*
Cyrk Słońca - Cirque du Soleil we Wrocławiu Dodane 2014-04-03 08.40 , komentarzy 71

Cyrk Słońca - Cirque du Soleil w Hali Stulecia [bilety]

Słynny Cirque du Soleil zaprezentuje w Hali Stulecia sześć spektakli pt. "Dralion". Na scenie zobaczymy 50 akrobatów, gimnastyków i wokalistów. 3 kwietnie pierwsze przedstawienie.

Kanadyjski Cirque du Soleil zaprezentuje w kwietniu w Hali ...

Cirque du Soleil

Autor: mat. prasowe

Cyrk Słońca - Cirque du Soleil, "Dralion", Wrocław, Hala Stulecia, 3 - 6 kwietnia 2014


Słynny kanadyjski cyrk założyli w 1984 r. uliczni cyrkowcy Guy Laliberté i Gilles Ste-Croix. Ich pierwsze spektakle przyciągały zaledwie garstkę widzów, ale z każdym nowym przedstawieniem poszerzało się grono miłośników Cyrku Słońca.

Przez 30 lat popisy grupy akrobatów, gimnastyków i wokalistów obejrzało na żywo na świecie 15 mln osób. Obecnie Cyrk jest wielką organizacją, zatrudniającą pięć tysięcy osób, w tym ponad 1200 artystów z niemal 50 różnych krajów.

Czytaj: Józef Kania z brytyjskiego "Mam Talent" we Wrocławiu [bilety, koncert]


Cirque du Soleil w kwietniu odwiedzi Wrocław ze spektaklem "Dralion". Sztandarowy pokaz Cyrku Słońca zadebiutował na scenie w 1999 r. w Montrealu. Dralion Cirque du Soleil łączy 3000-letnią tradycję chińskiej akrobatyki z innymi dyscyplinami. W cyrku nie występują zwierzęta.  Największą atrakcją są występy akrobatów - wielu z nich pochodzi ze świata sportu. Pięćdziesięciu artystów zaprezentuje w Hali Stulecia sztukę odnoszącą się do filozofii Wschodu, a szczególnie Chin. Nazwa Dralion pochodzi od słów "dragon" (smok) - symbol kultury Wschodu i "lion" (lew) - symbol kultury Zachodu.


Cyrk Słońca - Cirque du Soleil, "Dralion" we Wrocławiu [bilety]


Ceny biletów: 125 złotych, 190 złotych i 250 złotych. Dla dzieci w wieku od 2 do 12 bilety kosztują 100 złotych, 150 złotych i 200 złotych. Dzieci do lat dwóch wchodzą za darmo.

Cirque du Soleil, "Dralion"

Program spektakli w Hali Stulecia:


3 kwietnia (czwartek) - godz. 19:30.
4 kwietnia (piątek) - godz. 19:30.
5 kwietnia (sobota) - godz. 16. i 20.
6 kwietnia (niedziela) - godz. 13. i 17.

Konkurs na bilety został już zakończony.






1

Miejsce
w rankingu
Piotr Bera

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

pippo862 pippo862
CYRK 2014-03-25 17.49

Dlaczego lubię chodzić?
Przede wszystkim chodzi o wspomnienia z dzieciństwa. Pamiętam ten dzień jakby to było wczoraj. Rodzice zabrali nas do wielkiego namiotu i powiedzieli,że będą fajne akrobacje i występy zwierząt.Jakie akrobacje? Jakie występy zwierząt? Miałem 5 lat i akrobacje robiliśmy na podwórku w towarzystwie zwierząt. No ale ciekawość była większa i grzecznie czekaliśmy na rozpoczęcie występów w dużym namiocie.Ja i mój starszy brat siedzieliśmy jak wryci, kiedy w rytm muzyki pięknie przespacerowały konie, słonie i wielbłądy.To już było coś! A potem akrobacje na linie i skoki pod sufit namiotu. Jak ja się wtedy bałem,że coś się temu Panu stanie...uf ale nie wylądował na scenie i się uśmiechał. A na deser wyszli śmiesznie ubrani panowie i robili sobie psikusy - to byli klauni. Na koniec wypuścili z wielkiej kuli balony w stronę widowni. Ja dostałem czerwony...Pamiętam to, ponieważ to było moje pierwsze wyjście do CYRKU. Wtedy miałem 5 lat, dzisiaj o dwadzieścia więcej, ale wspomnienie jest bezcenne...

ola123 ola123
Cyrk 2014-03-25 19.57

Ja uwielbiam chodzic do cyrku ! Oglądać tych wszystkich akrobatów ,artystow , którzy wkładają do swojej pracy całe swoje serce i dusze .Ich występy zabierają dech w piersiach , odbierają mowe, są oszałamiające i niesamowite ! Osoby , ktore nigdy nie były w prawdziwym cyrku powinny jak najszybciej sie tam udac ! Kazda moja wizyta w cyrku jest zapamietywana na zawsze , to wszystko co dzieje sie na moich oczach , jest wrecz czasem nie realne .Wszystkie wystepy sa nagradzane gromkimi brawami nie bez powodu , te wystepy na to jak najbardziej zasługują ! Uwielbiam cyrk, te emocje podczas pokazów! Uczestnictwo w tym wyjatkowym wydarzeniu zapamietuje kazdy raz na zawsze jako najwspanialsze przezycie swojego zycia , dziekujmy ludziom ktorzy chca nas bawic,ktorzy chca nam pokazac rzeczy tak pieke i niesamowite , ktorzy chca by na naszych twarzach pojawil sie piekny i szeroki usmiech :)

kluska kluska
Cyrk 2014-03-25 22.55

Bo uwielbiam wracać do momentów gdy byłam dzieckiem. Bycie wesołym, spontanicznie się śmiać i być beztroskim.Podziwiać zwierzęta niezwykłych ludzi. Wrócić do świata bujnej wyobraźni i marzeń :)

kluska kluska
Cyrk 2014-03-25 22.55

Bo uwielbiam wracać do momentów gdy byłam dzieckiem. Bycie wesołym, spontanicznie się śmiać i być beztroskim.Podziwiać zwierzęta niezwykłych ludzi. Wrócić do świata bujnej wyobraźni i marzeń :)

Anusia130292 Anusia130292
CYRK 2014-03-25 23.26

Cyrk- magiczne miejsce dla dzieci.
Dzieci- istoty, które posiadają rodziców (lub nie)
Rodzice- osoby dorosłe

Cyrk jest tak naprawdę dla każdego- dla dzieci, młodzieży, dorosłych, starszych i dziadków. Każdy idzie z przyjemnością do tego tajemniczego, magicznego miejsca, które potrafi sprawić, że człowiek zapomina o rzeczywistości.

Dlaczego lubię cyrk?
Uwielbiam cyrk bo są tam niezwykłe zwierzęta, ludzie wyginający się w powietrzu. Jak byłam małą dziewczynką to nie chodziłam do cyrku bo mieszkałam w małej wiosce i moich rodziców nie było stać. Ale pamiętam, że jak miałam 13 lat to poszłam pierwszy raz w życiu do cyrku i byłam w niebie. Patrzyłam na przedstawienie z podziwem i zahipnotyzowaniem. Pokazy lwów, ludzi giętkich jak guma, odważnych jak ... brak porównania/słów. Poza tym po pokazie atrakcja taka jak przejażdżka na wielbłądach. Obecnie mam 22 lata i przyznam się, że chociaż byłam tylko 1 raz w życiu w cyrku to KOCHAM CYRK. Chciałabym zobaczyć co się zmieniło od tamtego czasu. Jednakże, cena biletu nie jest dostępna dla mnie. Jednakże moim zdaniem cena jest adekwatna do tego co można zobaczyć. Pewnie jeszcze pójdę w swoim życiu do cyrku jak zacznę zarabiać pieniądze.
I na pewno wybiorę się z chłopakiem/mężem bo to jest moje marzenie, jedno z niewielu które akurat można spełnić.

xoXo xoXo
Odpowiedź na pytanie konkursowe 2014-03-26 11.15

Pamiętam jako 3-letnie dziecko tata zabrał mnie do cyrku, występy wywarły na mnie ogromne wrażenie, od mojej pierwszej wizyty zapragnęłam zostać akrobatką. Mając 5 lat rodzice zapisali mnie na gimnastykę, tacie kazałam zabierać mnie na każde tego typu widowisko, jakie tylko przyjeżdżało do naszego miasta, marzyłam o karierze w cyrku. Niestety w wieku 9 lat dostałam kontuzji kolana, której skutki odczuwam do dziś, marzenia małej dziewczynki, która w przyszłości chciała występować na międzynarodowych arenach cyrkowych legły w gruzach. Po ok. 15 latach fascynacja zniknęła, może przez wir życia codziennego. Natomiast staram się bywać w cyrku kiedy tylko znajdę na to czas, sprawiając najczęściej radość dzieciom z rodziny czy znajomych, które zabieram na występy. O Cyrku Słońca - Cirque du Soleil dowiedziałam się około 3 lat temu, kiedy to moi znajomi w Anglii wybrali się na przedstawienie, byli zachwyceni i oczarowani tym co zostało im zaprezentowana, chciałabym teraz ja doświadczyć takich emocji i pochwalić się, że również byłam w najlepszym cyrku na świecie.

xoXo xoXo
Odpowiedź na pytanie konkursowe 2014-03-26 11.15

Pamiętam jako 3-letnie dziecko tata zabrał mnie do cyrku, występy wywarły na mnie ogromne wrażenie, od mojej pierwszej wizyty zapragnęłam zostać akrobatką. Mając 5 lat rodzice zapisali mnie na gimnastykę, tacie kazałam zabierać mnie na każde tego typu widowisko, jakie tylko przyjeżdżało do naszego miasta, marzyłam o karierze w cyrku. Niestety w wieku 9 lat dostałam kontuzji kolana, której skutki odczuwam do dziś, marzenia małej dziewczynki, która w przyszłości chciała występować na międzynarodowych arenach cyrkowych legły w gruzach. Po ok. 15 latach fascynacja zniknęła, może przez wir życia codziennego. Natomiast staram się bywać w cyrku kiedy tylko znajdę na to czas, sprawiając najczęściej radość dzieciom z rodziny czy znajomych, które zabieram na występy. O Cyrku Słońca - Cirque du Soleil dowiedziałam się około 3 lat temu, kiedy to moi znajomi w Anglii wybrali się na przedstawienie, byli zachwyceni i oczarowani tym co zostało im zaprezentowana, chciałabym teraz ja doświadczyć takich emocji i pochwalić się, że również byłam w najlepszym cyrku na świecie.

kasialem kasialem
Uśmiech! :) 2014-03-26 14.00

W cyrku najbardziej podoba mi sie to, że wszyscy są choć na tę parę chwil szczęśliwi i to nie tylko dzieci ale również dorośli! Można na chwilę zapomnieć o problemach i przenieść się do magicznego, cyrkowego świata! Można tak łatwo zachwycić się, wzruszyć a uśmiech nie schodzi z naszych twarzy chociaż przez ten krótki czas spektaklu!


Ja bilecik wygrać chcę, bo do cyrku ciągnie mnie!
By pokazać siostrze co nigdy nie widziała,
że w cyrku jest wspaniale a ona już nie jest na to za mała! :)

Hania Gość
~Hania
:) 2014-03-26 15.40

A ja bym chciała, bo mój mąż jest dalej jak dziecko i na pewno ucieszyłby się z takiego prezentu :)

Krystyna Gość
~Krystyna
dlaczego lubię chodzić do cyrku ? 2014-03-26 16.34

bo cyrk to chwile relaksu i zapomnienia.Powrót do beztroskich chwil dzieciństwa. Niekiedy aż nadto nieskomplikowany i prosty , ale jakże kolorowy i urzekający. Bajeczny świat z którego tak trudno jest wracać do brutalnej rzeczywistości.

amens Gość
~amens
CYRK 2014-03-26 19.59

Nie dlaczego lubię chodzić do cyrku, tylko do jakiego cyrku lubię chodzić :) a lubię cyrk opierający się na sztuce, na przedstawieniu, cyrk pełen teatru i niezwykłych umiejętności, cyrk wprawiający w zachwyt i motywujący do samorozwoju... a wiadomo, Cirque du Solei właśnie takim cyrkiem jest.

amens amens
CYRK 2014-03-26 20.05

Nie dlaczego lubię chodzić do cyrku, tylko do jakiego cyrku lubię chodzić :) a lubię cyrk opierający się na sztuce, na przedstawieniu, cyrk pełen teatru i niezwykłych umiejętności, cyrk wprawiający w zachwyt i motywujący do samorozwoju... a wiadomo, Cirque du Solei właśnie takim cyrkiem jest.

JUREK783 Gość
~JUREK783
cyrk 2014-03-26 23.59

Bo jest śmiesznie,widowiskowo i panuje rodzinna atmosfera :)
I oczywiście odpoczywam od teściowej :D

JotKa JotKa
Cyrk :) 2014-03-27 08.14

Gdy myślę o cyrku, zamykam oczy i wracam do lat dziecięcych. Słyszę podekscytowane głosy moich kolegów, widzę sznur kolorowych przyczep, czuję zapach zbliżającej się niespodzianki.

Dla mnie cyrk to powiew świeżości w moim małym miasteczku, to krótkie, ale jakże burzliwe przyjaźnie z małymi cyrkowcami, to zapach kukurydzy i smak waty cukrowej, to godzinne obserwacje składania i rozkładania tajemniczego namiotu.

Ale cyrk to dla mnie przede wszystkim jedno z najpiękniejszych wspomnień. Wspomnienie wyjątkowej osoby- Mojego Dziadka. Z jego czułym spojrzeniem i wyczekiwaną obietnicą: „Tak, kochanie. Dzisiaj pójdziemy.” To zapach jego wody kolońskiej i ciepły dotyk jego dłoni. To długie wspólne powroty i przeżywanie tego, co akurat widziałam cały czas na nowo. Przez kilka kolejnych dni. To jego cierpliwe odpowiedzi na moje niecierpliwe pytania „A skąd? A dlaczego? A jak?”.

Każda wizyta w cyrku przenosi mnie we wspaniały świat. Świat niezmąconej radości, szalonego zachwytu i magicznych chwil. To jest właśnie to, za co lubię cyrk. Za fantastyczne poczucie szczęścia.

JoannaK JoannaK
Cyrk 2014-03-27 11.13

Byłam ostatnio z rodziną na spektaklu "Prometeusz" , mój syn, który uczęszcza na zajęcia AIKIDO -był zachwycony przedstawieniem zawierającym niezwykłe elementy taneczno - akrobatyczne.Niestety pomimo systematycznych treningów, na które uczęszcza od kilku lat, nie jest zdolny do wykonania takich akrobacji. Myślę, że Cyrk Słońca Cirque du Soleil i obejrzenie spektaklu pt." Dralion " byłoby dla niego niezwykłym przeżyciem.Wygranie tych biletów byłoby również dla mnie niezwykłym prezentem z okazji urodzin :-) ( niestety w kwietniu pojawi się magiczna 4 :-( )

fioletowyb fioletowyb
Kunszt cyrkowców 2014-03-27 12.38

Lubię cyrk ze względu na to, że łączy wiele elementów - jest miksem wielu sztuk: trochę w nim teatru, trochę kina (szczególnie w slapstickowych występach klaunów), iluzji (a może magii?), sportu (a właściwie ciężkiej pracy akrobatów nad własnymi ciałami), muzyki... Wszystko to zebrane razem i doprawione specyficzną stylistyką daje niesamowity efekt - zupełnie nierealny, może nawet trochę surrealistyczny.
Lubię też cyrk ze względy na to, że był miejscem akcji kilku dobrych filmów: krótkometrażowego Cyrku motyli, czy przerażającego Od szeptu w krzyk. Do tego śmiało można dorzucić pozytywne skojarzenia z Latającym Cyrkiem Monty Pythona ;-)
A na spektakl Cyrku Słońca wybrałbym się z chęcią ze względu na to, że stawiają na akrobacje - opowiadając tym pewną historię. Takie nowoczesne spojrzenie na cyrk i wyniesienie go na trochę wyższy poziom zdecydowanie mi odpowiada :-)

rzuber rzuber
Cyrk 2014-03-27 12.41

Uchodzę za osobę pogodną, z bezstresowym podejściem do życia, która nigdy się nie przejmuje i zawsze wysłucha i pomoże bliskim w potrzebie. Wiecznie uśmiechnięty, potrafi rozbawić, pocieszyć i zawsze przywrócić dobry humor. Można by rzec - "zabawny klaun". Takie sprawiam wrażenie.

Ale to jedynie wrażenie - mam też swoje górki i dołki, chwile zawahania czy zwątpienia i wtedy też potrzebuje takiego "klauna". A ponieważ to ja jestem wśród znajomych tym "klaunem" gdzie indziej mógłbym się udać, by zaznać ukojenia i uśmiechu w potrzebie?

Do Cirque du Soleil!

poszukiwacz poszukiwacz
CYRK 2014-03-28 10.36

.... każdy w życiu pragnie odrobiny magii.... i tak podążamy za białym królikiem, przechodzimy przez starą szafę albo wsiadamy do pociągu na peronie 9 i 3/4...... dla mnie bajkowy świat zaczyna się za bramą cyrku.... hokus pokus...czary mary....

damianos1982 damianos1982
SUPER EMOCJE! 2014-03-28 11.56

Dlaczego lubie chodzic na CYRK? No wlasnie niestety nie moge sie pochwalic tym, ze bylem na spektaklu Cyrkowym. Jestem osobom niepelnosprawna o slabszym wzroku i pochodzr z malej wioski. Nie mam za wiele srodkow do tego aby wybrac sie na te ciekawe i emocjonujace wydarzenie. Cyrk ogladalem w telewizji i jest to niesamowite przezycie...Moim marzeniem jest zobaczyc ZWIERZETA, AKROBATOW I TRESEROW na zywo wraz z moim opiekunem...poczuc smak tych fascynujacych emocji. Juz widze oczami wyobrazni jak jestem na widowni i ciesze sie z wystepu cyrkowcow wraz z pozostala widownia zasiadajaca na widowni. Wierze, ze moje marzenie sie zrealizuje :).

jakubcjusz jakubcjusz
Cirque du Soleil 2014-03-28 11.58

Nigdy nie lubiłem chodzić do cyrku. Nieśmieszni klauni, zmęczone zwierzęta, duchota w nieklimatyzowanych namiotach, nuda... Aż pewnego dnia w TV zobaczyłem fragmenty występów Cirque du Soleil. Przepiękna muzyka, artystyczna oprawa, wspaniałe akrobacje i ZERO zwierząt! Obejrzałem od początku do końca, z zapartym tchem. Od tego czasu moim marzeniem jest zobaczyć Cirque du Soleil na żywo.

Zatem odpowiadając na pytanie "dlaczego lubicie chodzić do cyrku?":
Bo występuje Cirque du Soleil!

anusiak_ii anusiak_ii
Kraina Czarów 2014-03-28 14.50

Kiedy już znajdziesz złoty klucz na szklanym stole i zjesz zaczarowane ciastko, popijając obłąkaną herbatą w towarzystwie Szalonego Kapelusznika, zobaczysz wirującą talię na krykietowym polu. Gdy skazany przez Gryfona na prozę życia zapragniesz zostać w krainie czarów nieco dłużej, spójrz w stronę słońca, bo tam magia zakochała się w sztuce pozwalając śnić dalej.

zbyszekM zbyszekM
Magia Cyrku 2014-03-28 16.27

Dla mnie cyrk to możliwość przeniesienia się do innego, magicznego świata, w którym zapominam o wszystkich problemach i troskach codziennego życia. Znów mogę poczuć się jak dziecko. Cyrk to jedno z niewielu miejsc, które pozwala mi się tak poczuć, dlatego uwielbiam do niego chodzić.

Rentilka Rentilka
Wielkie emocje 2014-03-28 17.02

Żeby jakikolwiek występ można było nazwać wielkim widowiskiem cyrkowym musi łączyć w sobie różne przeciwstawne uczucia – są nimi strach, wzruszenie, radość i zachwyt. Dzięki temu każdy występ oglądany przez widza będzie dla niego niewyobrażalnym i niezapomnianym wspomnieniem. Dlaczego lubię chodzić do cyrku? Właśnie ze względu na emocje! Wzruszenie, które przeradza się w radość, strach przeradzający się w zachwyt. A wszystko to ukazane za pomocą poruszających się ciał i chwytającej za serce muzyki dostosowującej się do emocji akrobatów. Czy taki spektakl mógłby przyciągnąć widzów? Mnie z pewnością :)

marcelina_otto marcelina_otto
Zadziwiajace przedstawienie 2014-03-28 17.13

Dlaczego lubię chodzić do cyrku? Moja odpowiedz: lubię ten moment kiedy podczas występu orientuję się, że oglądam go z otwartą buzią… A po występie, lubię zastanawiać się jak oni to zrobili… Ile pracy musiało kosztować ich przygotowanie do występu, ile siły, wyrzeczeń i ćwiczeń…

Nefres Nefres
Cyrk nigdy nie umrze! 2014-03-28 18.37

Uwielbiam cyrk, bardzo lubię także chodzić do teatru. Cyrk du Soleil to najlepszy cyrk na świecie a ich przedstawienia to połączenie sztuki cyrkowej z sztuką teatralna, a nawet operową. Piękne, kolorowe stroje, niesamowite scenografie, oryginalne i zaskakujące występy , to wszystko sprawia, ze mimo upływającego czasu i pojawiających się coraz to nowych rozrywek, cyrk zawsze będzie dla mnie numerem jeden! Myślę również ze zawsze znajda się ludzie, który tak jak, będą do niego lgnęli i dlatego cyrk nigdy nie umrze!