*
Dodane 2013-10-09 17.30 , komentarzy 0

Wrocław: Rozbito groźną grupę sutenerów. Ma ona związek z wojną gangów z lata 2012 roku

W ręce policjantów wpadło sześciu mężczyzn podejrzanych o zmuszanie do prostytucji porwanej przez siebie kobiety i ich rzekoma pomocniczka.

W ręce policjantów wpadło sześciu mężczyzn podejrzanych o ...

Rozbito groźną grupę sutenerów we Wrocła...

Autor: Tomasz Wiśniewski

Czytaj też: Strzelanina na Świeradowskiej we Wrocławiu

Ujęto min. lidera tej grupy przestępczej. Zatrzymane osoby miały zajmować się między innymi czerpaniem zysku z uprawiania prostytucji i przymuszaniem do niej. Podejrzani są doskonale znani w środowisku przestępczym Wrocławia. Mieli oni pod swoją ochroną agencje towarzyskie oraz tzw. mieszkaniówki. Jak ustalili policjanci, zatrzymani mają również związek ze słynną wojną dwóch gangów z Gaju i Maślic, jaka rozegrała się na ulicach miasta latem 2012 roku. Chodzi m.in. o strzelaninę i bójkę z użyciem maczet, do jakiej doszło wtedy w sierpniu.

Zobacz również: Maczety poszły w ruch na Drukarskiej we Wrocławiu

Zatrzymani usłyszeli łącznie 19 zarzutów, w tym zarzut kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, uprowadzenia kobiety w celu przymuszenia jej do uprawiania prostytucji, a także czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji.

Aresztowano dziewięciu podejrzanych o udział w wojnie gangów

Grozi im teraz nawet do 10 lat więzienia. Sześciu podejrzanych już tymczasowo aresztowano na trzy miesiące. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Centralne Biuro Śledcze Komendy Głównej Policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Planowane są dalsze zatrzymania.


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: