierpnia, w dniu występu Big Cyc w ramach festiwalu "wROCK for Freedom – Legendy Rocka".

Piosenka opowiada o wydarzeniach, które rozegrały się w sierpniu 1982 roku podczas największej wrocławskiej manifestacji w dziejach PRL-u. Na ulice według szacunków wyszło ponad 50 tys. osób. Pokojowa manifestacja z czasem przerodziła się w kilkugodzinną bitwę.

Muzycy grupy kręcili sceny do swojego najnowszego klipu na terenach zajezdni przy ul. Legnickiej i w zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej.

Zobaczcie teledysk
Koncerty w klubachWoodstock 2013
Premiery kinoweKoncert Matisyahu

X

Miejsce
w rankingu
maciej-narewski

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: