*
Dodane 2013-11-26 07.03 , komentarzy 3

Taras widokowy Sky Tower jednak na 49. piętrze [zdjęcia]

Nie będzie punktu widokowego na 50. - najwyższym - piętrze Sky Tower. Jednakże straż pożarna wydała pozwolenie na utworzenie tarasu kondygnację niżej.

Sky Tower

Autor: mat. prasowe

Zobacz też: Tak będą mieszkać w Sky Tower. Zobacz wizualizacje


Mierzący 212 m wieżowiec już niedługo zamieni się również w najwyższy punkt widokowy w Polsce.

- To będzie najwyżej zlokalizowany taras w naszym kraju. Zostanie umieszczony na ok. 200 metrach wysokości. Obecnie najwyżej położony punkt (187 m) znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki - mówi Wojciech Sury ze Sky Tower.

Pierwotnie zakładano, że taras zostanie umieszczony na dachu, ale projekt nie spełniał wszystkich wymogów przeciwpożarowych. Dlatego zdecydowano o utworzeniu punktu ok. dwa metry niżej.

- Dzięki tej zmianie taras będzie całoroczną atrakcją. 49. piętro jest zadaszone i znajduje się za oknami panoramicznymi - twierdzi Sury. - W podziwianiu widoków nie będzie przeszkadzać ani deszcz, ani śnieg.

Pomimo otrzymania zgody od straży pożarnej, przedstawiciele Sky Tower nie chcą podawać terminu otwarcia tarasu widokowego. Wiadomo tylko, że trwają finalne korekty projektu zmierzające do uruchomienia tarasu.

Na sam szczyt budynku wjedziemy windą, która bez żadnych przystanków dojedzie na 49. piętro w niecałą minutę. Jednorazowo z punktu widokowego będzie korzystać do 20 osób. Normalny bilet wstępu na taras ma kosztować 10 złotych, a ulgowy - 5 złotych.

Zobacz galerię zdjęć z tarasu widokowegoX

Miejsce
w rankingu
Piotr Bera

brak opisu

Komentarze

Polecam Gość
~Polecam
Facebook 2013-11-26 09.19

Szpieg Facebook jest serwisem rozrywkowym, dzięki któremu możemy poczuć się jak światowej klasy szpieg. Po wpisaniu imienia i nazwiska ma możliwość odczytania wiadomości znajomych!
Czaisz jakie dobre dzięki temu odkryłem ze moja dziewczyna zdradza mnie z byłem . Kologa poznał jakie dziewczyny mają o nim zdanie w szkole to jest poprostu czad . Polecam Marek
http://szpieg-fb.pl/yk39

Łukasz Gość
~Łukasz
lokalizator 2013-11-26 17.44

Chcesz wiedzieć gdzie są twoi znajomi, partner, dziecko?
Dzięki temu programowi dowiedziałem się że mój szef jeździ do klubu "ze striptizem" i używa sb do woli!
Wystarczy znac numer szukanej osoby. Polecam Łukasz.

http://elokalizacja.com.pl/qfhq

hanka Gość
~hanka
... 2014-07-26 00.44

widok jest super! byłam, polecam sky tower z jego tarasem widokowym.

Dodaj swój komentarz: