*
AMAZON PRACA W POLSCE OFERTY PRACY. AMAZON WROCŁAW, POZNAŃ Dodane 2014-07-30 14.22 , komentarzy 24

AMAZON OFERTY PRACY WE WROCŁAWIU. RUSZA REKRUTACJA

W Bielanach Wrocławskich powstaną dwa centra logistyczne sklepu internetowego Amazon. Pierwsze z nich ruszy w 2014 roku. Są już oferty pracy dla osób starających się o stanowiska produkcyjne.

Centrum dystrybucyjne Amazona we Wrocławiu - wizualizacja

Centrum dystrybucyjne Amazona we Wrocław...

Autor: mat. prasowe

Amazon w Polsce - rekrutacja, oferty pracy


Jedno z centrów, których otwarcie planowane jest do sierpnia 2014 roku, zlokalizowane będzie niedaleko Wrocławia, w Bielanach Wrocławskich, w gminie Kobierzyce. Wynajmowane będzie od firmy Goodman. Natomiast drugie centrum powstanie w Sadach w okolicy Poznania, w gminie Tarnowo Podgórne. W połowie 2015 r. zostanie otwarte kolejne centrum logistyczne w Bielanach Wrocławskich, niedaleko pierwszego budynku firmy Amazon, które będzie wynajmowane od Panattoni Europe. Każde z nich będzie zajmowało powierzchnię ok. 95 000 m2 (czyli około 13 boisk piłkarskich).

Budowa rozpoczęła się w październiku 2013 r. Obiekt ma być w pełni gotowy do użytkowania w II kwartale 2014 r.

Amazon planuje, że w nowym magazynie w Bielanach Wrocławskich pracę znajdzie do 2 000 pracowników stałych oraz 3 000 pracowników tymczasowych. W pierwszym etapie rekrutacji poszukiwano managerów, analityków biznesowych, osób do działu kadr, logistyki i IT. 13 czerwca ruszył drugi etap rekrutacji i dotyczy zatrudnienia kolejnych 100 pracowników na stanowiska liderów zespołów pracowniczych (Lead Employees) do każdego centrum (rekrutacja potrwa do końca lipca 2014).

Poszukiwani są pracownicy na stanowiska produkcyjne, związane z pobieraniem, pakowaniem i układaniem towarów. Rekrutacja dla tych osób rusza 11 sierpnia. Stawka godzinowa dla pracowników z Wrocławia to 12,50 zł brutto. W Poznaniu będzie to stawka 13 zł.

Dodatkowo wypłacane będą premie w wysokości do 15% standardowego wynagrodzenia. Firma oferuje także szereg dodatkowych korzyści, w tym ubezpieczenie na życie i prywatną opiekę medyczną dla wszystkich pracowników.

Amazon.  Są oferty pracy


Łącznie Amazon zatrudni w Polsce 6 tys. pracowników oraz 9 tys. pracowników tymczasowych.

Osoby, które chciałyby podjąć pracę w Amazonie, mogą złożyć aplikację na stronie https://amazon.force.com/

Rekrutacja do Amazon Wrocław


Rekrutacja na wszystkie stanowiska jest przeprowadzana za pomocą aplikacji poprzez portal rekrutacyjny Amazona pracawFC.amazonjobs.com.

Amazon szuka pracowników. Sprawdź ogłoszenia



Polskie centra logistyczne zostaną włączone do europejskiej sieci Amazon. Będą służyły zamówieniom z Amazon.de, a docelowo będą obsługiwać klientów Amazon z całej Europy.

Jak informują przedstawiciele firmy, kluczowym powodem decyzji o otwarciu nowych centrów, oprócz dostępu do bazy zatrudnienia, była lokalizacja Polski w środkowej Europie oraz bliskie połączenia kraju z kluczowymi rynkami.

Amazon to największa sieć sprzedaży wysyłkowej - za jej pośrednictwem można kupić nie tylko książki, lecz również muzykę, filmy, odzież, biżuterię i oprogramowanie komputerowe.


Kinga Czernichowska

X

Miejsce
w rankingu
Kinga Czernichowska

Jestem absolwentką socjologii oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Lubię dobrą literaturę oraz kino, które wciąga. Wolny czas staram się spędzać aktywnie - uwielbiam różne formy fitnessu, w szczególności zumbę. Moje hobby to gra na pianinie. Przede wszystkim jednak lubię pisać, dzięki czemu praca jest moją pasją. Jeżeli wiesz, że coś ciekawego dzieje się w mieście, chcesz się podzielić ciekawym tematem, zrobić zdjęcia na koncercie, odezwij się. Mój mail to: kinga.czernichowska@mediaregionalne.pl

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

taksedumam Gość
~taksedumam
Amazon 2013-10-12 21.11

Jwdnym słowem otwiera się kolejny obóz pracy dla Polaków zamarne grosze bo wątpie aby tam zarobki były wyższe od urzędowego minimum/ No ale Tusk z kolesiami będzie piał z zachwytu ze są nowe miejsca pracy, racy czy współczesnego wyzysku się spytam?

LK Gość
~LK
Amazon zaciera ręcę - 2013-10-14 15.54

jak to możliwe, że to tylko kilkadziesiąt km za Odrą, a pracownikom można płacić 4 razy mniej i jeszcze uważają cię za wielkiego inwestora.

Anonim Gość
~Anonim
Amazon 2013-10-17 11.07

I jak zwykle będziemy frajerami dla zagranicznych koncernów.Jak mamy takich złodziei w rządzie to lepiej nie będzie.Powiedzenie Otto von Bismarck "Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą." sprawdza się w 100%

Groszek Gość
~Groszek
Wysokoś płacy reguluje też popyt na nią! 2013-10-25 18.28

Nie zapominajcie, że pracę lepiej mieć niż jej nie mieć. Bezrobocie powoduje, że ludzie zaczynają z nudów robić głupoty, a poza tym darmozjady wiszą na zasiłkach.

Nie zapominajcie, że dopóty wynagrodzenia będą niskie, dopóki będą istniały osoby skłonne za takie minimum pracować.

Armand  Ryfiński  (apostat) Gość
~Armand Ryfiński (apostat)
Jak się można wypisać z " cyrku Paligłupa " ? 2013-11-07 11.51

.

Winnertomas Gość
~Winnertomas
Dojazdy 2013-11-07 18.14

Mieszkam na Zachodzie Wrocławia. Najdogodniejszym rozwiązaniem dla Wrocławiaków było by stworzenie dobrej sieci komunikacyjnej z Bielanami Wrocławskim, z Gminą Kobierzyce oraz Gminą Kąty Wrocławaskie. Głównie mam na myśli komunikację miejską, która moim zdaniem winna nam zapewnić dojazd do tych różnych centrów Wrocławia Południowego i jego okolic w tej samej cenie co na terenie Wrocławia. Poza tym uważam, że komunikacja miejska to nie to samo co autobusy pracownicze, jak to jest w przypadku autobusów linii 602, 607. Dobrze by było gdyby autobusy te zatrzymywały się także przy centrach handlowych na Bielanach, czy też w wioskach, przez które te autobusy jadą, a także przy większych centrach logistycznych, na terenie których funkcjonują różne przedsiębiorstwa.

piotr Gość
~piotr
nie marudzić ze obozy pracy ludzie!!! 2014-01-06 14.51

komu się nie podoba niech nie marudzi ze obozy pracy ja jestem zainteresowany nie będę na zmywaku w anglii wolę Polskę i proszę nie marudźcie jak chcesz to pracujesz i akceptujesz warunki jak nie to nie proste

Pawel Gość
~Pawel
do Piotrka 2014-01-15 15.51

Masz rację ja też wolę i czekam na rekrutacje! Pozdro

jola Gość
~jola
amazon 2014-01-18 14.03

To jest właśnie to, dadzą 1600 brutto czyli 1100 na rekę i żyj! Chyba że będziesz "lizać tyłek" wszystkim to może ktoś gdzieś wyżej się załapie:-) polskie realia, ale w kupie siła, ja też złoże cv może załapie się na 2500 brutto chociaż:-)

Pawblo Gość
~Pawblo
POWODZENIA 2014-01-28 16.36

Jola, 3mam kciuki :) Samo dostanie dzisiaj etatu to cud!~:P

Janko Gość
~Janko
2-3 tyś brutto 2014-02-07 13.03

2-3 tyś brutto, śmiech na sali, Polacy murzyni Europy!

Eureka Gość
~Eureka
ogromna inwestycja 2014-02-21 13.11

ja patrzę na to z perspektywy budownictwa, bo mnie interesuj a wielkopowierzchniowe projekty. Amazon-śkie hale buduje depenbrock wiec zapowiada się fajna inwestycja, niemiecka precyzja i takie tam ;)

kpkp Gość
~kpkp
Dojazd 2014-03-03 19.39

Wie ktoś może czy dojazd będzie na własny koszt czy tak jak w LG dojazd za darmo ?

A zarobki to 2-3 tysięcy zł brutto to nie jest w cale tak mało.

Pozdrawiam ;]

Arek Gość
~Arek
Link 2014-03-25 09.19

Ma kos aktywny link do oferty ?

gosc Gość
~gosc
zal 2014-04-13 17.30

ale wy wszyscy jesteście naiwni to będzie obóz pracy dla polaków a znając polaków to będą tam zapieprzać i to ponad 100% za parę groszy później zacznie się narzekanie ze zakład do dupy z tego co wiem to były za granica strajki w Amazon nie dosyć ze płaca gówniane grosze bo 500 euro to jeszcze są nie wypłacalni dlatego czarny polak im się przyda

szok Gość
~szok
tak apropo 2014-04-14 12.29

Kolejni złodzieje będą okradać polaków z pensji mam nadzieje że przyjdzie czas odszkodowania w postaci rozliczenia i wyrówanie pensji zaległych z każdego miesiąca na podstawie średniej Niemieckiej

xxx Gość
~xxx
Marudy 2014-04-16 14.20

Ludzie o co Wam chodzi? Otwierają firmę, zatrudnią ludzi, którzy będą odprowadzać podatki! czego jeszcze potrzebujecie??? Przecież praca dla Amazona nie jest obowiązkowa! Jak zwykle, oczekiwania Polaków: mało doświadczenia, studia na Wyższej Szkole NIcnierobienia a wymagania pod niebiosa! Ogarnijcie się! Jakie wyrównania płac z Niemcami? Ktoś kto tak pisze to nie ma pojęcia o tym ile trzeba tam wydać na utrzymanie!

Mala Zu Gość
~Mala Zu
nie taki Amazon zly jak go Polacy widza :) 2014-06-17 17.54

Oboz pracy? Pracuje dla jednego z zagranicznych Amazonow. Pare osob z L&D, HR oraz manag3ment teamu pytalo mnie czy chce sie przeniesc. Pokazano mi dokladna oferte - pracownik najnizszego stopnia moze liczyc na stawke nieco ponad 14zl na godzine, stawka team leadera to ok 18,50zl na godzine (oczywiscie brutto) wiec jak na polskie realia to chyba mozecie przestac jeczec. Skoro tak was boli, ze mniej niz w Niemczech to albo tam jedzcir pracowac, albo porownajcie tez koszty zycia tam. Natomiast jesli kogos boli, ze koncer jest zagraniczny to sam moze zalozyc wlasny polski biznes :) powodzenia! Ja sie ciesze, ze przynajmniej wielu moich znajomych w koncu bedzie mogla znalezc prace.

Paw Gość
~Paw
Do Mała Zu 2014-06-19 19.59

Zlecenie:) ?czy umowa o pracę?

Szkotka Gość
~Szkotka
Szkotka 2014-06-28 19.05

Moi drodzy, a wiec Amazon zacznie wyzyskiwac pracownikow, a wiec kierownicze stanowisko dla porownania a zwykly pakowacz w uk, niestety paker w uk zarobi wiecej, dodam ze duzo wiecej, gdzie sprawiedliwos amazona ze zarobki podobne na calym swiecie, pracuje w Amazonie w Dunfermline w uk, sama praca nie jest zla , ale presja i cisnienie bardzo duze tylko numery sie licza nie ludzie i obawiam sie ze w polandi bedzie jezcze gorzej, bo tu bardziej szanuja pracownikow niz w pl, nie dajcie sobie ludziska na glowe wchodzic i powodzenia dla tych co niebawem zaczna prace

szkotka Gość
~szkotka
szkotka 2014-06-28 19.08

Do Marudy, jezeli uwazasz ze na stanowisko kierownicze 18.50 na godzine jest ok, to chyba zartujesz sobie teraz:( to czysty wyzysk zaufaj mi w inny amazonach pakerz zarabiaja wiecej pracujesz 40 h tygodniowo odejmij zus i podatek i tylko usiasc i plakac, bo jak mieszkalm w pl w 2003 to wiecej zarabialm , te 18.50 to zart jakis

vjh Gość
~vjh
Aplikacje 2014-07-21 19.48

Czy da rade wyslac tam swoje cv bez zakladania jakiegos smiesznego konta?!

Piotrwro100 Gość
~Piotrwro100
Piotrwro100 2014-07-26 22.17

W tej firmie będą taka rotacja że sami pójdą z torbami chyba że zapewnią lepsze warunki pracy na pewno znajdą jakąś część pracowników ale będą to raczej ubogie osoby takie jak ja ale moja noga tam raczej nie stanie

gosc Gość
~gosc