*
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI, ŻŁOBKÓW I SZKÓŁ WE WROCŁAWIU [TERMINY, ZAPISY] Jak zapisać dziecko do przedszkola we Wrocławiu? Dodane 2013-05-27 16.50 , komentarzy 2

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI, ŻŁOBKÓW I SZKÓŁ WE WROCŁAWIU [ZAPISY]

Dziś (27 maja) wyniki rekrutacji do przedszkoli, żłobków i szkół 2013 we Wrocławiu.

Dziś, 6 maja, rozpoczęły się zapisy do żłobków, a do przedszkoli ...

Czy w 2013 roku wystarczy dla wszystkich...

Autor: greg 510

zobacz też: Dzień Dziecka 2013 Wrocław [imprezy]


W maju rozpoczęły się elektroniczne zapisy do wrocławskich przedszkoli, żłobków i szkół. Jeżeli chodzi o przedszkola, to miasto deklaruje, że dla nikogo nie zabraknie miejsc.


Aktualizacja 27 maja 2013


Dziś wyniki rekrutacji 2013 do przedszkoli we Wrocławiu. O tym, czy nasze dziecko dostało się do danej placówki, możemy dowiedzieć się osobiście w danym przedszkolu lub po zalogowaniu wypełnić podanie na stronie rekrutacji.

Osoby, które nie znajdą swoich nazwisk na listach, mogą starać się o miejsce w przedszkolu niepublicznym.


Aktualizacja 13 maja 2013

Zapisy odbywają się przez stronę www.edu.wroclaw.pl, ale elektroniczny system ciągle się psuje. Podobnie jest dzisiaj. Na stronie czytamy:

"Ze względów technicznych, elektroniczny system rekrutacji będzie niedostępny do jutra (tj. 14.05.2013r.) do godziny 8.00. W dniu dzisiejszym (poniedziałek 13 maja) można pobrać druk podania w placówce pierwszego wyboru:
- w szkole podstawowej w przypadku rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klas I,
- w przedszkolu w przypadku rekrutacji do przedszkola.

Wypełnione podanie można zostawić w placówce, która wprowadzi je do systemu. Przepraszamy za utrudnienia.".

Rekrutacja 2013 we Wrocławiu. Żłobki - trwają zgłoszenia


Rekrutacja do żłobków publicznych i niepublicznych dofinansowanych przez miasto potrwa do 17 maja. Są nią objęte dzieci urodzone od 1 stycznia 2011 r. do 15 kwietnia 2013 r. (mające ukończone 1 września 2013 r. co najmniej 20 tygodni) i na stałe zamieszkałe we Wrocławiu.

Karty zgłoszenia dziecka można składać tylko w jednym ze żłobków publicznych albo niepublicznych (wykaz żłobków, które w wyniku uczestniczenia w konkursach na dofinansowanie "Organizacji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3" otrzymają dofinansowanie znajdziemy na odpowiedniej podstronie oficjalnej witryny Urzędu Miasta).

Jeśli ktoś złoży karty zgłoszenia w dwóch lub więcej żłobkach publicznych albo prywatnych zostanie wykluczone z rekrutacji.

Rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych we Wrocławiu - rekrutacja elektroniczna


W maju rozpocznie się nabór do szkół podstawowych, oddziałów przedszkolnych i przedszkoli.

Rodzice mogą zgłaszać swoje dzieci w wieku 3 i 4 lat do przedszkoli od 7 maja. Pod warunkiem, że pociechy nie chodzą jeszcze do żadnego z przedszkoli lub chcą zmienić dotychczasową placówkę. Do zapisów służy portal oświatowy www.edu.wroclaw.pl.

Dzieci urodzone w 2008 roku (pięciolatki) i 2007 roku (sześciolatki) muszą zaliczyć specjalne roczne przygotowanie na zasadach kontynuacji w przedszkolach, punktach przedszkolnych i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych. Mogą to też zrobić uczestnicząc w rekrutacji do oddziałów przedszkolnych szkół podstawowych. Z kolei sześciolatki, które przechodzą w tym roku szkolnym przygotowanie przedszkolne, mogą również starać się o przyjęcie do klas I szkoły podstawowej.

Do rekrutacji elektronicznej trzeba przystąpić od 7 do 17 maja i wybrać co najwyżej sześć placówek. Wydrukowane podanie musimy w tym samym odstępie czasu złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru. 27 maja należy sprawdzić wynik i w ciągu trzech dni złożyć w przedszkolu oświadczenie o tym, że chcemy zapisać tam swoje dziecko.

Rekrutacja 2013 we Wrocławiu - terminy, harmonogramHarmonogram rekrutacji

Przedszkola i szkoły podstawowe - rekrutacja tradycyjna


W czerwcu jest szansa na osobiste zapisanie dzieci do przedszkoli, w których po zakończeniu rekrutacji elektronicznej są jeszcze wolne miejsca. Tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, czyli 31 sierpnia, zostaną podane listy dzieci przyjętych do przedszkoli w podziale na grupy.

Nabór dzieci do przedszkoli integracyjnych lub z oddziałami integracyjnymi jest organizowany bez wykorzystania systemu elektronicznego. By wziąć w nim udział, trzeba do 15 maja złożyć wniosek w Wydziale Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia przy ul. Gabrieli Zapolskiej 4. Wniosek to: podanie i dwa egzemplarze aktualnego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.

Rekrutacja 2013 we Wrocławiu - miejsca w przedszkolach


W tym roku przedszkolaki mogą liczyć na około 22 404 miejsca. Szczegółowo rozkłada się to w ten sposób: w publicznych przedszkolach i punktach przedszkolnych (w tym w przedszkolnych oddziałach "0") jest 15 183 miejsc. W oddziałach "O" w szkołach podstawowych znajdziemy 3 318 miejsc, zaś w niepublicznych przedszkolach i punktach przedszkolnych  - 3 903 miejsca.

W 2014 r. zostanie otwarte przedszkole przy ul. Semaforowej. Do 9 oddziałów przyjętych zostanie 225 dzieci.

Miasto szacuje, że zapisywanych do przedszkoli będzie ok. 22,5 tys. dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W tej chwili, po ubiegłorocznej rekrutacji, we wrocławskich przedszkolach publicznych wolnych jest prawie 200 miejsc.

W 2013 r. na działanie różnego rodzaju placówek przedszkolnych (nie licząc remontów) miasto planuje wydać z budżetu ponad 190 mln zł.

Rekrutacja 2013 we Wrocławiu. Oddziały przedszkolne w szkole podstawowej i pierwsze klasy szkół podstawowych


Harmonogram rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i pierwszych klas szkół podstawowych jest taki sam.

Elektroniczna rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas I w szkołach podstawowych jest prowadzona tylko do oddziałów ogólnych, tylko w szkołach prowadzonych przez gminę Wrocław. Elektroniczną rekrutacją do klas pierwszych obejmuje dzieci, które w tym roku ukończą 7 lat (roczniki 2006). Dzieci młodsze – roczniki 2007 – będą brać udział w rekrutacji na wniosek rodzica lub prawnego opiekuna.

Rodzice uczniów, którzy mają chodzić do oddziałów integracyjnych, powinni do 15 maja złożyć wniosek w Wydziale Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia przy ul. Gabrieli Zapolskiej 4.

Inni uczniowie od 8 do 17 maja powinni pobrać podanie i wybrać maksymalnie 6 szkół. W tych dniach wydrukowane podanie trzeba złożyć w placówce pierwszego wyboru. 27 maja należy sprawdzić wynik i do 29 maja złożyć oświadczenie potwierdzające chęć podjęcia nauki w szkole, do której uczeń się dostał.

Gdy wybierze się naukę dziecka w szkole podstawowej innej niż prowadzona przez samorząd Wrocławia, rodzic lub prawny opiekun musi jak najszybciej złożyć pisemnie powiadomienie szkoły obwodowej o tym, w jakiej placówce dziecko będzie się uczyć.

Od 5 czerwca startuje rekrutacja tradycyjna (czyli bez elektronicznego systemu) do placówek, w których zostały wolne miejsca. 31 sierpnia zostaną opublikowane listy dzieci z podziałem na klasy i oddziały przedszkolne.

Więcej na ten temat rekrutacji do szkół i przedszkoli można dowiedzieć się w Teleinformatyczne Centrum Obsługi Mieszkańca pod numerem (71) 777 77 77.  Zobacz inne materiały na MMWroclaw.pl

Woodstock 2013
Gitarowy Rekord Guinnessa
Majówka we Wrocławiu
3-Majówka we Wrocławiu

X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

brak opisu

Komentarze

załamana mama Gość
~załamana mama
rekrutacja do przedszkola 2013-06-18 22.08

w roku 2013 to farsa zapisanie dziecka do przedszkola.
dziiejsze czasy to jedynak nie ma zadnych szans aby dostać sie do jakiegokolwiek przedszkola. nawet na listy rezerwowe nie chca zapisywac bo nie ma szans .dlatego zapisy do przedszkoli to jakas poraszka.Otworzyli nowe przedszkole na brochowie 212 miejsc ok ale to ze na stabłowicach powstały tbs i bedzie 1450 mieszkań to juz państwo zapomniało i tu w czasie rekrutacji na 6 miejsc 130 podań paranoja

Takze załamana mama Gość
~Takze załamana mama
co to za parodia!!! 2013-06-21 12.58

Brak słów i tyle!!! Komu nie zabraknie miejsc, pol mojego osiedla nie odda dziecka do przedszkola z braku miejsc. Panie Dutkiewicz mniej sciemy więcej miejsc w przedszkolach. Juz wiem na kogo nie bede głosowała i to z przyjemnością i 100% satysfakcją-Rodzice łączmy się i nie głosujmy na milosciwie panujacego Prezydenta.

Dodaj swój komentarz: