*
Maraton zumby na Pergoli. Zobacz zdjęcia uczestników Dodane 2013-07-01 07.10 , komentarzy 2

Rekord Polski w zumbie dla Wrocławia! [Zdjęcia, wideo]

1001 osób zatańczyło 30 czerwca zumbę na wrocławskiej Pergoli. Pobiliśmy rekord Polski, który do tej pory należał do Ostrowa.

Bicie rekordu Polski w zumbie we Wrocławiu

Bicie rekordu Polski w zumbie we Wrocław...

Autor: Kinga Czernichowska

Zumba to połączenie aerobiku i różnego rodzaju tańców. Odnajdziemy w niej m.in. elementy salsy, bachaty, rumby i tańca brzucha. Z roku na rok cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Do tej pory za polską stolicę zumby uznawany był Ostrów - to tam w sierpniu 2012 roku pobito rekord (zatańczyły 904 osoby). 30 czerwca stolicą stał się Wrocław - na biciu rekordu Polski w zumbie na Pergoli pojawiło się 1001 zumbowiczów i zumbowiczek.

- Rekord nie był najważniejszy. Naszym głównym celem było wsparcie dla fundacji "Potrafię pomóc", która chce wybudować ośrodek dla niepełnosprawnych dzieci - mówił Przemysław Waszczyszyn, licencjonowany instruktor zumby i pomysłodawca imprezy. - Jestem mile zaskoczony frekwencją. Najbardziej zależało mi na pogodzie, bo to był warunek, od którego zależało to, czy maraton w ogóle się odbędzie. Było idealnie.

Zobacz zdjęcia z maratonu zumby we Wrocławiu
Przemysław Waszczyszyn, licencjonowany instruktor i pomysłodawca imprezy


Pogoda dopisała, a na Pergoli pojawiły się nie tylko wrocławianki. - Moja córka studiuje we Wrocławiu na AWF-ie. Prowadzi zumbę - mówiła Sylwia z Kluczborka. - Zaraziła mnie i teraz sama uczestniczę w maratonach zumby.

Zumbowicze tańczyli do różnych utworów - nie tylko tych kojarzonych z zumbą, takich jak "Gasolina" czy "Limbo" z twórczości Daddy Yankee, lecz także do "Goldeneye" Tiny Turner czy "Na wakacje" Adry'ego, nagranego we współpracy z Yanazem z Natural Dread Killaz.
Powtórka w przyszłym roku

Impreza okazała się sukcesem. Organizatorzy już zapowiadają, że będzie się ona odbywać cyklicznie, prawdopodobnie raz do roku.

Cały dochód z imprezy (zebrano ok. 10 tys. złotych) zostanie przeznaczony a rzecz Fundacji "Potrafię pomóc".

Zobacz wideo
zobacz też: Będą bić rekord Polski w zumbie na Pergoli

X

Miejsce
w rankingu
Kinga Czernichowska

Jestem absolwentką socjologii oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Lubię dobrą literaturę oraz kino, które wciąga. Wolny czas staram się spędzać aktywnie - uwielbiam różne formy fitnessu, w szczególności zumbę. Moje hobby to gra na pianinie. Przede wszystkim jednak lubię pisać, dzięki czemu praca jest moją pasją. Jeżeli wiesz, że coś ciekawego dzieje się w mieście, chcesz się podzielić ciekawym tematem, zrobić zdjęcia na koncercie, odezwij się. Mój mail to: kinga.czernichowska@mediaregionalne.pl

Komentarze

siusiak Gość
~siusiak
nie zadowolony 2013-07-01 20.12

Szkoda ze kobiety nie tańczyliście nago to bym zatańczył z wami

zumbiara Gość
~zumbiara
jest gdzieś jpg? 2013-07-02 13.01

było mega! ale dlaczego nie można pobrać zdjęć?:(

Dodaj swój komentarz: