*
"Skrzypek na dachu" w zamku Topacz [bilety, dojazd] Dodane 2013-05-22 10.33 , komentarzy 0

"Skrzypek na dachu" w zamku Topacz [bilety, dojazd z Wrocławia]

W najbliższy weekend (24, 25 i 26 maja) w zamku Topacz będzie można zobaczyć superwidowisko Opery Wrocławskiej pt. "Skrzypek na dachu".

Skrzypek na dachu

Skrzypek na dachu

Autor: Marek Grotowski

"Skrzypek na dachu" zostanie wystawiony trzykrotnie - 24, 25 i 26 maja w miejscowości Ślęza pod Wrocławiem. Spektakle będą rozpoczynać się o godz. 21.

Przedstawienie wyreżyserował Marek Weiss, dyrygować będzie Ewa Michnik. Choreografią zajął się Emil Wesołowski, a za scenografię odpowiada Ryszard Kaja. W sumie w produkcję tego superwidowiska zaangażowanych zostało 180 osób (w tym soliści, orkiestra, chór i balet Opery Wrocławskiej).

"Skrzypek na dachu" to jeden z najpopularniejszych musicali. Swoją premierę miał w 1964 roku na Broadway'u. Jeszcze bardziej na popularności zyskał po premierze filmu z Chaimem Topolą w obsadzie (obraz został nagrodzony trzema Oscarami).

Jest to poruszająca historia żydowskiego mleczarza Tewje i mieszkańców zubożałej Anatevki. Utwór "Gdybym był bogaty..." stał się przebojem znanym na całym świecie.

Przedstawiciele opery zapowiadają, że atutami superwidowiska są monumentalna dekoracja, prawie dwustuosobowy zespół wykonawców oraz efektowne tańce (szczególnie podczas sceny weselnej).

Są jeszcze bilety. Sprawdź ceny

Są jeszcze bilety na przedstawienie. Niestety, to już ostatnie miejsca, z gorszym widokiem na to, co będzie się działo na scenie. Koszt takich biletów to 110 zł (ulgowe) lub 190 (normalne) zł.

Zamek Topacz. Jak dojechać z Wrocławia


Do zamku Topacz możemy dojechać podmiejską linią 612. Najlepiej udać się na przystanek Dworzec Główny. W rozkładzie jazdy wszystkie kursy oznaczone literą "B" jadą w stronę Bielan Wrocławskich.

Wszyscy, którzy przyjdą zobaczyć "Skrzypka na dachu" na zamku Topacz, mają zapewniony bezpłatny powrót komunikacją specjalną. Po zakończeniu przedstawienia na uczestników będą czekać cztery autobusy, które dowiozą ich z powrotem na Dworzec Główny.

Autobusy kursować będą tak długo, aż wszyscy, którzy będą chcieli skorzystać z komunikacji specjalnej, nie dotrą z powrotem do Wrocławia.

X

Miejsce
w rankingu
Kinga Czernichowska

Jestem absolwentką socjologii oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Lubię dobrą literaturę oraz kino, które wciąga. Wolny czas staram się spędzać aktywnie - uwielbiam różne formy fitnessu, w szczególności zumbę. Moje hobby to gra na pianinie. Przede wszystkim jednak lubię pisać, dzięki czemu praca jest moją pasją. Jeżeli wiesz, że coś ciekawego dzieje się w mieście, chcesz się podzielić ciekawym tematem, zrobić zdjęcia na koncercie, odezwij się. Mój mail to: kinga.czernichowska@mediaregionalne.pl

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: