*
MEDALE W SOCZI 2014 KLASYFIKACJA MEDALOWA [aktualizacja] Dodane 2014-02-23 09.10 , komentarzy 7

KLASYFIKACJA MEDALE W SOCZI 2014 [AKTUALIZACJA]

SOCZI 2014. To były dla Polski bardzo udane igrzyska. Zobacz końcową klasyfikację medalową.

Sprawdź kto zdobył medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w ...

Skoki Narciarskie

Autor: mat. prasowe

Sprawdź też: SOCZI 2014 TRANSMISJA PROGRAM STARTY POLAKÓW SKOKI

 

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku, Polacy zdobyli sześć medali. Biało czerwoni czterokrotnie zdobyli złoto - Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch (dwukrotnie) oraz Zbigniew Bródka. Srebro zdobyła drużyna panczenistek, a brąz panczeniści z Bródką w składzie.

Klasyfikację medalową zwyciężyli Rosjanie. Polacy zajęli najlepsze w historii 11 miejsce.

KAMIL STOCH ZBIGNIEW BRÓDKA CEREMONIA MEDALOWA W SOCZI NA ŻYWO TRANSMISJA W TELEWIZJI I INTERNECIE [16.02.2014]

zobacz również: Biegi narciarskie Soczi 2014 transmisja online Justyna Kowalczyk tv

 

zobacz również: Skoki Soczi 2014. Transmisja online, tv

 

KLASYFIKACJA MEDALOWA IGRZYSKA W SOCZI 2014


MiejsceKrajZłotoSrebroBrązSuma
1.Rosja1311933
2.Norwegia1151026
3.Kanada1010525
4.USA971228
5.Holandia87924
6.Niemcy86519
7.Szwajcaria63211
8.Białoruś5016
9.Austria48517
10.Francja44715
11.Polska4116
12.Chiny3429
13.Korea Południowa
3328
14.Szwecja27615
15.Czechy2428
16.Słowenia
2248
17.Japonia
1438
18.Finlandia1315
19.Wielka Brytania
1124
20.Ukraina1012
21.Słowacja1001
22.Włochy0268
23.Łotwa0224
24.Australia0213
25.Chorwacja0101
26.Kazachstan0011

Medale w Soczi 2014. Klasyfikacja

8 LUTEGO


Biathlon – sprint 10 km (M)
Złoto – Ole Einer Bjoerndalen (Norwegia)
Srebro – Dominik Landertinger (Austria)
Brąz – Jaroslav Soukup (Czechy)

Biegi narciarskie – Bieg łączony na 15km (K)
Złoto – Marit Bjoergen (Norwegia)
Srebro – Charlotte Kalla (Szwecja)
Brąz – Heidi Weng (Norwegia)

Narciarstwo dowolne – jazda po muldach (K)
Złoto – Justine Dufour-Lapointe (Kanada)
Srebro – Chloe Dufour-Lapointe (Kanada)
Brąz - Hannah Kearney (USA)

Snowboard – Slopestyle (M)
Złoto – Sage Kotsenburg (USA)
Srebro – Staale Sandbech (Norwegia)
Brąz - Mark McMorris (Kanada)

Łyżwiarstwo szybkie – 5000m (M)
Złoto – Sven Kramer (Holandia)
Srebro – Jan Blokhuijsen (Holandia)
Brąz - Jorrit Bergsma (Holandia)

Niedziela 9 lutego


Narciarstwo alpejskie – zjazd (M):
Złoto – Matthias Mayer (Austria)
Srebro - Christof Innerhofer (Włochy)
Brąz - Kjetil Jansrud (Norwegia)

Biathlon - sprint 7,5 km (K)
Złoto - Anastasiya Kuzmina (Słowacja)
Srebro - Olga Vilukhina (Rosja)
Brąz - Vita Semerenko (Ukraina)

Biegi narciarskie – Bieg łączony na 30km (M)
Złoto – Dario Cologna (Szwajcaria)
Srebro – Marcus Hellner (Szwecja)
Brąz – Martin Johnsrud Sundby (Norwegia)

Saneczkarstwo (M)
Złoto - Felix Loch (Niemcy)
Srebro - Albert Demchenko (Rosja)
Brąz - Armin Zoeggeler (Włochy)

Skoki narciarskie - skocznia normalna
Złoto - KAMIL STOCH (POLSKA)
Srebro - Peter Prevc (Słowenia)
Brąz - Anders Bardal (Norwegia)

Snowboard – Slopestyle (K)
Złoto – Jamie Anderson (USA)
Srebro – Enni Rukajarvi (Finlandia)
Brąz - Jenny Jones (Wielka Brytania)

Łyżwiarstwo szybkie – 3000m (K)
Złoto – Irene Wust (Holandia)
Srebro – Martina Sablikova (Czechy)
Brąz - Olga Graf (Rosja)

Łyżwiarstwo figurowe - konkurs drużynowy
Złoto - Rosja
Srebro - Kanada
Brąz - USA

Poniedziałek 10 lutego


Biathlon - bieg pościgowy 12,5 km (M)
Złoto - Martin Fourcade (Francja)
Srebro - Ondrej Moravec (Czechy)
Brąz - Jean Guillaume Beatrix (Francja)

Narciarstwo alpejskie - superkombinacja (K)
Złoto - Maria Hoefl-Riesch (Niemcy)
Srebro - Nicole Hosp (Austria)
Brąz - Julia Mancuso (USA)

Short track - 1500 m (M)
Złoto - Charles Hamelin (Kanada)
Srebro - Tianyu Han (Chiny)
Brąz - Victor An (Rosja)

Narciarstwo dowolne - jazda po muldach (M)
Złoto - Alex Bilodeau (Kanada)
Srebro - Mikael Kingsbury (Kanada)
Brąz - Alexandr Smyshlyaev

Łyżwiarstwo szybkie - 500 m (M)
Złoto - Michel Mulder (Holandia)
Srebro - Jan Smeekens (Holandia)
Brąz - Ronald Mulder (Holandia)

Wtorek 11 lutego


Biegi narciarskie - sprint (K)
Złoto - Maiken Caspersen Falla (Norwegia)
Srebro - Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia)
Brąz - Vesna Fabjan (Słowenia)

Biegi narciarskie - sprint (M)
Złoto - Ola Vigen Hattestad (Norwegia)
Srebro - Teodor Peterson (Szwecja)
Brąz - Emil Joensson (Szwecja)

Narciarstwo dowolne - slopestyle (K)
Złoto - Dara Howell (Kanada)
Srebro - Devin Logan (USA)
Brąz - Kim Lamarre (Kanada)

Biahtlon - bieg pościgowy na 10 km (K)
Złoto - Darya Domracheva (Białoruś)
Srebro - Tora Berger (Norwegia)
Brąz - Teja Gregorin (Słowenia)


Środa 12 lutego



Narciarstwo alpejskie - zjazd (K)
Złoto - Tina Maze (Słowenia)
Złoto - Dominique Gisin (Szwajcaria)
Brąz - Lara Gut (Szwajcaria)

Kombinacja norweska (M)
Złoto - Eric Frenzel (Niemcy)
Srebro - Akito Watabe (Japonia)
Brąz - Magnus Krog (Norwegia)

Łyżwiarstwo szybkie - 1000 m (M)
Złoto - Stefan Groothuis (Holandia)
Srebro - Denny Morrison (Kanada)
Brąz - Michel Mulder (Holandia)

Łyżwiarstwo figurowe - pary
Złoto - Tatiana Volosozhar i Maxim Trankov (Rosja)
Srebro - Ksenia Stolbova i Fedor Klimov (Rosja)
Brąz - Robin Szolkowy i Aliona Savchenko (Niemcy)

Saneczkarstwo - dwójki (M)
Złoto - Tobias Arlt i Tobias Wendl (Niemcy)
Srebro - Andreas Linger i Wolfgang Linger (Niemcy)
Brąz - Andris Sics i Jurij Sics (Łotwa)

Snowboard - halfpipe (K)
Złoto - Kaitlyn Farrington (USA)
Srebro - Torah Bright (Australia)
Brąz - Kelly Clark (USA)

Czwartek 13 lutego


Biegi narciarskie - 10 km (K)
Złoto - JUSTYNA KOWALCZYK (Polska)
Srebro - Charlotte Kalla (Szwecja)
Brąz - Therese Johaug (Norwegia)

Biathlon - 20 km (M)
Złoto - Martin Fourcade (Francja)
Srebro - Erik Lesser (Niemcy)
Brąz - Evgeniy Garanichev (Rosja)

Narciarstwo dowolone - slopestyle (M)
Złoto - Joss Christensen (USA)
Srebro - Gus Kenworthy (USA)
Brąz - Nicholas Goepper (USA)

Saneczkarstwo - drużynowy (M)
Złoto - Niemcy
Srebro - Rosja
Brąz - Łotwa

Short track - 500 m (K)
Złoto - Jianrou Li (Chiny)
Srebro - Arianna Fontana (Włochy)
Brąz - Seung Hi-Park (Korea Południowa)

Łyżwiarstwo szybkie - 1000 m (K)
Złoto - Hong Zhang (Chiny)
Srebro - Ireen Wust (Holandia)
Brąz - Margot Boer (Holandia)

Piątek, 14 lutego


Narciarstwo alpejskie - superkombinacja (M)
Złoto - Sandro Viletta (Szwajcaria)
Srebro - Ivica Kostelic (Chorwacja)
Brąz - Christof Innerhofer (Włochy)

Biathlon - bieg na 15 km (K)
Złoto - Darya Domracheva (Białoruś)
Srebro - Selina Gasparin (Szwajcaria)
Brąz - Nadezhda Skardino (Białoruś)

Biegi narciarskie - 15 km st. klasycznym (M)
Złoto - Dario Cologna (Szwajcaria)
Srebro - Johan Olsson (Szwecja)
Brąz - Daniel Richardsson (Szwecja)

Łyżwiarstwo figurowe (M)
Złoto - Yuzuru Hanyu (Japonia)
Srebro - Patrick Chan (Kanada)
Brąz - Denis Ten (Kazachstan

Narciarstwo dowolne - skoki akrobatyczne (K)
Złoto - Alla Tsuper (Białoruś)
Srebro - Mengtao Xu (Chiny)
Brąz - Lydia Lassila (Australia)

Skeleton (K)
Złoto - Elizabeth Yarnold (Wielka Brytania)
Srebro - Noelle Pikus-Pace (USA)
Brąz - Elena Nikitina (Rosja)

Sobota, 15 lutego


Narciarstwo alpejskie - supergigant (K)
Złoto - Anna Fenninger (Austria)
Srebro - Maria Hoefl-Riesch (Niemcy)
Brąz - Nicole Hosp (Austria)

Biegi narciarskie - sztafeta 4x5 km (K)
Złoto - Szwecja
Srebro - Finlandia
Brąz - Niemcy

Short track 1500 m (K)
Złoto - Yang Zhou (Chiny)
Srebro - Suk Hee Shim (Korea Południowa)
Brąz - Arianna Fontana (Włochy)

Short track 1000 m (M)
Złoto - Victor An (Rosja)
Srebro - Vladimir Grigorev (Rosja)
Brąz - Sjinkie Knegt (Holandia)

Skeleton (M)
Złoto - Alexander Tretiakov (Rosja)
Srebro - Martins Dukurs (Łotwa)
Brąz - Matthew Antoine (USA)

Skoki narciarskie - skocznia normalna (M)
Złoto - Kamil Stoch (Polska)
Srebro - Noriaki Kasai (Japonia)
Brąz - Peter Prevc (Słowenia)

Łyżwiarstwo szybkie - 1500 m (M)
Złoto - Zbigniew Bródka (Polska)
Srebro - Koen Verweij (Holandia)
Brąz - Denny Morrison (Kanada)

Niedziela, 16 lutego



Narciarstwo alpejskie - supergigant (M)
Złoto - Kjetil Jansrud (Norwegia)
Srebro - Andrew Weibrecht (USA)
Brąz - Jan Hudec (Kanada)
Brąz - Bode Miller (USA)

Biegi narciarskie - sztafeta 4x10 km (M)
Złoto - Szwecja
Srebro - Rosja
Brąz - Francja

Snowboard - cross (K)
Złoto - Eva Samkowa (Czechy)
Srebro - Dominique Maltais (Kanada)
Brąz - Chloe Trespeuch (Francja)

Łyżwiarstwo szybkie - 1500 m (K)
Złoto - Jorien Ter Mors (Holandia)
Srebro - Ireen Wust (Holandia)
Brąz - Lotte Van Beek (Holandia)Poniedziałek, 17 lutego

Poniedziałek, 17 lutego


Biathlon - bieg ze startu wspólnego 12,5 km (K)
Złoto - Darya Domracheva (Białoruś)
Srebro - Gabriela Soukalova (Czechy)
Brąz - Tiril Eckhoff (Norwegia)

Bobsleje - dwójki (M)
Złoto - Alexey Voevoda i Aleksander Zubkov (Rosja)
Srebro - Alex Baumann i Beat Hefti (Szwajcaria)
Brąz - Steven Holcomb i Steven Langton (USA)

Łyżwiarstwo figurowe - taniec na lodzie
Złoto - Meryl Davis i Charlie White (USA)
Srebro - Scott Moir i Tessa Virtue (Kanada)
Brąz - Elena Ilnykh i Nikita Katsalapov

Narciarstwo dowolne - skoki akrobatyczne (M)
Złoto - Anton Kushnir (Białoruś)
Srebro - David Morris (Australia)
Brąz - Zongyang Jia (Chiny)

Skoki narciarskie - konkurs drużynowy (M)
Złoto - Niemcy
Srebro - Austria
Brąz - Japonia

Wtorek, 18 lutego


Narciarstwo alpejskie - slalom gigant (K)
Złoto - Tina Maze (Słowenia)
Srebro - Anna Fenninger (Austria)
Brąz - Viktoria Rebensburg (Niemcy)

Biathlon - bieg ze startu wspólnego (M)
Złoto - Emil Hegle Svendsen (Norwegia)
Srebro - Martin Fourcade (Francja)
Brąz - Ondrej Moravec (Czechy)

Narciarstwo dowolne - halfpipe (M)
Złoto - David Wise (USA)
Srebro - Mike Riddle (Kanada)
Brąz - Kevin Rolland (Francja)

Kombinacja norweska - skocznia duża + bieg na 10 km (M)
Złoto - Joergen Graabak (Norwegia)
Srebro - Magnus Hovdal Moan (Norwegia)
Brąz - Fabian Riessle (Niemcy)

Short track - 3000 m sztafeta (K)
Złoto - Korea Południowa
Srebro - Kanada
Brąz - Włochy

Snowboard - cross (M)
Złoto - Pierre Vaultier (Francja)
Srebro - Nikolay Olyunin (Rosja)
Brąz - Alex Deibold (USA)

Łyżwiarstwo szybkie - 10000 m (M)
Złoto - Jorrit Bergsma (Holandia)
Srebro - Sven Kramer (Holandia)
Brąz - Bob de Jong (Holandia)

Środa, 19 lutego


Narciarstwo alpejskie - slalom gigant (M)
Złoto - Ted Ligety (USA)
Srebro - Steve Missillier (Francja)
Brąz - Alexis Pinturault (Francja)

Biathlon - sztafeta mieszana
Złoto - Norwegia
Srebro - Czechy
Brąz - Włochy

Bobsleje  - dwójki (K)
Złoto - Kaillie Humphries i Heather Moyse (Kanada)
Srebro - Elana Meyers i Lauryn Williams (USA)
Brąz - Aja Evans i Jamie Greubel (USA)

Biegi narciarskie - sprint drużynowy (K)
Złoto - Marit Bjoergen i Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia)
Srebro - Kerttu Niskanen i Aino-Kaisa Saarinen (Finlandia)
Brąz - Ida Ingemarsdotter i Stina Nilsson (Szwecja)

Biegi narciarskie - sprint drużynowy (M)
Złoto - Sami Jauhojaervi i Livo Niskanen (Finlandia)
Srebro - Maxim Vylegzhanin i Nikita Kriukov (Rosja)
Brąz - Emil Joensson i Teodor Peterson

Snowboard - slalom gigant równoległy (K)
Złoto - Patrizia Kummer (Szwajcaria)
Srebro - Tomoka Takeuchi (Japonia)
Brąz - Alena Zavarzina (Rosja)

Snowboard - slalom gigant równoległy (M)
Złoto - Vic Wild (Rosja)
Srebro - Nevin Galmarini (Szwajcaria)
Brąz - Zan Kosir (Słowenia)

Łyżwiarstwo szybkie - 5000 m (K)
Złoto - Martina Sablikova (Czechy)
Srebro - Ireen Wust (Holandia)
Brąz - Carien Kleibeuker (Holandia)

Czwartek, 20 lutego


Curling (K)
Złoto -  Kanada
Srebro - Szwecja
Brąz - Wielka Brytania

Łyżwiarstwo figurowe - solistki
Złoto - Adelina Sotnikova (Rosja)
Srebro - Yuna Kim (Korea Południowa)
Brąz - Carolina Kostner (Włochy)

Narciarstwo dowolne - halfpipe (K)
Złoto - Maddie Bowman (USA)
Srebro - Marie Martinod (Francja)
Brąz - Ayana Onozuka (Japonia)

Narciarstwo dowolne - cross (M)
Złoto - Jean Frederic Chapuis (Francja)
Srebro - Arnaud Bovolenta (Francja)
Brąz - Jonathan Midol (Francja)

Hokej na lodzie (K)
Złoto - Kanada
Srebro - USA
Brąz - Szwajcaria

Kombinacja norweska - konkurs drużynowy duża skocznia/biegi narciarskie (M)
Złoto - Norwegia
Srebro - Niemcy
Brąz - Austria

Piątek, 21 lutego


Narciarstwo alpejskie - slalom (K)
Złoto - Mikaela Shiffrin (USA)
Srebro - Marlies Schild (Austria)
Brąz - Kathrin Zettel (Austria)

Biahtlon - sztafeta (K)
Złoto - Ukraina
Srebro - Rosja
Brąz - Norwegia

Curling (M)
Złoto - Kanada
Srebro - Wielka Brytania
Brąz - Szwecja

Narciarstwo dowolne - ski cross (K)
Złoto - Marielle Thompson (Kanada)
Srebro - Kelsey Serwa (Kanada)
Brąz - Anna Holmlund (Szwecja)

Short track - 1000 m (K)
Złoto - Seung-Hi Park (Korea Południowa)
Srebro - Kexin Fan (Chiny)
Brąz - Suk Hee Shim (Korea Południowa)

Short track - 500 m (M)
Złoto - Victor An (Rosja)
Srebro - Dajing Wu (Chiny)
Brąz - Charle Cournoyer (Kanada)

Short track - 5000 m sztafeta (M)
Złoto - Rosja
Srebro - USA
Brąz - Chiny

Sobota, 22 lutego


Narciarstwo alpejskie - slalom (M)
Złoto - Mario Matt (Austria)
Srebro - Marcel Hirscher (Austria)
Brąz - Henrik Kristoffersen (Norwegia)

Biathlon - sztafeta (M)
Złoto - Rosja
Srebro - Niemcy
Brąz - Austria

Biegi narciarskie - bieg ze startu wspólnego 30 km (K)
Złoto - Marit Bjoergen (Norwegia)
Srebro - Therese Johaug (Norwegia)
Brąz - Kristin Stoermer Steira (Norwegia)

Hokej na lodzie (M)
Brąz - Finlandia

Snowboard - slalom równoległy (K)
Złoto - Julia Dujmovits (Austria)
Srebro - Anke Karstens (Niemcy)
Brąz - Amelie Kober (Niemcy)

Snowboard - slalom równoległy (M)
Złoto - Vic Wild (Rosja)
Srebro - Zan Kosir (Słowenia)
Brąz - Benjamin Karl (Austria)

Łyżwiarstwo szybkie - bieg drużynowy (K)
Złoto - Holandia
Srebro - POLSKA
Brąz - Rosja

Łyżwiarstwo szybkie - bieg drużynowy (M)
Złoto - Holandia
Srebro - Korea Południowa
Brąz - POLSKA

Niedziela, 23 lutego


Bobsleje - czwórki (M)
Złoto - Rosja
Srebro - Łotwa
Brąz - USA

Hokej na lodzie (M)
Złoto - Kanada
Srebro - Szwecja

Biegi narciarskie - bieg ze startu wspólnego na 50 km (M)
Złoto - Alexander Legkov (Rosja)
Srebro - Maxim Vylegzhanin (Rosja)
Brąz - Ilia Chernousov (Rosja)


X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

ela Gość
~ela
www 2014-02-09 18.20

wyniki skoków http://www.skokinazywo.pl

Ania Gość
~Ania
LOKALIZATOR 2014-02-10 19.14

Udało mi się zlokalizować mojego chłopaka na zdradzie dzięki rozrywkowej aplikacji lokalize którą polecił mi znajomy, polecam wam też jesli chcecie wiedziec gdzie jest wasz znajomy,chłopak lub rodzina :) - http://lokalize.pl/gyja

Ania Gość
~Ania
Namierz znajomych 2014-02-11 14.05

Chcesz wiedzieć gdzie są twoi znajomi? Namierz ich: http://lokalizator.dz.pl/

kibictv Gość
~kibictv
SPORT LIVE LINK - MECZE NA ŻYWO W INTERNECIE 2014-02-17 11.44

Zimowe Igrzyska Olimpijskie LIVE HD

http://sportlivelink.blogspot.com/2014/02/soczi-2014-zimowe-igrzyska-olimpijskie.html

http://meczetv24h.blogspot.com/2014/01/tvp-sport-hd.html

Radek Gość
~Radek
LOKALIZATOR SATELITARNY 2014-02-20 19.42

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://tinyurl.com/lokalizatorr
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi. Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane. Ponad 100tys zadowolonych użytkowników !

Polskie eNHaeL :P Gość
~Polskie eNHaeL :P
Kanada - USA na żywo :) 2014-02-21 15.29

Transmisja na żywo :)


http://bit.ly/1gnOLrk

http://bit.ly/1gnOLrk

http://bit.ly/1gnOLrk


Będzie się działo :)

Fin Gość
~Fin
Inne przeliczenie 2014-02-23 18.44

A czy mógłby ktoś zrobić klasyfikację z wyznaczeniem ile medali przypada na jednego zawodnika z danego kraju?? Bo dla mnie nasze 4 złote na niecałych 50 uczestników są więcej warte niż np. 9 medali USA na ok. 350 startujących.

Dodaj swój komentarz: