*
Dodane 2013-10-09 17.30 , komentarzy 0

Wrocław: Rozbito groźną grupę sutenerów. Ma ona związek z wojną gangów z lata 2012 roku

W ręce policjantów wpadło sześciu mężczyzn podejrzanych o zmuszanie do prostytucji porwanej przez siebie kobiety i ich rzekoma pomocniczka.

W ręce policjantów wpadło sześciu mężczyzn podejrzanych o ...

Rozbito groźną grupę sutenerów we Wrocła...

Autor: Tomasz Wiśniewski

Czytaj też: Strzelanina na Świeradowskiej we Wrocławiu

Ujęto min. lidera tej grupy przestępczej. Zatrzymane osoby miały zajmować się między innymi czerpaniem zysku z uprawiania prostytucji i przymuszaniem do niej. Podejrzani są doskonale znani w środowisku przestępczym Wrocławia. Mieli oni pod swoją ochroną agencje towarzyskie oraz tzw. mieszkaniówki. Jak ustalili policjanci, zatrzymani mają również związek ze słynną wojną dwóch gangów z Gaju i Maślic, jaka rozegrała się na ulicach miasta latem 2012 roku. Chodzi m.in. o strzelaninę i bójkę z użyciem maczet, do jakiej doszło wtedy w sierpniu.

Zobacz również: Maczety poszły w ruch na Drukarskiej we Wrocławiu

Zatrzymani usłyszeli łącznie 19 zarzutów, w tym zarzut kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, uprowadzenia kobiety w celu przymuszenia jej do uprawiania prostytucji, a także czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji.

Aresztowano dziewięciu podejrzanych o udział w wojnie gangów

Grozi im teraz nawet do 10 lat więzienia. Sześciu podejrzanych już tymczasowo aresztowano na trzy miesiące. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Centralne Biuro Śledcze Komendy Głównej Policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Planowane są dalsze zatrzymania.


X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

brak opisu

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: