*
Aero2. Jak korzystać z bezpłatnego Internetu? [karta SIM, modemy] Dodane 2013-03-10 17.00 , komentarzy 2

Bezpłatny Internet AERO2 [instrukcja, karta SIM, modemy]

Nie wiesz, jak skorzystać z darmowego Internetu Aero2? Sprawdź nasz poradnik.

Aero2. Darmowy Internet

Aero2. Darmowy Internet

Autor: archiwum MM

Większy zasięg Aero2

Na blogu jdetech.pl dowiadujemy się, że operator Aero2 uzyskał ponad 1200 nowych pozwoleń na budowę nadajników. Oznacza to, że wkrótce zasięg Aero2, a co za tym idzie, darmowego internetu, praktycznie się podwoi. Więcej szczegółów tutaj.

O darmowym internecie Aero2 słyszało już pewnie wiele osób, ale tym, którzy jeszcze o nim nie wiedzą nie wiedzą, należy się kilka słów wyjaśnienia.

W skrócie polega na tym, że od spółki Aero2 odbieramy specjalną kartę SIM, wkładamy do modemu, smartfona lub tabletu i do końca 2016 r. możemy się cieszyć darmowym internetem.

Karty SIM z darmowym internetem Aero2


WAŻNA INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW AERO2


Karta SIM jest wysyłana pocztą, co kosztuje 7 zł (szczegóły na stronie operatora).

Dodatkowo trzeba wpłacić depozyt w wysokości 20 zł (jest on zwracany po tym, jak oddamy kartę SIM).

Darmowy Internet, ale nie szybki...


Kolejną sprawą jest prędkość darmowego Internetu. Obecnie Aero2 oferuje niezbyt imponujący transfer 256kbit/s. W maju 2012 roku prędkość została podniesiona do 512kbit/s. Trzeba jednak przyznać, że transfer rzeczywiście utrzymuje się mniej więcej na poziomie, jaki deklaruje Aero2.

Prędkość, mimo że niewielka, spokojnie wystarczy do przeglądania poczty czy stron internetowych. Działają także radia internetowe, chociaż możliwe są przerwy w sygnale. Za to oglądanie filmów na YouTube nie jest już komfortowe - trzeba długo czekać na załadowanie filmu.

Należy także pamiętać o tym, że po tym jak, już włożymy kartę SIM do urządzenia i włączymy Internet, to po 60 minutach nasze połączenie zostanie zerwane. Możemy je potem wznowić ręcznie lub ustawić urządzenie tak, aby samo automatycznie wznawiało połączenie.

Jak uruchomić Aero2, czyli nie każdy modem działa


Po tym, jak już odbierzemy kartę SIM z darmowym internetem Aero2, możemy jej użyć na kilka sposobów. Dla właściciela komputera prostym rozwiązaniem może być zakup modemu USB. Tutaj jednak trzeba wiedzieć, że Aero2 nie działa z każdym modemem.

Spółka na swojej stronie podaje tylko kilka modeli, które działają, dlatego jeśli szukacie odpowiedniego urządzenia - polecamy blog Jakuba Daneckiego Jdtech.pl. Jest tam m.in. obszerna lista modemów, które powinny działać z siecią Aero2.

Do używania Aero2 nie musimy jednak koniecznie używać modemu USB. Część popularnych na rynku smartfonów czy tabletów (nawet sprzed 2 lat) współpracuje z kartą SIM Aero2. Jeśli macie taki telefon, którego już np. nie używacie, bo dostaliście od operatora nowy - sprawdźcie go.

Najpopularniejsze nawigacje samochodowe GPS – zobacz porównanie


W praktyce może się okazać, że nie będziecie musieli kupować dodatkowego modemu, bo wasz stary telefon spokojnie go zastąpi. Od autora: tak jest w moim przypadku, gdzie nie nowy już LG Swift GT540 bez problemu radzi sobie z Aero2.

Jeśli już zdecydujecie się włożyć kartę SIM Aero2 do smartfona czy tabletu, to pozostanie tylko ustawienie urządzenia, aby łączyło się z darmowym internetem.

Poniżej krótki poradnik ustawienia Aero2 na urządzeniu z systemem Android.

W menu Androida szukamy opcji „Ustawienia”.


Kliknij, aby powiększyć »


Tam klikamy w zakładkę „Komunikacja”.


Kliknij, aby powiększyć »


Następnie szukamy zakładki „Sieci telefonii komórkowej” i klikamy ją.


Kliknij, aby powiększyć »


Gdy wejdziemy do tej zakładki klikamy „Nazwy punktów dostępu”.


Kliknij, aby powiększyć »


Po jej kliknięciu pojawi nam się okno o nazwie APN. Klikając androidowy przycisk menu, wchodzimy do dodatkowych opcji - powinno nam się pojawić okienko „Nowy APN”.


Kliknij, aby powiększyć »


Pojawi nam się wtedy zakładka z ustawieniami konkretnego APN.


Kliknij, aby powiększyć »


W przypadku Aero2 interesuje nas tak naprawdę tylko jedna opcja - „APN”. Klikamy ją i edytujemy wpisując w okienko słowo „darmowy” (bez cudzysłowów). Klikamy OK.


Kliknij, aby powiększyć »


Oprócz samego APN musimy także wpisać nazwę punktu dostępu. Nazwa może być dowolna, ale proponujemy wpisać po prostu „aero2”. Po tej operacji okno punktu dostępu powinno wyglądać tak:

Kliknij, aby powiększyć »


Po zakończeniu edycji na liście punktów dostępu do internetu powinien nam się pojawić dodatkowy punkt Aero2.

Kliknij, aby powiększyć »


Wystarczy tylko zatwierdzić, że chcemy korzystać z tego punktu i jeśli w androidzie mamy włączony przesył danych pakietowych – darmowy internet powinien nam zacząć działać.

Dlaczego darmowy?


Aero2 to spółka, która wygrała przetarg na częstotliwości 2500-2600MHz służące do obsługi sieci bezprzewodowej LTE. Umowa z Urzędem Komunikacji Elektronicznej jest taka, że w zamian za częstotliwości spółka musi udostępniać Polakom darmowy internet do grudnia 2016 roku.

CB radio w komórce - przegląd aplikacji dla kierowców na telefon


Zdając sobie sprawę, że poradnik nie wyczerpuje wszystkich zagadnień dotyczących Aero2, dalszą dyskusję przenosimy do komentarzy poniżej. Jeśli macie uwagi i sugestie, piszczcie.

Zobacz inne materiały na MMWroclaw.pl

Woodstock 2013
Prawo jazdy 2013
Koncerty we Wrocławiu
Asymmetry 2013

X

Miejsce
w rankingu

Komentarze

Jerzu Jerzu
Odbiór osobisty kaputt 2013-03-07 15.41

Zaktualizujcie artykuł, bo karty można już dostać wyłącznie pocztą.

Gosiak Gość
~Gosiak
Skomplikowane 2014-02-14 23.53

Ja korzystam z darmowego neta na goo.gl/QWsF5f jest szybki i ma dobry zasięg. Na wsi jak byłam też miałam zasięg ale trochę przerywało czasami tak czy siak polecam !

Dodaj swój komentarz: